Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Wymiana zwykłych żarówek na LED-y


Dev

Recommended Posts

witam

czy ktos z Kolegów zmieniał zwykłe żarówki, tj: stop, kierunki, wsteczny, pozycyjne, podswietlenie tablicy na LED-owe?

Pomijam tutaj krótkie i długie światła, bo mam juz BIX-y i w zupełności wystarczy to co jest.

czekam na info

pozdrawiam

T

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś miałem wsteczne ledy - ładnie to wyglądało ale widoczność przy cofaniu w nocy znacznie ograniczona w porównaniu do zwykłych żarówek. Odnośnie ledów w kierunkach - trzeba uważać by były to takie które prądowo obciążą system tak samo jak zwykła żarówka (mają wbudowany rezystor) - by nie było efektu przepalonej żarówki - "szybkiego migania" kierunków. No i jeszcze kwestia ostrożnego wyboru typu ledów - te najtańsze mogą powodować efekt święcącego punktu na kloszu zamiast rozświetlać go w całości.

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie mam doświadczenia w temacie, ale jak pamiętam jeden z kolegów już na forum ten temat przerabiał i problemem było to, że o ile patrząc idealnie z tyłu auta świeciło to ładnie ale już pod pewnym kątem (gdzie przy żarówce jeszcze było światło widoczne) nie, a jak dobrze kojarzę to były nie najtańsze diody. Nie mniej sam jestem ciekaw odświeżenia tematu bo, może i ja bym się w coś takiego pobawił.

Link to comment
Share on other sites

kolego ja ostatnio sobie z ciekawosci zakupiłem komplet takich ledów i podstawiałem zamiast zwykłych żarówek. Powiem tak, żarówki tanie wiec i efekt tandetny. Jak kupujesz ledy to zwróc uwage na to zeby miały biody do okoła czyli oddawaly światło tak jak zarówka zwykła na boki również. Jak kupiłem te które świeciły tylko do tyłu i efekt do bani. Jedynie gdzie to wmiare wygladało to na wstęcznym bo w moim kombi sa te małe okienka wstecznego. Na kierunkach to koszmar, ledwo widac ze cos sie załączyło, nie spominając o swietle stopu.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś robiłem czerwonego stopa, wysmarowałem klosz od środka po łuku silikonem bezbarwnym, poutykałem ledy (70szt) i łączyłem.

Robota jak szydełkowanie, dużo czasu i efekt fajny. Problem był w nocy, stop walił strasznie i oślepiał. Duże ryzyko skierowania na badania techniczne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...