Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana zwykłych żarówek na LED-y


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos z Kolegów zmieniał zwykłe żarówki, tj: stop, kierunki, wsteczny, pozycyjne, podswietlenie tablicy na LED-owe?

Pomijam tutaj krótkie i długie światła, bo mam juz BIX-y i w zupełności wystarczy to co jest.

czekam na info

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem wsteczne ledy - ładnie to wyglądało ale widoczność przy cofaniu w nocy znacznie ograniczona w porównaniu do zwykłych żarówek. Odnośnie ledów w kierunkach - trzeba uważać by były to takie które prądowo obciążą system tak samo jak zwykła żarówka (mają wbudowany rezystor) - by nie było efektu przepalonej żarówki - "szybkiego migania" kierunków. No i jeszcze kwestia ostrożnego wyboru typu ledów - te najtańsze mogą powodować efekt święcącego punktu na kloszu zamiast rozświetlać go w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam doświadczenia w temacie, ale jak pamiętam jeden z kolegów już na forum ten temat przerabiał i problemem było to, że o ile patrząc idealnie z tyłu auta świeciło to ładnie ale już pod pewnym kątem (gdzie przy żarówce jeszcze było światło widoczne) nie, a jak dobrze kojarzę to były nie najtańsze diody. Nie mniej sam jestem ciekaw odświeżenia tematu bo, może i ja bym się w coś takiego pobawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja ostatnio sobie z ciekawosci zakupiłem komplet takich ledów i podstawiałem zamiast zwykłych żarówek. Powiem tak, żarówki tanie wiec i efekt tandetny. Jak kupujesz ledy to zwróc uwage na to zeby miały biody do okoła czyli oddawaly światło tak jak zarówka zwykła na boki również. Jak kupiłem te które świeciły tylko do tyłu i efekt do bani. Jedynie gdzie to wmiare wygladało to na wstęcznym bo w moim kombi sa te małe okienka wstecznego. Na kierunkach to koszmar, ledwo widac ze cos sie załączyło, nie spominając o swietle stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem czerwonego stopa, wysmarowałem klosz od środka po łuku silikonem bezbarwnym, poutykałem ledy (70szt) i łączyłem.

Robota jak szydełkowanie, dużo czasu i efekt fajny. Problem był w nocy, stop walił strasznie i oślepiał. Duże ryzyko skierowania na badania techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...