Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] TDI tuning mit VAG_COM


arturropa

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie w necie znalazłem taki opis, Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat

TDI Tuning mit VAG-COM

Ich habe eine Möglichkeit gefunden dank meiner Kollegen, wie man einen TDI noch etwas mehr

Leistung zu geben ohne ein Zusätzlichen Chip bzw. Box. Es wird im Motorsteuergerät mit Hilfe des

VAG Tester VAS 5051 die Motordaten geändert. Dies ist nur in einen Autohaus deines Vertrauens

möglich. Ich möchte darauf Hinweisen das eventuell die Garantie erlöschen kann. Frag einfach vorher

nochmals nach. Zwar sind es nicht viel PS die daraus entstehen aber es macht sich doch bemerkbar

im Drehmoment.

1. So nun genug gequatscht hier die Anleitung dazu:

1. Fehlercode auslesen

2. Falls Fehler im System vorher beheben lassen.

3. Falls eine Tuning Box eingebaut ist, muss Sie vorher ausgebaut werden weil sonst falsche

Daten daraus entstehen. Sie kann später nach Beendigung wieder eingebaut werden. Das

hier angegebene Tuning könnte auch direkt vom Werk sein. VW hat den Wert in die Mitte

gesetzt und hier wird er nur etwas nach oben gesetzt. Es entstehen keine Beeinträchtigungen

außer das er bissel mehr Rußen tut. Nach Aussage von VW - Servicetechniker besteht keine

Gefahr. Bei mir sind bisher keine Schäden aufgetreten und einbußen sind auch nicht

gekommen.

4. Nun das Schema für das Tuning: TDI Tuning für alle TDI außer Pumpe Düse Es ist sehr

wichtig, dass die alten Werte vorher gespeichert werden für evt. Rücksetzung des Vorganges.

01 Motor

Login 12233

Kanal 01 32784 Max Werte (da sind so Schieber die man hoch und runter schieben kann!)

Kanal 02 33638 Max Werte

Nun ist es soweit. Dein TDI hat etwas mehr an Leistung. Der Effekt: Etwas mehr Drehmoment und

bessere Durchzugskraft. Beim TDI Automatik mit zusätzlicher Box gleich bleibendes Drehmoment und

die dazugehörige Leistung. Bei denen ich es schon gemacht habe, ist die Begeisterung groß.

TDI Tuning mit VAG-COM

Ich habe eine Möglichkeit gefunden dank meiner Kollegen, wie man einen TDI noch etwas mehr

Leistung zu geben ohne ein Zusätzlichen Chip bzw. Box. Es wird im Motorsteuergerät mit Hilfe des

VAG Tester VAS 5051 die Motordaten geändert. Dies ist nur in einen Autohaus deines Vertrauens

möglich. Ich möchte darauf Hinweisen das eventuell die Garantie erlöschen kann. Frag einfach vorher

nochmals nach. Zwar sind es nicht viel PS die daraus entstehen aber es macht sich doch bemerkbar

im Drehmoment.

1. So nun genug gequatscht hier die Anleitung dazu:

1. Fehlercode auslesen

2. Falls Fehler im System vorher beheben lassen.

3. Falls eine Tuning Box eingebaut ist, muss Sie vorher ausgebaut werden weil sonst falsche

Daten daraus entstehen. Sie kann später nach Beendigung wieder eingebaut werden. Das

hier angegebene Tuning könnte auch direkt vom Werk sein. VW hat den Wert in die Mitte

gesetzt und hier wird er nur etwas nach oben gesetzt. Es entstehen keine Beeinträchtigungen

außer das er bissel mehr Rußen tut. Nach Aussage von VW - Servicetechniker besteht keine

Gefahr. Bei mir sind bisher keine Schäden aufgetreten und einbußen sind auch nicht

gekommen.

4. Nun das Schema für das Tuning: TDI Tuning für alle TDI außer Pumpe Düse Es ist sehr

wichtig, dass die alten Werte vorher gespeichert werden für evt. Rücksetzung des Vorganges.

01 Motor

Login 12233

Kanal 01 32784 Max Werte (da sind so Schieber die man hoch und runter schieben kann!)

Kanal 02 33638 Max Werte

Nun ist es soweit. Dein TDI hat etwas mehr an Leistung. Der Effekt: Etwas mehr Drehmoment und

bessere Durchzugskraft. Beim TDI Automatik mit zusätzlicher Box gleich bleibendes Drehmoment und

die dazugehörige Leistung. Bei denen ich es schon gemacht habe, ist die Begeisterung groß.

[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 10:18_________________________________________________tłumaczenie z google:

Tuning TDI z VAG-COM

Znalazłem sposób dzięki moim kolegom, jak zrobić TDI trochę więcej

Aby zapewnić dodatkową moc bez chipa lub w polu. To w sterowniku silnika za pomocą

VAS VAG tester 5051 zmienił dane silnika. To tylko jeden z dealerem samochodów, którym ufasz

możliwe. Chciałbym podkreślić, że może ewentualnie spowodować utratę gwarancji. Pytaj przed

ponownie. Chociaż nie jest dużo tam od HP, ale to jednak jest oczywiste,

momentu obrotowego.

Pierwszy Więc teraz, tutaj, na tyle blabbing z instrukcjami:

Pierwszy Kod błędu odczytu

Drugi Jeżeli system może poprawić błędy przed.

Trzeci Jeśli pole strojenie jest zainstalowany, należy najpierw usunąć w inny sposób fałszywych

Dane z tego wyniknąć. Może być zainstalowany później po odstawieniu.

Tuning podane tutaj mogą być również bezpośrednio z fabryki. VW ma wartość w środku

zestaw, a tu on jest po prostu ustawić coś. Nie ma żadnych negatywnych skutków

poza tym, że ma więcej trochę sadzy. Nie ma techników - Zgodnie z VW

Danger. Ze mną tak daleko, nie szkody i straty nie są

się.

4-ty Teraz program do tuningu: Tuning TDI na pompie dyszy TDI, jest bardzo

ważne, że stare wartości są przechowywane w góry za być może resetowanie procesu.

01 silnika

Zaloguj się 12 233

Kanał 01 32784 wartości max (nie ma więc można przesuwać w górę iw dół slajdów!)

Kanał 02 33638 Max wartości

Teraz nadszedł czas. Twoje TDI ma nieco więcej mocy. Efekt: trochę więcej momentu obrotowego i

lepiej uciągu. Kiedy TDI automatyczna skrzynia z dodatkową stały moment obrotowy i

związane z nimi działania. Gdzie ja już ją, entuzjazm jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic innego jak zwieksze dawki paliwa vagiem. duzo tym nie osiagniesz,ale zawsze cos tam. przez vag masz maly zakres dzialania, mozesz przesuwać nastawnik az do momentu jak zaczna falować obroty, wtedy troche zwiekszysz dawke, auto bedzie lepiej szlo i tyle ;)

w skrócie= bez rewelacji ;) rezystor na pompie lepiej daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko nie przesadź z dawką, ja u siebie mam 2,4mg i auto jest żwawsze, ale to i tak nie to samo co chips.Ale warto się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi o ile zwiekszyc dawke tak zeby jakos duzo nie zwiekszylo sie spalanie a zeby troszke byl mocniejszy? Jak te jednostki sa mierzone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuwaj nastawnik w strone auta, patrz na vaga ,az zaczna Ci obroty falowac wtedy poprzestan. przeważnie dawka 2,5mg gdzies

mniej = wiecej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuwaj nastawnik w strone auta, patrz na vaga ,az zaczna Ci obroty falowac wtedy poprzestan. przeważnie dawka 2,5mg gdzies

mniej = wiecej paliwa.

Tylko nie na odpalonym. Bo sobie możesz kuku zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie?? Ja wlasnie zawsze na odpalonym przesuwam nigdy sie nic nie stalo a nie robilem tego raz czy dwa w zyciu,w najgorszym wypadku pare kropel ropy pocieklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, polecaj to komuś, kto to będzie robił pierwszy raz. I nagle się zdziwi jak się mu silnik rozkręci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwać nastawnik to chyba za dużo powiedziane i mnie "przesunięcia" żędu ok 0,5mm powodowały skok dawki od 12 do 6 tak że proponował bym nic nie przesuwać tylko popuścić śrubki i delikatnie pukać jakimś drewienkiem i patrzyć na zapalonym silniku na dawke na ile sie zmieniła. Choć u mnie przed dokręceniem nastawnika było ok 4.0mg-4,2mg a po dokręceniu bez przesuwania uciekło na 3,6mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ustawiłem sobie na 3.0 a miałem 4.2 przestawiając nastawnik, w vagu było już na max. teraz mam możliwość regulacji VAG-iem 2.4-4.8 :decayed:

przy okazji niestety uszczelka poszła do wymiany bo jak ruszyłem nastawnikiem stara zaczęła puszczać.

faktycznie lepiej się teraz zbiera a wolne obroty w VAG-u pokazują 0,4l/h a było 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...