Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problemik a mianowicie na wyświetlaczu z komputera (tym pomiędzy zegarami) znikł mi jeden pionowy pasek pikseli (cały od góry aż do dołu) co mogło się stac?? Czy i jak można to naprawić?? Jak nie można naprawić ile kosztuje nowy wyświetlacz?? Można kupić sam wyświetlacz czy trzeba całe zegary wymienić??[br]Dopisany: 24 Marzec 2008, 12:10 _________________________________________________Aha i jeszcze jedno może ktoś dokładnie powiedzieć lub podać jakiś link jak wyjąć zegary z auta bo muszę żarówkę wymienić jedną a nie chciałbym nic popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alegro jest gość co zajmuje się naprawa takich wyświetlaczy. piksele niestety siadają, częsta usterka.

co do demontażu licznika to zajrzyj np tu http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_chromowane_ramki_w_liczniku_montaz-t25374.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbys podać linka do tego kolesia bo nie mogę go znaleźć na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do gościa który ogłasza się na allegro, iż naprawia liczniki w a4 :)

http://www.allegro.pl/item331357170_licznik_audi_a3_a4_a6_tt_naprawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chciałbym odnowić temat, bo też siadł mi wyświetlacz, a dokładniej odkleiła mi się taśma od wyświetlacza (z takim jakby układem elektrycznym) łacząca wyświetlacz z płytą główna. HELP! Elektryk samochodowy powiedział, że nie da się tego naprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czegoś dowiesz sensownego to napisz w tym wątku bo ja też mam problem z fisem a nie bede meczych na priva w tej samej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kolega mówił mi że w jego przypadku (miał jak TY) pomogło "podgrzanie z tyły i dociśnięcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kolega mówił mi że w jego przypadku (miał jak TY) pomogło "podgrzanie z tyły i dociśnięcie"

Ale w dalszym wątku nietórzy podgrzewali i przesadzili i pożegnali sie z fisem na stałe - więc ryzyko spoko

Na allegro znalazłem 2 oferty naprawy fisa jedna za 550zł z 24m gwarancją i za 300zł z 12m gwarancją. Wysyłasz swój stary licznik a oni odsyłają naprawiony podobno idzie to załatwić w ciągu 48h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj licznika na allegro albo ebayu bo chodzą w podobnej cenie jak ich naprawa a ten zepsuty sprzedaj. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj licznika na allegro albo ebayu bo chodzą w podobnej cenie jak ich naprawa a ten zepsuty sprzedaj. :mysli:

Naprawa wyjdzie taniej i w dodatku masz gwarancję na tą usterkę. Jak kupisz licznik to i tak będziesz musiał jechac do speca, żeby skonfigurować licznik z autem i ustawić przebieg.

W używanym to loteria może okazać się, że za miesiac bedzie to samo bo to niesamowicie częsta usterka.

Podejrzewam, że naprawa to nic trudnego tylko trzeba sie dowiedziec co należy wymienić i gdzie dokupić uszkodzony element.

Czytałem na forum, że ktoś juz zamawiał w aso oryfinalny wyświetlacz i kosztowało go to jakoś 600-700zł. Ktos inny dorwał podróbkę chinska za jakieś 100dolarów ale podobno nie zdawała egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj licznika na allegro albo ebayu bo chodzą w podobnej cenie jak ich naprawa a ten zepsuty sprzedaj. :mysli:

Naprawa wyjdzie taniej i w dodatku masz gwarancję na tą usterkę. Jak kupisz licznik to i tak będziesz musiał jechac do speca, żeby skonfigurować licznik z autem i ustawić przebieg.

W używanym to loteria może okazać się, że za miesiac bedzie to samo bo to niesamowicie częsta usterka.

Podejrzewam, że naprawa to nic trudnego tylko trzeba sie dowiedziec co należy wymienić i gdzie dokupić uszkodzony element.

Czytałem na forum, że ktoś juz zamawiał w aso oryfinalny wyświetlacz i kosztowało go to jakoś 600-700zł. Ktos inny dorwał podróbkę chinska za jakieś 100dolarów ale podobno nie zdawała egzaminu.

kiedyś kolega mówił mi że w jego przypadku (miał jak TY) pomogło "podgrzanie z tyły i dociśnięcie"

Na allegro znalazłem 2 oferty naprawy fisa jedna za 550zł z 24m gwarancją i za 300zł z 12m gwarancją. Wysyłasz swój stary licznik a oni odsyłają naprawiony podobno idzie to załatwić w ciągu 48h

No trzymam się tego co Ty napisałeś o cenie naprawy liczników. Patrząc na to i na ceny liczników na ebayu to ja kupiłbym używany a sprzedał ten swój. Z naprawą też może być tak, że po roku też padnie a tu gwarancji już nie ma...

No chyba, że naprawa we własnym zakresie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać namiary na te firmy, które zajmują się naprawą liczników ? Chwilowo nie mam dostępy do neta , więc prosiłbym o kontakt przez GG , bo mam go na kom . Mój numer GG to 1487353 . Z góry dzięki . :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ASO to okazuje się, że nie ma w ofercie samego wyświetlacza fis. Zegary coś ponad 2tys zł także :thumbdown:

No o ASO to nikt nie mówił, bo wiadomo że ceny kosmiczne! :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...