Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Coś szarpło przy 170km/h


pablo_ua4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam malutkie pytanko bo mnie dziś autko troszku zaniepokoiło a mianowicie jechałem sobie jakiś czas non stop 160km/h po czym ktoś mnie na momencik przyblokował prędkość spadła do 140km/h a poźniej gaz i mniej wiecej koło 170km/h przy ledwo ponad 3 tys obrotów coś tak na chwilkę szarpło jak by turbinke odcieło tak dosłownie na ułamek sekundy nie wiecie od czego mogło sie takie cos zrobić? Od kiedy mam autko zdarzyło mi sie to max 3 razy i mniej wiecej w okolicach tych prędkości i obrotów :confused4: co to moze być proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szumi nic sie nie dzieje ale co prawda pada mi dwumasik i moze gdzies ślizgać jest taka mozliwość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też tak szarpło jak to napisałeś jakis czas temu w Passacie. Od pierwszego szrapnięcia przejechałem jakieś 1000km i w drodze powrotnej silnik po dwóch szarpnieciach odmówił posłuszeństwa, cos w nim jakby zagruchotało delikatnie, nie chciał wejśc na obroty, ale nie zgasł sam. Podejrzenie padło na pompki, ale po podmianie pompek nic sie nie zmieniło. Dopiero wymiana szklanek pomogła. Równie dobrze, może to jakiś chwilowy zanik napięcia powoduje takie szarpnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mnie chłopie nie stresuj tu ale u mnie nic nie strzeliło ani nic takiego tylko po prostu chwilowy zanik mocy tak jak by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym zaczął od Turbiny... Napierw na komputer do kogos ktos sie na tym zna i sprawdzal po kolei :) W koncu znajdziesz przyczyne... Powiem Ci ze mialem takie szrpniecia tak jak ty ale to wszystko dzialo sie dosyc szybko gdys postanowilem przegonic auto i tak jak u ciebie przy okolo 3 tysia szarpnelo.. i po paru kilometrach znowu i tak z dwa razy waz wkoncu mi zgazl :) Okazalo sie ze padla mi klapka gaszaca a chyba zawor n18 niewiem do kladnie.. Rozloczyl mi gosc calego ERG i tak jezdze caly czas z wylaczanym :P Koszt na prawy BROWAR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szklanki, jakiś czas temu miałem podobny przypadek

w dwóch były dziury a reszta wyklepana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po nowym roku gole na sprawdzenie bo nie lubie w takiej niepewności żyć :chytry: dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...