Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bezinwazyjne podłączenie do instalacji samochodowej


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chce się podłączyć nowymi kablami do istniejącej instalacji elektrycznej w samochodzie, ale nie chcę ciąć kabli ani "golić" izolacji na kablach. Widziałem kiedyś takie małe urządzenie (zacisk) do którego montuje kabel czyli to co chcę podłączyć do instalacji w aucie a następnie tym urządzeniem wpinam się do kabli w samochodzie i w ten sposób jestem podpięty bez konieczności golenia izolacji czy lutowania i cięcia kabli. Ten zacisk przebija się przez izolację i tworzy połączenie. Później w każdej chwili można to wypiąć i nie ma większego śladu po podłączeniu. Chcę takie coś poszukać na allegro albo w google żeby zamówić ale nie wiem jak wpisać to do wyszukiwarki. Może ktoś z was miał z tym do czynienia i wie gdzie szukać i jak to nazwać. Bardzo proszę o pomoc jeśli jest taka możliwość to proszę o link do allegro.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka. oto własnie mi chodziło tylko nie wiedziałem jak szukać tzn pod jaką nazwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie polecam używania takich szybkozłączek do czegoś innego niż diodki led. Ta szybkozłączka rozcina część włókien przewodów, co prawda jest połączenie, ale prze większym prądzie typu radio cb będzie się grzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie polecam używania takich szybkozłączek do czegoś innego niż diodki led. Ta szybkozłączka rozcina część włókien przewodów, co prawda jest połączenie, ale prze większym prądzie typu radio cb będzie się grzała.

:good:

też nie polecam takiej prowizorki. Jak sie nie chce ciąć kabli w samochodzie a potrzebny jest tylko prąd a nie "sygnały" to lepiej wpiąc się jakims oddzielnym przewodem przy akumulatorze lub w listwe zasilającą przy nogach kierowcy gdy np potrzeba by znikało napięcie po wyjęciu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie polecam używania takich szybkozłączek do czegoś innego niż diodki led. Ta szybkozłączka rozcina część włókien przewodów, co prawda jest połączenie, ale prze większym prądzie typu radio cb będzie się grzała.

:good:

też nie polecam takiej prowizorki. Jak sie nie chce ciąć kabli w samochodzie a potrzebny jest tylko prąd a nie "sygnały" to lepiej wpiąc się jakims oddzielnym przewodem przy akumulatorze lub w listwe zasilającą przy nogach kierowcy gdy np potrzeba by znikało napięcie po wyjęciu kluczyka.

Dokładnie!!!

Dla przykładu miałem przez poprzedniego właściciela podłączone zdalene sterowanie zamka tym ustroistwem, ciągle toto tracilo styk i nie było miesiąca żebym nie szukał błądzącego prądu...

Wszystko polutowałem i gra gitara.

Pod nogami kierowcy możesz nieinwazyjnie praktycznie wszystko podłaczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie polecam używania takich szybkozłączek do czegoś innego niż diodki led. Ta szybkozłączka rozcina część włókien przewodów, co prawda jest połączenie, ale prze większym prądzie typu radio cb będzie się grzała.

Potwierdzam! U mnie po krótkim czasie szybkozłączka straciła styk. Najlepiej przewody zlutować i zaizolować koszulką termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie polecam używania takich szybkozłączek do czegoś innego niż diodki led. Ta szybkozłączka rozcina część włókien przewodów, co prawda jest połączenie, ale prze większym prądzie typu radio cb będzie się grzała.

:good:

też nie polecam takiej prowizorki.

jedyne słuszne słowo to określające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co wyżej napisano, łatwe lecz prowizoryczne.

Masz listwę pod nogami lutujesz oczko i wkręcasz elegancko jak trzeba.

Przy montażu owych złączek jak także wyżej napisano uszkadzasz włókna kabla w którego się wpinasz co go uszkadza, a jeśli chcesz zrobić to nie inwazyjnie to raczej nie w ten sposób.

Przecież nawet usuwając izolacje łatwo przeciąć owe druciki a co dopiero wpinając jakże uniwersalną szybkozłączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec troche wladzy w palcach i izolacje sciagnie sie bez naruszenia drugika ewentualnie lutownica stopic troche izolazji i przylutowac zaizolowac i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam te złączki są do niczego nie wartę mi co jakiś czas łączyło lub nie. Zdarłem trochę izolacji z kabla zalałem wszystko cyną i jest ok ;) potem tylko dobrze zaizolować. Dodam jeszcze że niektóre kable jak zdjąłem te szybkozłączki były do połowy przecięte przez tą blaszkę czyli straciły jakby 50% swojej przepustowości więc jak ma być coś porządnie zrobione to lutownica w dłoń i lutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...