Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Montaż Xenonu (Komplet?)


napior1516

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak wygląda sprawa z instalacją Xenonu w B5 2001. Obecnie mam tradycyjną soczewkę. Myślę nad montażem kompletnego Xenonu.

Ile mniej więcej to będzie kosztowało tzn lampy z osprzętem i spryski. Zastanawiam się nad tym bo i tak mam pęknięty klosz i mocowanie w jednym reflektorze.

A pytanie dodatkowe czy do halogenów (tych w zderzakach) można wsadzić zestaw HID, czy będzie jakaś różnica w oświetleniu drogi i pobocza przez nie? Nie wiem też jaka żarówka jest w halogenie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio komplet samopoziomowania sprzedalem za 300zl co do spryskow to niewiem jaki jest koszt ori, ja mam ze skody i koszt zalozenia to ok 250zl + zbiorniczek na dwie pompki[br]Dopisany: 01 Styczeń 2012, 17:13_________________________________________________poczytaj na forum jest naprawde duzo o tym wszystkim i idzie zalozy xenon sporo taniej np na przetwornicach koito :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt sprysków zalezny jest od tego za ile wyrwiesz kompletny zderzak, mi sie udało kupić całosć za 500zł ze spryskami, koszt samej dyszy 90zł/szt, ale w polifcie poza dyszą jest pare plastików do mocowania które niewiele nie kosztują :gwizdanie: wiec najlepiej szukać całego zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt sprysków zalezny jest od tego za ile wyrwiesz kompletny zderzak, mi sie udało kupić całosć za 500zł ze spryskami, koszt samej dyszy 90zł/szt, ale w polifcie poza dyszą jest pare plastików do mocowania które niewiele nie kosztują :gwizdanie: wiec najlepiej szukać całego zderzaka

Piękna robota jeżeli w podpisie to twoje cudo. Mam taki sam kolor;p Dobra trzeba zacząć szukać części żeby zrobić auto na sezon ;p. A jak z tym halogenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja moja, wybrałes własciwy kolor :good:

do haloegnu włożysz normalnie HID, ale jaka tam żarówka siedzi to nie wiem, nigdy tego nie wymieniałem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku szukałem srebrnej lub czarnej, srebrne były słabo wyposażone w serii a czarnej nie znalazłem w avancie. Znajomy zadzwonił że jest ładna do kupienia, jak spytałem o kolor to powiedział mysi, pojechałem zobaczyłem i wróciłem już niunią. Gdzieś czytałem że do halogenu wchodzi też H7 ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzegorz, gdyby nie to, że masz jedną lampę do naprawy to wystarczyłoby przełożyć soczewki, wsadzić żarnik i przetwornice i tyle (znajomy ma takie komplety i sam się zastanawiam bo już mnie denerwują moje zmęczone odbłyśniki w soczewkach dzięki którym uja widać w nocy :thumbdown:). Co do sprysków to tak jak Ci koledzy napisali, szukaj jak najtańszego w dobrej cenie kompletu, przeglądaj często giełdę na forum, bo czasmi się tam takie rarytasy zdarzają w dobrej kasie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jakubie :) tylko po takiej operacji nie będę miał wybitej homologacji na kloszu pod ksenon.

to kup nowe zamienniki depo, za 350zl do tego adapter z h7 na d2s za 20zl.... i masz nowe lampy przystosowane pod xenon :naughty: co do halogenow to u mnie siedzi h7....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jak miałem AJM

to kupiłem dwie kpl. lampy NOWE orginalne xenon 4300k za ok 2200zł

cały układ spryskiwaczy na orginalnych podzespołach zderzak s4 i przekaźniku tak, że po kilku sekundach włączały sie spryski na lampy ale tego kosztu już nie pamiętam, był spory :decayed:

nie miałem tylko systemu samopoziomowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...