Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana sprzęgła plus oleju w skrzyni


devon00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie sprzęgło mi się kończy dużymi krokami...żona dołożyła swoje 5 groszy do jego wymiany bo je przyjarała do tego stopnia że trzeba było czekać około 15-20 min żeby ruszyć z pierwszego biegu...moje pytanie czy ktoś z was wymieniał sprzęgło na części tej firmy? http://moto.allegro.pl/sprzeglo-sachs-audi-a4-b5-b6-a6-c4-c5-1-8-t-2-0-i2029905575.html dodatkowo chcę wymienić olej w skrzyni na Castrola a dokładnie ten http://allegro.pl/castrol-75w90-syntrans-transaxle-75w-90-1l-taf-x-i2015184088.html czy wybór samego sprzęgła jak i oleju to dobra decyzja? może macie coś lepszego? ile może kosztować sama robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs to najlepszy wybór

w mojej ex czerwonej wsadziłem dokładnie taki sam zestaw... po co wymieniać olej w skrzyni ? sprawdź pierw jego stan i czy nie ma opiłków w nim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota około 300zł zależnie od regionu.

Coś mi sie nie wydaje, że te sprzęgło będzie pasować. W opisie jest, że pasuje do prawie do wszystkiego co ma koła.

Z doświadczenia wiem, że jak wymieniałem u siebie to zwykłe spręgło luka kosztowało coś 400zł a z racji tego, że mam quattro to doszło jeszcze pare złotych. Do wersji 150 i 180KM też są inne - przynajmie numerki na częsciach.

Proponuje skrobnąc maila do tom_77 On powinien dobrac po vin i będziesz miał pewnosc, że oryginał a nie chinska podróba.

Proponuje jeszcze wymienić uszczelniacz wału chyba coś koło 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota około 300zł zależnie od regionu.

Coś mi sie nie wydaje, że te sprzęgło będzie pasować. W opisie jest, że pasuje do prawie do wszystkiego co ma koła.

Z doświadczenia wiem, że jak wymieniałem u siebie to zwykłe spręgło luka kosztowało coś 400zł a z racji tego, że mam quattro to doszło jeszcze pare złotych. Do wersji 150 i 180KM też są inne - przynajmie numerki na częsciach.

Proponuje skrobnąc maila do tom_77 On powinien dobrac po vin i będziesz miał pewnosc, że oryginał a nie chinska podróba.

Proponuje jeszcze wymienić uszczelniacz wału chyba coś koło 90zł.

ja miałem Q i sprzęgło kupowałem w Inter Carsie .. i do FWD i do Q jest takie same sprzęgło....

olej możesz sprawdzić bez ściągania skrzyni przez to " oczko " z boku..

ja w Sosnowcu płaciłem 400 zł.. ale ze względu na to, że było Q ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobiliscie mi klina z tym olejem czy wymieniac czy nie...biegi srednio dobrze sie zmieniaja czuc opor ale bardziej to wina sprzegla niz oleju wiec nie wiem czy wymieniac

jak wymieniałem u siebie sprzęgło, też chciałem wymienić olej w skrzyni-przy okazji, ale mechanik mi powiedział, że po co wymieniać, skoro nie ma wycieków, ani problemów ze skrzynią-jest wszystko szczelne-to nie wymieniaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza sprzęgła do każdego 4-cylindrowego ma wymiar 228mm, do silnika typu V 240mm

A przypadkiem docisk nie ma innej twardości.

Tom najpierw dopasował jakieś ale okazało się, że miałem inne niestety te droższe. Ori luk miał identyczne numerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem na etapie wymiany sprzegla i po moich analizach wyszlo tak ze w teorii kazde sprzeglo sie nada, pomimo że w roznych silnikach byly inne numery ale w gruncie rzeczy wszystkie sprzegla sa takie same, czy to ADR, czy AEB, czy AJL czy nawet nowsze motorki z B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza sprzęgła do każdego 4-cylindrowego ma wymiar 228mm, do silnika typu V 240mm

A przypadkiem docisk nie ma innej twardości.

Tom najpierw dopasował jakieś ale okazało się, że miałem inne niestety te droższe. Ori luk miał identyczne numerki.

do benzynowych na pewno są takie same :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...