Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Duże korekcje wtrysków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!!

W swoim AFB wyrzuca mi po podłączeniu pod Vaga duże korekcje wtrysków ok. 4mg/skok - czy może to być przyczyną złego odpalania auta. Musze kilka razy zakręcic wałem zanim odpali (niezależnie czy ciepły czy zimny) jak postoi kilka minut. Odpalając zaraz po zgaszeniu silnika pali od strzała.

Logi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/99b3fd6e51a04606.html

Opublikowano

Tak wysokie korekcje in plus swiadczą zazwyczaj albo o skrajnie niskiej kompresji, albo o skrajnie słabej pompie wtryskowej , która nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia wtrysku.

Po kolei:

- upewnij się w 100% czy masz prawidłowo ustawiony rozrząd oraz kąt wtrysku.

- pomierz ciśnienie sprężania

- zleć testy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam!!!

W swoim AFB wyrzuca mi po podłączeniu pod Vaga duże korekcje wtrysków ok. 4mg/skok - czy może to być przyczyną złego odpalania auta. Musze kilka razy zakręcic wałem zanim odpali (niezależnie czy ciepły czy zimny) jak postoi kilka minut. Odpalając zaraz po zgaszeniu silnika pali od strzała.

Logi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/99b3fd6e51a04606.html

kolego i co ci wyszło z tymi duzymi korekcjami??? byłeś u jakiegos mechaniora????

Opublikowano
  • Autor

Prawdę mówiąc jeszcze nie.

Rozrząd wymieniałem 30.000km temu, wtrysk ustawiony prawidłowo.

Także stawiam na słabą pompę wtryskową nie utrzymującą cisnienia, ponieważ mam objawy cofania sie paliwa. tzn. musze zrobić kilka obrotów wałem żeby zapalił.[br]Dopisany: 08 Sierpień 2008, 14:35 _________________________________________________

- zleć testy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy

jaka jest cena testów wtrysków i pompy??? orientacyjnie...

Opublikowano

Prawdę mówiąc jeszcze nie.

Rozrząd wymieniałem 30.000km temu, wtrysk ustawiony prawidłowo.

Także stawiam na słabą pompę wtryskową nie utrzymującą cisnienia, ponieważ mam objawy cofania sie paliwa. tzn. musze zrobić kilka obrotów wałem żeby zapalił.[br]Dopisany: 08 Sierpień 2008, 14:35 _________________________________________________

- zleć testy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy

jaka jest cena testów wtrysków i pompy??? orientacyjnie...

ja tez mam duze troche korekcjie wtrysków niby to inne silniki i tez mi paliwo ucieka i tez słabo pali jak zimny przez to ha ha tak duzo podobieństw a tak inne silniki
  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Pozwolę sobie odgrzać temat-mianowicie ok 1 m-ca temu robiłem całą hydraulikę u kumpla w A6 C5-oczywiście przed robotą podłączyłem vag sprawdziłem to i owo min. korekcje-były super wszystkie na minusie,ale w okolicy zera! Dzisiaj wpadł do mnie na vag i co? Korekje do bani na wszystkich od 0,40 do 0,75-80 a na 1 cyl 1,33 do 1,65! Kąt wtrysku super na late 1,8 do 2.0 ATDC za ustawienie rozrządu ręcze głową! Autko pali na dotyk ciepły,jak i zimny! Co mogło się stać ,że nagle tak skoczyły dawki? Tankuje tylko na jednej i tej samej stacji! Czy kończy się VP44? :mysli:Proszę znawców tematu o rady/spostrzeżenia.

Opublikowano

Najlepiej bedzie jak zaprezentujesz nam kpl. logow tej V6. :)

Bedzie o czym rozmawiac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.