Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż elektrycznych szyb tył.


krzysztof198919891989

Rekomendowane odpowiedzi

SZYMOONK twoja rozpiska jest prawidłowa a z tą kolorystyką przewodów to juz się przekonałem że coś nie tak że opis a rzeczywistość się różnią dlatego te eksperymenty prosiłem żeby KRZYSZTOF zrobił jaka funkcja na jakim kolorze kabla jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle

jak działa Szymoonk to ja cos spierniczylem.poprosiłem go o fotki by mi zrobił jak to popodlączał.czekam moze mi zrobi. a te szyby z tyłu mu już działają ? bo coś pisał że po podłączeniu wiazki 4x szyby cos tył mu nie brykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ja jutro montuje resztę postaram się zrobić fotki dla ciebie i rozpiskę co gdzie podłączyłem ok a sprawdziłeś te bezpieczniki bo ja miałem 2 przepalone te 30A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym byl wdzieczny jak bys tak dla mnie zrobil to by mi ulatwilo podlaczenie.wiesz jeden bralem zę swojej starej instalacji na 2x szyby i dzialały na nin a jak drugi wsadzilem w miejsce tego pierwszego w celu sprawdzenia tez dzialalo. Dokupywales moźe gdzies takie same czy zwykle 30powsadzales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRZYSZTOF myślę że zdjęcia niewiele ci pomogą bo kolorystyka przewodów jak pisał SZYMOONK może być różna w zależności np od roku choć powinno być tak samo ale jak widać szwabiska dokonywały zmian. Jedno jest pewne jeśli nie działa ci podświetlenie przycisków to te bezpieczniki 30A nie mają z tym nic wspólnego. Te bezpieczniki to są bezpieczniki w obwodzie siłowym a podświetlenie to jest obwód sterowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz jeśli on podłączył i mu działa (jak narazie przód) to mysle ze jego rozpiska oraz fotki pomoga mi podłączyc te szyby. bo moze ja robiłem cos nie tak i dlatego nie działaja u mnie. a Paweł sam pisał że ma taka sama kolorystyke kabli .jaka jest u mnie.poczekam na jego ofekt zdejcia i opis. mam nadzieje ze sotatecznie rozwiaze się sprawa tych szyb.i zrobie fotostory dla potomnych

---------- Post dopisany 17-04-2012 at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 18:13 ----------

i jak Paweł z tym opisem i fotkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu biore się za to zeby to zrobić wkońcu.Pisałem do Pawła i mu działają. ale ze tak powiem starej wiazki nie wyciągał.

---------- Post dopisany 28-04-2012 at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2012 at 16:47 ----------

jesli wiecie słyszeliscie ze ktos ma cała kompletna wiazke do el szyb. to dajcie znac. chyba ze ktos chce zarobic i podłączy mi 4 el szyby. czekam na kontakt.

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:47 ----------

jesli wiecie słyszeliscie ze ktos ma cała kompletna wiazke do el szyb. to dajcie znac. chyba ze ktos chce zarobic i podłączy mi 4 el szyby. czekam na kontakt.

---------- Post dopisany 30-04-2012 at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2012 at 18:47 ----------

dobra coś mnie olśniło. od 2 godzin podłączam szyby i sa juz pierwsze efekty .spiołem czerwna kostke 6 pin oraz niebieska i tylne szyby działaja z panelu kierowcy. natomiast z tylnych przycisków jeszcze nie .może dojde cos jest grane

---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

dobra coś mnie olśniło. od 2 godzin podłączam szyby i sa juz pierwsze efekty .spiołem czerwna kostke 6 pin oraz niebieska i tylne szyby działaja z panelu kierowcy. natomiast z tylnych przycisków jeszcze nie .może dojde cos jest grane

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

na chwile obecna nie moge sterowac prawymi tylnymi drzwiami z przycisku w drzwiach. oraz blokada drzwi jest jakos na odwrót chyba jak jest wcisniete to jest odblokowane i na odwrót.

podłaczyłem to tak.kostka czerwona z wiazki pod 4 el szyby:

pin

1.czarno żółty kabel połaczyłem z czerwono szarym z kostki niebieskiej na 2x szyby

2.brazowo czerwony z brazowo czerwonym z kostki niebieskiej na 2x szyby

3.czerwono zielony z czerwono zielonym z kostki niebieskiej na 2x szyby

4.brazowy z brazowym z kostki niebieskiej na 2x szyby

5.czarny z czarnym z kostki zielonej od 4 el szyb

6.czerwono czarny z czerwono czarnym z kostki niebieskiej na 2x szyby

kostka zielona na 4x szyby

czerwono brazowy polaczylem z kostka zielona 2 szyby do czarwono brazowego

kostka niebieska z wiazki 4x szyby

1----

2.biały z zielono żółtym z kostki żółtej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

3.czarno-zielony z biało czarnym z kostki żółtej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

4.--------

5.brazowo-czerwony polączyłem z brazowo czerwonym z kostki czerwonej

6.żołto czerny z zółto czarnym z kostki czerwonej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

7.czarny z czarnym z kostk iczerwonej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

8.-------

9.zielono żółty narazie nie podlaczony

10.biało czarny narazie nie podlaczony

.czekam na opinnie i rady co dalej z tym zrobic. instalacji pod 2 x szyby nie wyjmowałem.jest jeszcze kwestia powpinania i pospinania kostek bo kazdy kebel idzie w różna strone swiata i tez jakis pomysł na ogarniecie tego potrzebny jest

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

na chwile obecna nie moge sterowac prawymi tylnymi drzwiami z przycisku w drzwiach. oraz blokada drzwi jest jakos na odwrót chyba jak jest wcisniete to jest odblokowane i na odwrót.

podłaczyłem to tak.kostka czerwona z wiazki pod 4 el szyby:

pin

1.czarno żółty kabel połaczyłem z czerwono szarym z kostki niebieskiej na 2x szyby

2.brazowo czerwony z brazowo czerwonym z kostki niebieskiej na 2x szyby

3.czerwono zielony z czerwono zielonym z kostki niebieskiej na 2x szyby

4.brazowy z brazowym z kostki niebieskiej na 2x szyby

5.czarny z czarnym z kostki zielonej od 4 el szyb

6.czerwono czarny z czerwono czarnym z kostki niebieskiej na 2x szyby

kostka zielona na 4x szyby

czerwono brazowy polaczylem z kostka zielona 2 szyby do czarwono brazowego

kostka niebieska z wiazki 4x szyby

1----

2.biały z zielono żółtym z kostki żółtej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

3.czarno-zielony z biało czarnym z kostki żółtej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

4.--------

5.brazowo-czerwony polączyłem z brazowo czerwonym z kostki czerwonej

6.żołto czerny z zółto czarnym z kostki czerwonej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

7.czarny z czarnym z kostk iczerwonej od przycisku otwierania zamykania w panelu drzwi kierowcy

8.-------

9.zielono żółty narazie nie podlaczony

10.biało czarny narazie nie podlaczony

.czekam na opinnie i rady co dalej z tym zrobic. instalacji pod 2 x szyby nie wyjmowałem.jest jeszcze kwestia powpinania i pospinania kostek bo kazdy kebel idzie w różna strone swiata i tez jakis pomysł na ogarniecie tego potrzebny jest

---------- Post dopisany 01-05-2012 at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany 30-04-2012 at 18:29 ----------

powojowałem troche i nadal tylne szyby z przyciskow tylnych boczków nie chca działac. impuls jakos nie dochodzi czy jak ? temat jeszcze jak to jest z podlaczeniem szyb pod centralne by sie domykały wraz z przednimi.

---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:24 ----------

powojowałem troche i nadal tylne szyby z przyciskow tylnych boczków nie chca działac. impuls jakos nie dochodzi czy jak ? temat jeszcze jak to jest z podlaczeniem szyb pod centralne by sie domykały wraz z przednimi.

---------- Post dopisany 05-05-2012 at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2012 at 17:24 ----------

cośnikt nie zaglada juzż w ten wątek ?? kupiłem wkońcu cała kompltna instalacje kolorki kabelków sie pokrywaja itp etc. ale jest lipa bo nic nie działa. jedynie szyba kierowcy. o co chodzi do hu** z tym

---------- Post dopisany at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:01 ----------

cośnikt nie zaglada juzż w ten wątek ?? kupiłem wkońcu cała kompltna instalacje kolorki kabelków sie pokrywaja itp etc. ale jest lipa bo nic nie działa. jedynie szyba kierowcy. o co chodzi do hu** z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego roku masz silniki w tylnych dzwiach?

probowales zrobic wiazke wedlug tego schematu....

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/43/4xelektryka9596.jpg/

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:14 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/43/4xelektryka9596.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym z tylnych silniczków była taka naklejka :

dsc0865z.jpg

Shot at 2012-05-05

natomiast to są zawieszki z wiązek z tych drzwi( ramki były kompletne z silniczkami oraz z wiązkami których zdjęcia sa poniżej)

dsc0871w.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0869g.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0868z.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0867t.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0872q.jpg

Shot at 2012-05-05

a tu mam wiązke co idzie cała po aucie - kupiona druga kompletna.wczesniejsza miała wiazke drzwi dorabiana i podłaczyć sie nie dało niestety.te wiazke ktorej zamieszczam zdjecie podpiołem pod wszsytkie drzwi oraz pod mase i pod plus i d*pa- tylko drzwi kierowcy chodza. co jest grane ??

dsc0862r.jpg

Shot at 2012-05-05

drzwi

dsc0870t.jpg

Shot at 2012-05-05

natomiast wiazka ta druga kompletna jest z 19/04/1996 r. hungary - spisane z etykiety wiazki ktora idzie w drzwiach kierowcy. natomiast reszta etykiet ktore sa na wiazce opisane sa south africa 1996-1999

---------- Post dopisany at 15:19 ---------- Poprzedni post napisany at 15:19 ----------

na jednym z tylnych silniczków była taka naklejka :

dsc0865z.jpg

Shot at 2012-05-05

natomiast to są zawieszki z wiązek z tych drzwi( ramki były kompletne z silniczkami oraz z wiązkami których zdjęcia sa poniżej)

dsc0871w.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0869g.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0868z.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0867t.jpg

Shot at 2012-05-05

dsc0872q.jpg

Shot at 2012-05-05

a tu mam wiązke co idzie cała po aucie - kupiona druga kompletna.wczesniejsza miała wiazke drzwi dorabiana i podłaczyć sie nie dało niestety.te wiazke ktorej zamieszczam zdjecie podpiołem pod wszsytkie drzwi oraz pod mase i pod plus i d*pa- tylko drzwi kierowcy chodza. co jest grane ??

dsc0862r.jpg

Shot at 2012-05-05

drzwi

dsc0870t.jpg

Shot at 2012-05-05

natomiast wiazka ta druga kompletna jest z 19/04/1996 r. hungary - spisane z etykiety wiazki ktora idzie w drzwiach kierowcy. natomiast reszta etykiet ktore sa na wiazce opisane sa south africa 1996-1999

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:19 ----------

cos dublują sie wpisy na forum :-/ dodam że jesli chodzi o kostke zielona to została podłączona według opisu buncio : 1. przewód brązowo/żółty z instalacji starej 2 szyby spinasz z przewodem czarnym instalacji nowej 4 szyb jest to "+ po kluczyku" i te przewody idą tylko do silników drzwi przednich

2. przewód brązowo/czerwony z instalacji starej 2 szyb spinasz z przewodem czerwono/brązowym instalacji nowej 4 szyb jest to przewód sterujący domykaniem szyb

3. NAJWAŻNIEJSZY przewód czarny instalacji starej 2 szyb łączysz z przewodem czarno/żółtym nowej instalacji 4 szyb i na tym przewodzie jest podświetlenie przycisków oraz jest to + na sterowanie otwieraniem i zamykaniem szyb

4. pozostaje w zielonej kostce nowej instalacji 4 szyb jeden przewód czerwono/czarny to jest przewód sterujący otwieraniem szyb w funkcji komfort ale ten przewód pozostawiasz wolny

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

cos dublują sie wpisy na forum :-/ dodam że jesli chodzi o kostke zielona to została podłączona według opisu buncio : 1. przewód brązowo/żółty z instalacji starej 2 szyby spinasz z przewodem czarnym instalacji nowej 4 szyb jest to "+ po kluczyku" i te przewody idą tylko do silników drzwi przednich

2. przewód brązowo/czerwony z instalacji starej 2 szyb spinasz z przewodem czerwono/brązowym instalacji nowej 4 szyb jest to przewód sterujący domykaniem szyb

3. NAJWAŻNIEJSZY przewód czarny instalacji starej 2 szyb łączysz z przewodem czarno/żółtym nowej instalacji 4 szyb i na tym przewodzie jest podświetlenie przycisków oraz jest to + na sterowanie otwieraniem i zamykaniem szyb

4. pozostaje w zielonej kostce nowej instalacji 4 szyb jeden przewód czerwono/czarny to jest przewód sterujący otwieraniem szyb w funkcji komfort ale ten przewód pozostawiasz wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, zobacz rozstaw pinow i ile kabli dochodzi do silnika w dzwiach kierowcy a ile w pozostalych trzech wtyczkach....

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:34 ----------

z tylu powinno byc 6 a z przodu 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki silniczków tylnych drzwi maja 7 pinów czyli jeden jest pusty. natomiast jeśli chodzi o kostki silniczków przód ( wiązka nowa pod 4 el szyby) maja 8 pinów . a jak zerknałem kostki silniczków przednich drzwi (wiazka pod 2 el szyby to maja 7 pinów) .myślisz ze w tym tkwi problem ??

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:48 ----------

dodam jeszcze ze mam przekaźnik 365 w starej instalacji pod 2 el szyby i spięty jest on z wiazka

dsc0156tx.jpg

Shot at 2012-04-05

jesli masz pomysł to mi napisz kroko po kroku jak to ugryźć. chyba ze sam byśmi to podłączył

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

dodam jeszcze ze mam przekaźnik 365 w starej instalacji pod 2 el szyby i spięty jest on z wiazka

dsc0156tx.jpg

Shot at 2012-04-05

jesli masz pomysł to mi napisz kroko po kroku jak to ugryźć. chyba ze sam byśmi to podłączył

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

przekaźnik

dsc0144wlh.jpg

Shot at 2012-04-05

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

przekaźnik

dsc0144wlh.jpg

Shot at 2012-04-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z przodu powinno byc 7 tak jak w starej wiazce a z tylu 6.... a ty masz 8 i 7 porownaj schematy ten co wrzucilem predzej i ten drugi z rocznika pow.97 zobaczysz roznice w sterowaniu .... i do tych 7pinowych z tyly jest jeszcze dodatkowy +

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

moze i bym to podlaczyl, tylko problem jest taki ze jastem z Torunia.... a to chyba kawalek

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

moze i bym to podlaczyl, tylko problem jest taki ze jastem z Torunia.... a to chyba kawalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam ok 200 km w jedna strone.ale jesli jechałbym na pewniaka ze mi to podlaczysz to trudno przejechałbym sie ten kawałek.Bo ju tyle kombinacji uskutecznialem z tymi szybami ze juz pomysly mi sie skonczyly.

tylko ze ja nie umiem czytac takich schematów i to jest dla mnie czarna magia

moze umiałbys napisac mi jakas rozpiske jak te piny poprzekladac badz mostkowac badz cos innego z nimi robic. bo cos trzeba zrobic jakos podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie siedze w elektryce, to wszysstko to raczej jakies tam moje zainteresowania, poszukaj sobie jakiegos elektryka i kase co wydasz na paliwo do mnie dasz jemu i tez Ci to podlaczy, a ile czasu zaoszczedzisz.... ogolnie mam w domu cala wiadze od 4x szyb z przedlifta ktora bede zakladal u siebie, w domu bede dopiero po 14maja takze dopiero wtedy moge podac jakies konkretne info/fotki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...