Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] MOREL TEMPO 6 + WZMAK na seryjnej instalacji i Concert II


RVN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

mam takie noworoczne postanowienie, ze chcialbym zrobic cos ze swoim audio w ukochanej Parowce - nie chodzi mi o pelne CarAudio bo takie mialem zrobic docelowo ale niestety znalazlo sie kilka wazniejszych wydatkow w zwiazku z czym chcialym zrobic to budzetowo ale racjonalnie.

Aktualnie mam glosniczki Nokii z ORI tubką + Concert II. Najczesciej sluchana muza to rock, metal i instrumenty smyczkowe :gwizdanie:

Planowalem wyrzucic jak narazie przednie gosniki Nokii (130) i wstawic na ich miejsce Morele Tempo 6 (160) jak w tytule bo mam w dobrej cenie. Trzeba bedzie tu oczywiscie troche przyrzezbic z panelami ale mysle ze bedzie warto - widzialem gdzies kiedys na forum opis wiec wydaje mi sie ze nie bedze to takie skomplikowane. Ponadto chcialem zostawic reszte instalacji jak jest, tz okablowanie, tube i wzmacniacz z ORI radia, tyle ze nie wiem czy pociagnie on takie glosniczki? Moze warto zainwestowac jeszcze w jakiegos wzmaka zeby podpiac tylko ten przod?

Orietuje sie ktos jak to bedzie wspolgrac ze soba? W sensie ORI instalacja, Wzmacniacz + takie glosniczki ze zwrotnicami? Czy dodatkowy zewnetrzy wzmaczniacz poprawi mi jakos dzwieku w Morelach?

Moze ma ktos jakies alternatywne rozwiazania, polecane glosniczki?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi i sugestie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnym CONCERT II morele nie pokarzą nawet połowy swojego potencjału. Pod te głośniki optymalnie było by zamontować wzmak. Zresztą przy twojej muzyce na ori radiu brakuje chyba dynamiki i soczystej góry. Może warto by się rozejrzeć za jakimś ALPINEM a głośniki sobie darować. Dobre radio potrafi wykrzesać z fabrycznych głośników całkiem fajne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi ze chcialem miec ori radio bo wyglada to swietnie i nie kusi przechodniow :)

Ponadto za duzo sie napracowalem zeby tam wepchnac Concerta wiec wole opcje z dolozeniem wzmaka...

Jakies jeszcze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje ci tylko szukać wzmacniacz który ma wejście na sygnał ze wzmacniacz radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sporo wzmaków ma wejście na wzmocniony sygnał, ale nie ma się co oszukiwać, jakość będzie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę. Bo głośniki są naprawdę fajne. Słuchałem ich w połączeniu z małym subem w zamkniętej obudowie i grały świetnie. Ale Zasilane było wszystko Helixem a sygnał podawał ALPINE CDA9855.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak źle to nie będzie. Po prostu fabryczne radio nie podaje tak czystego sygnału jak nie ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilane było wszystko Helixem a sygnał podawał ALPINE CDA9855.

U mnie też ten model podaje sygnał :tongue4:

Szkoda trochę tych głośników do takiej konfiguracji, no ale może z czasem Ci przejdzie i zdecydujesz się na jakieś porządne radyjko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz no.. na pewno dobre radio zagra sporo lepiej, tym bardziej (jak napisałeś) przy Morelach. Ja bym szedł w tą stronę. W miarę jedzenia apetyt rośnie i moim zdaniem prędzej czy później wyrzuciłbyś Concerta. A lepiej zacząć od radyjka.. No, ale zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym ogniwem jest radio i tu należałoby pomyśleć o zmianie.

Masz Głośniki w dobrej cenie które wygenerują Ci duże koszta, aby grały tak jak na Morela przystało (wzmacniacz, przewody).

Jeśli chodzi o głośniki to wzmacniacz jest niezbędny,bo bez wzmacniacza to będziesz wykorzystywał Morele porównując tak samo jakbyś w swoim aucie wykorzystywał moc silnika i jeździł max. do 1500 obr.Te głośniki są dość wymagające w moc żeby dobrze zabrzmiały.Musiałbyś pomyśleć też o kablach bo to też ma znaczenie.

Moim zdaniem odpuść sobie te Morele w dobrej cenie (chyba, że chcesz przeznaczyć jednak odpowiednią gotówkę na resztę) i pomyśl o głośnikach pod radio które nie potrzebują dużej mocy aby brzmieć dobrze (z własnego doświadczenia HELIX DARK BLUE 62.1,HERTZ DSK 165, ewentualnie DLS RS6A). Przy czym musisz zrobić tez panele i wygłuszyć drzwi.

W A4 B5 to nie łatwy temat, gdyż sam to przechodziłem.Apetyt rośnie w miarę jedzenia.Trzeba odpowiednio do tego podejść by uzyskać wykorzystanie zainstalowanych komponentów.Niekiedy warto zostać przy słabszym sprzęcie i mieć 2 tyś zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przekonaliscie mnie - troszke modyfikuje swoje oczekiwania, co powiecie na cos takiego?

http://allegro.pl/alpine-cde-9882ri-fv-2gratisy-cena-kup-teraz-tanio-i2025509801.html

+

Morele Tempo

+

Tubka w bagazniku

+

Porzadne wygluszenie

Czy w tym przypadku potrzebuje oddzielnego wzmacniacza czy radyjko sobie z tym poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał używane CDA i nie tubę tylko zamkniętą skrzynkę. Tuba to jest dobra do maluch. Z całym szacunkiem do maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...