Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wariujący zasięg paliwa na liczniku


maverick215

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od jakiegoś czasu mam coś takiego że jak mam zasięg 50 km i przycisne pedał gazu do połowy albo do końca w zależności auto oczywiście się rozpędza a zasięg na Fisie pokazuje np. 120 km w zależności jak mocno przycisnę jak lekko to pokaże np 90 km a jak puszcze pedał gazu albo popuszczę nogę i lekko trzymam pokazuje spowrotem 50 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku na moment i zobacz co wtedy będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku na moment i zobacz co wtedy będzie się działo.

..z tym odłanczaniem aku różnie bywa :wink4: jeśli vag pod ręką to rób test zegarów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam że on jak oddawał mi auto z warsztatu to już to zaczęło się dziać a byków nie było w samochodzie...

A co robił??

Też myślałem o teście ale ja wiem czy w tej sytuacji pomogą?? Zawsze można podpiąć nie zaszkodzi a pomóc może :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeździsz cały czas na obrotach 1000RPM i jak dodasz gazu to silnik odżywa i z zadowolenia Ci pokazuje że przejedziesz więcej. Miało by to sens bo jak dajesz gaz do oporu to on się cieszy najbardziej i wtedy daje duzo przejechac :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał na czujnik paliwa w baku. Nie wiem jak u ciebie ale umnie jak postawię auto na podjeździe przodem w dół to potrafi zasięg spaść ze 120 do 60 km. Przy małej ilości paliwa w baku myślę że jest to normalne. Jeśli chodzi o kodowanie to wiele ci to nie pomoże bo kodowanie musi być do konkretnego typu samochodu, jak będzie inne to nie będzie to działało. A korektę można robić przy pełnym fisie ale w zakresie 15% +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...