Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem ze sprzęgłem


milanex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Mój problem jest taki : pedał sprzęgła czasami zostawał przy podłodze po depnięciu odskakiwał ,aż wreszcie został w podłodze wycieków na wysprzęgliku nie było ,ani przy pompie sprzęgła przy próbie odpowietrzania sprzęgła płyn hamulcowy nie leciał .Podejrzenie padło na pompę kupiłem nową w ASO 300 zeta wymieniłem objaw ten sam pompuję sprzęgłem nic nie leci. W końcu zdjąłem wężyk ze zbiorniczka i o dziwo kruciec który prowadzi do pompy sprzęgła jest bez otworu no to jak miało lecieć .Po zrobieni otworu płyn przeleciał przez pompę i przez wysprzęglik odpowietrznikiem czyli wszystko ok.

Pedał sprzęgła chodzi normalnie a samochód jest jakby cały czas wysprzęglony biegi mogę wrzucać bez sprzęgła samochód nie jedzie raz mi załapał i mogłem wyjechać i wjechać do garażu i znowu za chwilę nic biegi wchodzą leciutko samochód stoi.

W momencie kiedy mi sprzęgło wysprzęglało po wciśnięciu pedału było słychać delikatne stuki jakb coś zawadzało o blaszkę po puszczeni sprzęgła cisza.

Może ktoś coś mi doradzi bo nie wiem może wysprzęglik nie naciska z odpowiednią siłą , czy może już czs na nowe sprzęgło brał dość wysoko ok 3/4 od podłogi. Sprzęgło nigdy nie miało objawów ślizgania zawsze przyśpieszał samochód idealnie. już sam nie wiem co jest podejrzewam ,że wymiana pompy sprzęgła była zbyteczna ,ale kto by się spodziewał , że zbiornik płynu ma zaślepiony kruciec fabrycznie.

Może ,żle jest odpowietrzone już sam nie wiem

z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to nie bylo zaslepienie tylko jakis zaworek zwrotny? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...