Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z centralnym zamkiem


hellowen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) jestem nowym uzytkownikiem forum ... i zarazem swiezym posiadaczem audi a 4 b5 1.6 gaz 96 r Mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie w ogole nie reaguje :/ bezpieczniki ok zasilanie dochodzi do pompy silnik w pompie dziala ale tylko jak bezposrednio podlacze zasilanie do silnika ... jednakze jak podlacze zasilanie do tych bolcow (cienki i gruby) nie ma zadnej reakcji :( po przekreceniu kluczyka slychac tylko takie cykniecie w pompie No i nie dziala podswietlenie gdy otwieram drzwi ... nie mam pojecia co to moze byc jesli macie jakies pomysly to bylbym rad o odpowiedz :) pozdrawiam ...[br]Dopisany: 07 Styczeń 2012, 22:04_________________________________________________jest ktos w stanie mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka centralnego wyzionęła ducha? Jak nic nie działa to co innego? jaki masz nr pompki? spisz i poszukaj na szrotach bądż na Alledrogo (ale na szrotach powinno być taniej) lub podmień jak możesz i będziesz pewny czy inna działa. Metodą prób i błędów. Podświetlenie jest sterowane właśnie przez pompke centralnego ale najpierw :szukaj: w większości przypadków tak znajdziesz odpowiedż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle rowniez ze to bedzie wina pompki skoro nic nie dziala bo z tego co wiem to rowniez ona jest odpowiedzialna za tzw modul komfortu czyli oswietlenia itp wiec mysle ze zacznij kolego od pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączyłeś zasilanie bezpośrednio do silnika pompki a dwa przewody od niej były połączone z płytka - to pozamiatane. Spalony jest układ na płytce. Z tego co piszesz , to wcześniej podając napięcie na styki w gnieździe / dwa okrągłe bolce - cieńszy plus i grubszy minus/ pompka się nie odzywa- tak ma być . Pompka potrzebuje jeszcze sygnału / plus i na przemiennie minus lub z bagażnika 2 x minus/ . Ale w twoim przypadku jest chyba już kres życia tej pompki. Domyślam się ,że chodzi o nr 4D0 862 257A , ale mogła być też i inna końcówka literowa jeśli była trzecia wtyczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest maly przelom !!! dalem ta pomke do elektryka znalazl 2 zimne luty i jedna sciezka byla prerwana w elektronice ... za pierwszym razem nie zdzialo za 2 tak ... podsumowujac raz dziala raz nie macie jakies pomysly co jeszcze moze byc nie tak ?? i dokaldnie mam ten numer pomki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze bedzie wiecej zimnych lutow albo sprawdz przewody i wtyczki bo mozliwe ze cos nie laczy. ja tak mialem z miganiem kierunkow przy zamykaniu i otwieraniu migal tylko jeden i wina lezala we wtyczce poruszalem i teraz jest wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki :) to smigam sie pobawic z kablami :) zdam relacje jak wroce z garazu :)[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 11:04_________________________________________________sprawa wyglada nastepujaco : pomka dzala tylko gdy lekko ja pukne :/ styki przy kablach sa ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze raz luty na pinach z zasilania i sterowania / druga wtyczka/ sprawdź luty mocowania tego układu przełączjącego / z elektromagnesem/ tam są mikrodrgania i mogły luty puścić. reszta chyba nie dasz rady - przekaźniki, ale to raczej się nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie takie ślady "kółeczek" wokół pina - trzeba poprawić . Tylko delikatnie , żebyś długo miejsca nie nagrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki zyjace własnym zyciem to w 90% przypadkow zimne luty wlasnie. Ten typ tak ma:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...