Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Philips czy Samsung


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopacy stoję przed wyborem TV dla siebie. Wybrałem dwa modele:

Philips 42PFL7406K http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-42pfl7406k.bhtml#zestawy

Samsung UE40D6750 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40d6750.bhtml

Po Philipsie wiem czego się spodziewać, jednego mam w domu już (37PFL9603) a u siostry gra 46PFL7605. O Samsungu nie wiem nic, może ktoś z Was miał z nim do czynienia, bądź znajomi mają. Za Philipsem przemawia do mnie Ambilight, bardzo przydatny po zapadnięciu zmroku. W sumie tylko z tych dwóch modeli będę wybierał. Także jak coś wiecie, to podzielcie się z opiniami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o telewizorach na forum bo jest tego sporo. Może jeszcze uda się Ciebie odratować i weźmiesz plazmę :decayed:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o telewizorach na forum bo jest tego sporo. Może jeszcze uda się Ciebie odratować i weźmiesz plazmę :decayed:

:wink4:

Poczytaj wątki o telewizorach na forum bo jest tego sporo. Może jeszcze uda się Ciebie odratować i weźmiesz plazmę :decayed:

:wink4:

Nie da się mnie odratować już :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem miesiąc temu 47lv570s i jestem zadowolony. jest też 42 z podobnej cenie co te z Twoich linków.

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lv570s.bhtml#afterSearch-42lv570s|telewizory-led-lcd-plazmowe|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam Samsunga, i jestem z niego mega zadowolony. Idź do jakiegoś molocha i spójrz na obraz na samsungu i na innych TV, kolorystyka jest zdecydowanie lepsza. O philipsie nie mam zdania bo nigdy nie miałem ani nie znam nikogo kto taki TV ma. U mnie w chłupie są już dwa samsungi i mogę z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie porównanie tylko z Philipsami. Kiedyś Philips dostał nagrodę za najlepszy TV roku. Co mnie ciekawi, mam 46PFL7605 i nie odtwarza wszystkich .mkv :mysli: dziwne.... soft uaktualniony. Z tego co mi wiadomo to Samsungg chyba lepiej sobie radzi z odtwarzaniem filmów po USB?

Sqizzy jakiego to Samsunga posiadasz, tego co wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Samsunga 40D6500 czyli ten sam tylko inna podstawa.

Obraz w tym TV jest bardzo ładny bez zastrzeżeń ale to też może zależeć od tego jakiego posiadasz operatora telewizji

Multimedia Smart Hub to po prostu bajka

Funkcjonalność i prostota obsługi rewelacja.

Polecam Samsunga D6750[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 15:37_________________________________________________a jeśli masz trochę więcej kasy do wydania to szarpnij się na D7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Samsunga 40D6500 czyli ten sam tylko inna podstawa.

Obraz w tym TV jest bardzo ładny bez zastrzeżeń ale to też może zależeć od tego jakiego posiadasz operatora telewizji

Multimedia Smart Hub to po prostu bajka

Funkcjonalność i prostota obsługi rewelacja.

Polecam Samsunga D6750[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 15:37_________________________________________________a jeśli masz trochę więcej kasy do wydania to szarpnij się na D7000

A jak kologo z filmami .mkv, czyta wszystkie po usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... część wątku z HDTV.Forum.... http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/72774-samsung-seria-d6-nie-full-hd-3d-sprawa-w-toku-13.html

"... Samsung Seria D6 - NIE FULL HD 3D !! (sprawa w toku)

Przede wszystkim, prosilbym o wrzucenie tej informacji jako newsa, poniewaz nie spotkalem sie z zadnym serwisem w PL ktory by ta sytuacje naswietlil! z gory dziekuje!

Panowie! Sprawa dość poważna ponieważ, okazuje się ze Samsung serii D6 ( d6100, d6500, d6750 ... ) nie obsługuje rozdzielczości FULL HD 3D !! Obraz jest wyświetlany w 540p ... na forach zagranicznych jest już glośno o tym! Cala sprawa polega na tym iz domniemany tryb ktory daje 1080p nie jest de facto full hd ... rodzielczosc w trybie 3D i to niezaleznie od zrodla z ktorego jest dostarczony material ( testowane na wielu markach odtwarzaczy bluray, ps3, usb, allshare ... kabel hdmi 1.4 dla niedowiarkow ) rozdzielczosc materialu zostaje tragicznie zmniejszona!

Samsung UE32D6530 or how to sell Half-Quarter HD 3D as "Full HD 3D"

Ponizej test ktory na waszym D6100, D6500, D6750 pokaze wam iz nie macie FULL HD 3D

Here is the 2D testpic:

http://www.worldserve.de/projects/sa...estbild-2D.jpg

you only need to put it on an USB drive an plug this in the TV and then Compare with:

http://www.worldserve.de/projects/sa...estbild-3D.mpo

SAMSUNG OKLAMAL WSZYSTKICH POSIADACZY JAK I POTECJALNYCH KONSUMENTOW!! WYDAL PRODUKT FULL HD 3D KTORY OWEJ ROZDZIELCZOSCI NIE WSPIERA!!

Po zorientowaniu sie i zaspamowaniu samsunga przez konsumentow okazalo sie ze ten nie interweniujac w sposob taki aby pomoc uzytkownikom, postanowil usuwac loga FULL HD 3D z linii produktow serii D6 ... Na oficjalnej stronie samsunga juz ich nie zobaczymy

Podaje jeszcze link do tematu gdzie trwa dyskusja na ten temat:

SamyGO • View topic - D6500 3D Resolution NOT FULL HD

dodatkowo trwa aktualnie spor takze na avsforum ... kazdy zainteresowany bez problemu go znajdzie!

jeszcze raz napisze ... JEŻELI MASZ SAMSUNGA SERII 2011r. D6 to wiedz ze nie jest on FULL HD 3D!! Zostałeś oficjalnie oszukany przez sprzedawców a przede wszystkim przez SAMSUNGA!!.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko prawda, sam pisałem kilka razy do Samsunga w tej sprawie ale jeśli chodzi o całą resztę to TV jakk dla mnie super produkt. Już nawet nie wpienia mnie ten temat ponieważ stwierdziłem że 3D ogląda się sporadycznie a i tak ciężko dostrzec brak FHD3D, mimo to liczę że Samsung zajmie w tej sprawie jakieś stanowisko - rekompensatę np po 500zł :naughty:

za tą cenę mimo wszystko ciężko znaleźć coś lepszego, dlatego proponuje koledze jeśli ma więcej kasy D7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko prawda, sam pisałem kilka razy do Samsunga w tej sprawie ale jeśli chodzi o całą resztę to TV jakk dla mnie super produkt. Już nawet nie wpienia mnie ten temat ponieważ stwierdziłem że 3D ogląda się sporadycznie a i tak ciężko dostrzec brak FHD3D, mimo to liczę że Samsung zajmie w tej sprawie jakieś stanowisko - rekompensatę np po 500zł :naughty:

za tą cenę mimo wszystko ciężko znaleźć coś lepszego, dlatego proponuje koledze jeśli ma więcej kasy D7000

3D raczej mnie nie interesuje bardzo... Do wydania 3000(3500) bo po co przepłacać jak za dwa lata będzie to jednak już złom w porównaniu do nowych modeli :) Dalej mnie jednak żal trochę ambilightu z philipsa, ale samsung znowu oferuje odtwarzanie wszystkich filmów po usb, philips nie za bardzo ma wsparcie w tym kierunku :/ co za tym idzie, do philipsa bym musiał dokupić jakiś odtwarzacz plików, bo lapka ani kompa z wyjściem FULLHD nie mam, a na takich filmach mi zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak tragicznie z tym Samsungiem, też mam 40D6500 i jestem zadowolony :good:. To, że nie ma FULLHD 3D to przy tej wielkości ekranu i tak trudno zauważyć, może na 55" to widać. Na HDTV forum pisali też o dużym cloudingu, mnie to jednak bardzo trudno zauważyć.

Jedyne co to się z 3 dni namęczyłem z ustawianiem parametrów obrazu i koloru bo na fabrycznych trybach jest cienko.

Efekt 3D może nie jest rewelacyjny ze względu na mały ekran (nie to co kino IMAX) ale jak jest to zawsze coś się obejrzy. Dobrze, że do zestawu Samsung daje okulary 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem 40D6500 w sklepie. Masakra jaki on się mały wydaje przez tą wąską ramkę :P Jak popatrzyłem na 46'' to myślałem w pierwszej chwili że to 40''[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 19:12_________________________________________________http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-obrazu/telewizory-lcd-4042-cale philips i samsung prawie tak samo wypadły :mysli:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 19:44_________________________________________________Jeszcze mam takie pytanie odnośnie samsunga, czy będzie on w stanie otworzyć taki film: "MULTi.1080p.BluRay.HSBS.x264 | 3D" czy nie. Czy może zeskaluje jakość obrazu sam do niższej (bo niby fullhd 3D samsung nie obsługuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem na żywo Samsunga, na necie też jakieś filmiki pokazujące jego możliwości, i zdecydowałem się jednak na Samsunga :) Jedno się tylko zastanawiam, w sumie na gwałt TV na razie kupić nie muszę, czy jest mowa o jakichś nowych modelach samsunga co miałyby być w najbliższym czasie, co by skutkowało że D6750 stanieje trochę? Czy brać i nie patrzeć na to? Zamierzam też zakupić Galaxy SII co się dobrze składa, bo niby fajnie ze sobą współpracują. Duży plus dla TV za WIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby D6500-6750 staniały ja kupiłem go w lipcu i do tej pory trzyma cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...