Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 TDI] Czy turbo po przebiegu 250tys moze juz byc zdechła?


Piotrek98igo

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za rady,a jeszcze mam pytanko odnosnie silknika 1Z a AHU jaka jest roznica miedzy nimi(mam AHU)i czy przed chiptuningiem kombinowac cos z wtryskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, to i ja mam pytanie, czy wtryski w 90KM mozna zmienic wczesniej robiac program czy wypadaloby najpier zajac sie wtryskami a pozniej dopiero modyfikowac kompa.

najpierw wtryski potem kompa ...

mi tez tak instynkt podpowiada, no ale...roznie moze byc. macie jakies dobre namiary na wtryski od 110KM i czy jest jakas roznica we wtryskach od AFN/AVG/ASV

AFN/AVG 190/300 bar

ASV 220/300 bar - sa wydajniesze bo jest wieksze cisnienie przedwtrysku ....

co do namiarów to tak jak pisał Pikuś kolega Rogal z AKP ....

ah no i jeszcze 1 sprawa ten silniczek w VW ma oznaczenie ALH to to samo co AHU??

nie ... ALH to juz motor z VGT ..... ale wtryski od 110-tki mozna spokojnie wkladac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pewnie podeszla by rowniez turbina ze 110

Jak cos to od 130 juz zakladac bo rozni sie tylko kroccem wychodzacym na IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn, zmiana pompy, wtryskow, turbiny i calego dolotu z IC i wydech oraz dobry program i liczymy na cos podchodzace pod 200 KM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest problem ile niutonkow wytrzyma skrzynaia... sprzeglo...przeguby :twisted:

co do sprzegła to podobno nie jest to najmocniejsza strona tego silnika .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia wiem ze tez moze nie wydolic powyzej 330Nm, no ale bedzie trzeba cos pokombinowac...mysle ze wtryski +turbina/programik wystarcza zeby autko mialo kolo 120-130KM i zapierdzielalo jak dzik. szczerze mowiac to przy tych 90 chodzi swietnie (autentyczny przebieg 130k km) czuc mniejsza wage niz A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98igo, tu masz wtryski: http://moto.allegro.pl/item136857533_vw_audi_skoda_seat_wtryski_26.html

a chip to okolo 1500 zloty u tunerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde musze troche gotowki uzbierac :grin: ile kosztuja wtryski od 110?i do tego chip ile bede musial wyskrobac? :roll:

jak pisałem wyzej ... skontaktuj sie z kolega o nicku Rogal z AKP .... (ma wtryski a i nowy sofcik tez zalatwi ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja(powiedziano koszt kolo 1tys) czy nowe turbo(ile kosztuje nowe i czy te na allegro są godne uwagi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja(powiedziano koszt kolo 1tys) czy nowe turbo(ile kosztuje nowe i czy te na allegro są godne uwagi)?

jak bedziesz mial szczesice to nowe turbulum do siebie kupisz ponize 1000 zł ....

ale najpierw musisz miec 100 % pewnosc ze nadaje sie do wymiany .... inaczej szkoda kaski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj i powiedzial ze leje olejem i najprawdopodobniej sie konczy ale mam w czwartek podjechac i bedzie podpiety pod kompa i maja zobaczyc jak pompuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj i powiedzial ze leje olejem i najprawdopodobniej sie konczy ale mam w czwartek podjechac i bedzie podpiety pod kompa i maja zobaczyc jak pompuje...

Mam pytanie gdzie serwisujesz Audi w Częstochowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 warsztaty jeden na grabówce a drugi we wrzosowej wpk-tuning,słyszałem że też dobry jest po zjezdzie na olsztyn po prawej stronie przed torami ale jeszcze tam nie byłem :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

A ja mam takie pytanie, właśnie wymieniałem filtr paliwa i okazało się że w rozmontowanej rurce prowadzącej do turbiny jest troszeczkę oleju :/ Czym to może być spowodowane i o czym toświadczy? Turbo mi się kończy? :frown:

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 20-02-2007, 10:47 ]

kolego zapraszam do zapoznania sie z regulaminem a pozniej za pisanie postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...