Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Jak zdjąć przedni zderzak. Podrzebne rysunki z mocowaniami

letallec
 Share

Recommended Posts

Witam

Muszę zdjąć przedni zderzak w A4B6. Czy ma ktoś może niezbedne rysunki w których miejscach są śruby, blokady, spinki itp, które trzeba rozkręcić/rozłączyć? Z góry dziękuje.

Musisz wyjąć obydwie lampy żeby dostać się do wewnętrznych nakrętek mocujących zderzak po bokach. Z tego co pamiętam są po 3szt na stonę. Następnie musisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę. Żeby mieć lepszy dostęp skręć koła. Na koniec wyjmujesz kratki od halogenów i od spodu będziesz miał dostęp do 2 śrub trzymających zderzak na belce. Tych nie musisz wykręcać zupełnie. Wystarczy, że je poluzujesz. Jak będziesz zdejmował zderzak to uważaj na podłączenia syreny, halogenów i spryskiwaczy. Dodatkowo sugeruję rozłożyć przed autem jakiś stary koc czy szmaty żeby nie porysować lakieru zderzaka o podłogę jak go będziesz zdejmował.

Dzieki malik. :th: Jak ktoś ma jeszcze jakieś rysunki to prosze o wrzucenie tutaj lub na e-mail. Sam to pozniej tu wrzuce.

Tomek kiedy chcesz go zdejmować?

Następnie muszisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę.

Malik a to po co ??

Tomek kiedy chcesz go zdejmować?

W ten weekend. Błąd związany ze spalona zarówką haloganu osiągnął granice mojej cierpliwości i muszę znaleźć, gdzie to nie łączy. Tzn. wiem gdzie, ale bez zdjęcia zderzaka się nie da tam podejść.

Następnie muszisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę.

Malik a to po co ??

Bo zderzak trzyma się nie tylko na wewnętrznych śrubkach ale też na zewnętrznych (torx) wkręcanych od strany nadkola:

vide:

rear_bumper2.jpg

Tutaj znalazłem akurat fotkę tylnego zderzaka, ale idea jest generalnie taka sama.

Możliwe, że coś pokręciłem bo dobierałem się do zderzaka już dosyć dawno.

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak. :th:[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 10:58 _________________________________________________

W ten weekend

Jak w niedziele to może mógłbym pomoc. Jutro mam "prace ogrodowo-leśne" :disgust:

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak

Pewnie u Ciebie wyrobił się już gwint w śrubce i rzeczywiście nie trzyma :) Ale nie martw się Poziu, zawsze możesz użyć blachowkrętów lub trytytki :polew:

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak

Pewnie u Ciebie wyrobił się już gwint w śrubce i rzeczywiście nie trzyma :) Ale nie martw się Poziu, zawsze możesz użyć blachowkrętów lub trytytki :polew:

Bo ja się nie wstydzę nie ORI części w aucie :P

Koniec OT :tongue4:

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak. :th:[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 10:58 _________________________________________________

W ten weekend

Jak w niedziele to może mógłbym pomoc. Jutro mam "prace ogrodowo-leśne" :disgust:

Dzieki Michale, ale ja ten weekend mam równie przeładowany. Ide na upiora w operze, potem impreza urodzinowa chrześniaka (roczek skończył wczoraj), wiec sam wątpie czy mi sie uda to zdjąć, ale dane zbieram...[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 11:13 _________________________________________________82ae64540fee1926.html

Ja tez bede musial swoim pobawic, wiec rob dokladne fotostory Tomek...

Ja tez bede musial swoim pobawic, wiec rob dokladne fotostory Tomek...

Tym razem sie postaram :decayed:

Poziek lubi trtytki :P i siatexy :P

letallec troche zabawy jest ze zdjaciem zderzaka :) ale jak dałes rade z tempomatem :P to dasz i ze zderzakiem ;P

letallec troche zabawy jest ze zdjaciem zderzaka ale jak dałes rade z tempomatem to dasz i ze zderzakiem ;P

No to się bedę dobrze bawił :decayed: Zderzak to nie tempomat, więc kodowania nie będzie, to i obawy mniejsze :>

Właśnie się zastanawiałem jak to zrobić , też mnie to czeka,zmiana zderzaczka i spryki :)

Miło by zabaczyć fotki :)

nie trzeba wyciągać lamp żeby ściągnąć zderzak..

Ściągnij zderzak naprawdę nic trudnego.A dokładka jest na zatrzaskach i na dwóch śróbkach na rogach :)

powiem Ci, że patrząc od przodu auta po prawej stronie mam w ciul kabli i innych pierdół jak mi sie wydaje od webasto. przez to mam strasznie trudny dostep do tych dwoch dolnych srubek, a raczki mam male ;) potrzebuje sie tylko dostac do wezy od intercoolerow i mysle ze mi sie to uda gdy sciagne sama dokladke.

powiem Ci, że patrząc od przodu auta po prawej stronie mam w ciul kabli i innych pierdół jak mi sie wydaje od webasto. przez to mam strasznie trudny dostep do tych dwoch dolnych srubek, a raczki mam male ;) potrzebuje sie tylko dostac do wezy od intercoolerow i mysle ze mi sie to uda gdy sciagne sama dokladke.

to ściągnij nadkole może :mysli:

jednak widze ze sciaganie samej dokladki to tez lipa... od nadkola sie tez raczej nie dostane do tych srubek. chyba sie wkurze i pojade do warsztatu zeby sobie sami szukali tej dziury w dolocie.

Ja odkrecilem juz wszystkie srobki jakie byly mozliwe a zderzak jak siedzial tak siedzi i ani drgnie, sa jeszcze jakies zatrzaski?

Ja odkrecilem juz wszystkie srobki jakie byly mozliwe a zderzak jak siedzial tak siedzi i ani drgnie, sa jeszcze jakies zatrzaski?

Wszystkie te od belki też :naughty:

ja tez tak mialem bo nie moglem znalezc dwoch,sa one schowane w miejscu tam gdzie siedzi kratka od halogenu.sa schowane w dziurze.popatrz dobrze

Juz zalatwione, imbusy od belki trzymaly bo za malo wykrecilem:wallbash:

Dzieki.

kopsnijcie jakies tipy jak zdjac tylni zderzak, bo sie przymierzalem ale jednak poleglem :shocked: myslalem, ze w godzinke to zrobie a jednak nie :kox::polew:

Ja Ci ściągnę w godz. :) tylko masz daleko :gwizdanie:[br]Dopisany: 08 Luty 2009, 16:25_________________________________________________Dużo roboty jest z tyłem ale da się zrobić trzeb boczki siągnąc , zdemontować listwę chromowaną. Ja jeszcze miałem małą nawi i głośnik to było więcej roboty.

A ja tylny zderzak ściągne w pół godziny :tongue4:

Co do przedniego zderzaka to nie trzeba wykręcać lamp, do tych 3 śrubek mocujących mozna się wygodniej dostać od nadkoli :)