Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Problem ze spalaniem silnika 1.8 5v benz.


krasnal-pb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od dłuższego czasu problem ze spalaniem mojego samochodu ! spalanie po mieście przy naprawdę bardzo spokojnej jeździe(redukcja biegów przy około 2/2,5tys obrotów oraz nie przekraczania 80km/h) wynosi 15/17L na 100 km na trasie spada to do około 12l/100km :( Prosił bym bardzo o jakieś Wasze przypuszczenia lub porady ?! Z Góry dzięki :)

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze vag i błędy może sonda nie domaga?? termostat sprawny ?? robisz krótkie odcinki?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko VAG prawdę Ci powie. Sprawdź błędy, podeślij opis i numery błędów i będziemy myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy doradzil mi zebym na poczatek wymienil sobie filtr powietrza oleju i paliwa wraz z wymiana oleju kupilem autko z przebiegiem 183 tys km i na oleju 5W40 jest juz najechane 6 tys km i chyba warto by bylo zmienic olej na 10W

Dlaczego chcesz zmienić?? Coś złego się dzieje. To, że ma 183k nie znaczy że trzeba zmienić jeśli silnik w dobrej kondycji jest. Twój mechanik nie ma VAG-a?? Jeśli po zakupie nie wymieniałeś filtrów i oleju to możesz to zrobić ale i tak lepiej podłączyc pod kompa i wtedy będziesz wiedział czy coś jest nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ldane masz spalanie ogolnie dla pocieszenia powinno byc 8 miasto trasa 7 litrow. vag to narazie jedyna rzecz od ktorej zaczac musisz po co ladowac sie w koszta. sprawdz co mu dolega. podjedz na komputer do jakiegos znajomego albo mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w spalanie do 10l w miejscie jest chodzi o 1.8 nawet bez turbo :) szczegolnie w zime, nawet tak ciepla jak teraz mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...