Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odpowietrzanie hamulców


audi1987

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów z forum,otóż przy wymianie przewodów hamulcowych z przodu dopuściłem do wycieku całego płynu ze zbiornika i teraz mam problem z odpowietrzeniem hamulców.Odpowietrzę i niby jest wszystko dobrze,ale następnego dnia pedał do dechy i tak w kółko.Dodam jeszcze że mam niesprawny ABS,powiedzcie panowie czy niedziałająca pompa ABS powoduje to że nie mogę odpowietrzyć układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płynu Ci ubywa?

Miałem uszkodzony zacisk i spłynął mi cały płyn.

Po odpowietrzeniu jest wszystko w porządku.

Kolejność odpowietrzania jest następująca:

1. tylny prawy

2. tylny lewy

3. przedni prawy

4. przedni tylni

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płynu Ci ubywa?

Miałem uszkodzony zacisk i spłynął mi cały płyn.

Po odpowietrzeniu jest wszystko w porządku.

Kolejność odpowietrzania jest następująca:

1. tylny prawy

2. tylny lewy

3. przedni prawy

4. przedni tylni

tralalallaaaallllaaaaaaaaa.....

zaczynamy od koła które jest najbliżej bloku ABS

przykro mi Kolego Audi1987 niestety, ale jestes w czarnej d....upie

ABS w B5 z Q bardzo ciężko odpowietrzyc, tam może pomóc Ci tylko odpowietrzenie układu przy

pomocy pompy próżniowej inaczej sie tylko zamęczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation

Obawiam się że masz rację wydaje się że już jest ok,ale po odpaleniu i przytrzymaniu pedału hamulca dłużej pedał powoli schodzi do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zaczynamy od koła które jest najbliżej bloku ABS"

Przedmiot na studiach - od najdalszego od pompy do najbliższego

Maluch - to samo

"Sam naprawiam moje auto" - jw

Czy można prosić o uzasadnienie czemu najbliższe pierwsze?

Taki pomysł - nic nie mówić i dać do wymiany płynu hamulcowego - koszt 30zł, a potem reklamować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł - nic nie mówić i dać do wymiany płynu hamulcowego - koszt 30zł, a potem reklamować :gwizdanie:

Kolego tylko ze wzgledu na Twój wiek nie skomentuje tej uwagi :wallbash: :wallbash: :wallbash:

masz racje że odpowietrzamy najdalsze koło, ale tylko w przypadku auta bez ukłądu ABS,

a o jego posiadanie nie mozna podejrzewac Malucha

zjadłęm zęby, protezę, nogi, własne włosy i cholera wie co jeszcze na układach hamulcowych (rozumu na szczęście nie) i wierz mi że wiem co tutaj piszę

w przypadku tego Q-urewskiego auta jest tylko jedna metoda, którą opisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation

Na poparcie Twojej tezy, odpowietrzałem od najdalszego do najbliższego,następnie na abs tył lewy następnie prawy przód,potem abs lewy tył ,abs prawy przód,i dalej to samo.Ale dalej nie wiem czy niedziałający abs ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tą wymianą płynu i reklamą to był niegodny pomysł. :confused4: Dziękuje za upomnienie. :hi:

No chyba że... w warsztacie mają takie coś co widziałem tylko na zdjęciu. Wygląda to jak bańka z pompką (opryskiwacz do chwastów) i na rurce ma korek do zbiornika płynu hamulcowego.

Domyślam się że zbiornik tak ze 2l wypełnia się płynem hamulcowym, nakręca korek z rurką pompuje ciśnienie i otwiera odpowietrznik. To powinno odpowietrzyć, ale czy ABS? Nie wiem.

Miałem na myśli ze profesjonalna wymiana płynu powinna obejmować też ABS i przy okazji go odpowietrzyć.

Więc nie było by co reklamować. :cool1:

Dalej nie rozumiem dlaczego ważna jest kolejność. A mogłem się wykładowcy spytać na zajęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc udało się odpowietrzyć bez pomocy warsztatu.I tak przy okazji może ktoś z kolegów podpowie gdzie szukać tematu naprawy sterownika abs,gdzieś na forum jest nawet film ale nie mogę go znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc udało się odpowietrzyć bez pomocy warsztatu.I tak przy okazji może ktoś z kolegów podpowie gdzie szukać tematu naprawy sterownika abs,gdzieś na forum jest nawet film ale nie mogę go znależć.

udało Ci sie ale nie do końca

nie baw sie sam w naprawe sterownika bo go tylko spierd....olkisz

na allegro jest masa osób które to profesjonalnie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tralalallaaaallllaaaaaaaaa.....

zaczynamy od koła które jest najbliżej bloku ABS

przykro mi Kolego Audi1987 niestety, ale jestes w czarnej d....upie

ABS w B5 z Q bardzo ciężko odpowietrzyc, tam może pomóc Ci tylko odpowietrzenie układu przy

pomocy pompy próżniowej inaczej sie tylko zamęczysz

możesz wyjaśnić dlaczego zaczynamy od koła które jest najbliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...