Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pytanie o wybór halogenów


luibuki

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam takie pytanie chce do swojej b5 przedliftem dorezac halogeny. ale chcialbym miec tam xenon wlozony i moje pytanie takie czy w ori halogen moge wlozyc normalny zarnik np H7 tak jaka powinna byc zarowka czy musi byc soczewka i lepiej kupic jakies soczewkowe nie ori??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy mam ori po lifcie z ori xenonem i teraz chce dorezac halogeny ale takie zeby mozna bylo tam xenon wlozyc i maja spelniac funkce halogenow tylko nie jakis tam dziennych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wsadzic tam żarnik tylko bedzie to mega oślepiac i bedziesz na bank musial przedluzyc przewody z przetrwornicy i myslec gdzie je przymocowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie da, ale do ciebie nie ma ori halogenów, no chyba że masz zderzak poliftowy, halo z US nie wliczam bo to temat nie do zdobycia do zderzaka przedliftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwykly zderzak i bede cos rezal i nie wiem co tam wlozyc zeby miec xenon i nie oslepialo innych i dosyc dobrze swiecilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na szrocie za 20zł ale w oszołomie albo w lerojmerlin były bardzo podobne za 69zł ja szukałem czegoś z soczewką żeby to jakoś wyglądało w przediftowym zderzaku, a hidy prawie do wszystkiego wepchasz jak pokombinujesz teraz chińczyki prawie wszysykie palniki pod zenon robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem tylko chodzi o to zeby to w miare swiecilo a zarazem po oczach nie dawalo bo nie o to chodzi... bo znalazlem cos takiego http://moto.allegro.pl/halogeny-soczewkowe-przeciwmgielne-homologacja-i2054440768.html i nie wiem co o tym myslec[br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 22:26_________________________________________________albo znalazlem jeszcze takie z soczewka od passata b5 http://moto.allegro.pl/halogen-halogeny-lewy-vw-passat-b5-00-05-nowy-i2044764470.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do żadnej lampy halogenowej, nie możesz zamontować xenonu, ale w praktyce do każdej, a żeby nie oślepiały, to po prostu musisz je ustawić niżej. W dziale "Warsztat" jest kilka tematów, jak zrobić w przed-lifcie halogeny. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co wiem to chyba w zwykla lampe nie moge wstawic xenonu bo bedzie swiecil wszedzie musi byc soczewka tak? chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale soczewka też musi być dedykowana pod Xenon :wink4:

Soczewka od Xenonu różni się od zwykłej soczewki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ale do halogenow chyba takowej nie ma.. ale z drugiej strony lepsza zwykla soczewka pod xenon niz zwykly halogen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe, ale pamiętaj, że musi być inaczej ustawiona, bo będzie oślepiać inny kierowców :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej tzn jak?? cos trzeba wymianic czy co? a jak wyglada sprawa xenonu w zwyklym halogenie?? bo tez juz takie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej skupione jest światło, jak wsadzisz xenon do zwykłych lamp nie dostosowanych do xenonu, to będziesz ludziom po oczach dawać :tongue4:

Zgadza się, jest wiele marek, co robią xenony na lampach bez soczewek, ale wtedy i tak ułożenie odbłyśnika jest zupełnie inne :decayed:

Skieruj lampy bardziej w stronę podłożą i będzie gites :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...