Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Trudności z uruchomieniem ciepłego silnika, Pompowtryski czy coś innego?


dieselaudifan

Rekomendowane odpowiedzi

:mysli:

Witam wszystkich, zwracam się z pytaniem, czy w audi A$ 1.9 TDI silnik AWX, po odpaleniu przez ok. 5 sek. kołysze i dymi na biało, każde następne odpalenie w tym samym dniu jest OK. Ale gdy silnik dojdzie do temperatury roboczej tj. 90 st. to już nie można go normalnie odpalić, muszę albo długo kręcić rozrusznikiem i wtedy odpala tak jakby był zapowietrzony, lub skończyło się paliwo i nowe zasysał ( wiem, że jest pompa wtryskowa, ale taki jest objaw ), albo muszę odczekać aż ostygnie do ok. 50 stopni.

Wymieniłem już;

wszystkie filtry,

świece żarowe- wszystkie,( wiem, że przy tej temp. silnika nie mają one znaczenia ),

sprawdziłem na kompie wszystkie dawki i kąty wtrysku są OK,

nie pokazuje żadnych błędów,

( raz pokazał - zawór wtryskiwacza, cylinder pierwszy ) ale dałem dodatek do paliwa - czyszczący i komp już więcej razy niczego takiego nie wykrywa,

We środę chcę zmienić we wszystkich pompowtyskach uszczelniacze z kompletu naprawczego BOSCHA.

Czy macie może jakieś pomysły co to może być? Po za tym wszystko OK, żadnych błędów VAG nie zgłasza.

Czy spotkaliście się z czymś takim i ewentualnie to naprawiliście. Dodam, że pompa tandemowa jest OK, ciśnienie paliwa w głowicy i akumulator OK.

[mod]proszę o stosowanie właściwego prefixu zgodnie z regulaminem forum -Musashi[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym odpala na dotyk, jak ma 50 -70 stopni odpala na dotyk, jak ma 90 stopni i go zgaszę to do 5 minut postoju odpala na dotyk, jak postoi powyżej 5 minut odpali ale muszę go kręcić bez wyłączenia zapłonu z 10 sekund.

( wtedy jak by zaciągał paliwo, tak jakby cofało - filtr paliwa, zaworek na nim nowe - BOSCHa) Co to może być, nie wiem co jest przyczyną takiego zachowania silnika.

Nieszczelność pompowtrysków, lub jednego z nich?

Nie raz w kabinie, ( ale rzadko) gdy jest włączony wentylator nawiewu to tak dziwnie, mocno zaśmierdzi spalinami, ( gdy stoję w korku ), oleju silnikowego na miarce nie przybywa gęstość i kolor ma prawidłową.

Co to, nie mogę zlokalizować usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już po problemie a co było przyczyną???

Kupiłem swoje auto i miał 2 tys. km temu wymieniany pasek rozrządu, ale bez napinacza nie wiedzieć dlaczego. Ponadto, były czyszczone pompowtryski i mechanik tak sobie je przykręcił, jak umiał. I to był efekt tego co opisywałem powyżej, przykręcone bez ustawienia regulacji. Teraz AUDi ma drugie życie. Silnik ciszej pracuje we wszystkich zakresach temperatur, nic nie trzęsie, nic nie dymi, jest sprawniejszy, mocniejszy, tak jak powinno być.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat żeby nie robić więcej nowych a więc tak.. B6 AWX po wymianie termostatu (wczesniej mi sie to nie zdarzyło)... rano AUDI odpaliło normalnie po przejechaniu ok 30km i postoju pół godz... auto kręci a nie zapala... raz drugi trzeci i nagle po dodaniu "gazu" zalapuje i się powoli rozpędza chodzi.... gasze _> odpala normalnie i znowu po zrobieniu 80 km nie chce odpalić kreci kreci i nic .. a że byłem już w domu to myślę to koniec, ale że do garażu mam z górki... przy wpychaniu :( dałem na 4bieg i delikatnie puściłem sprzęgło, auto sie zatrzymało bo nie było dużej predkosci, ja do kluczyka i odpalił - minęło już kilka godzin i dalej odpala bez problemu, póki co...

jutro się podepne pod komputer, może coś pokaże ...

co to może być?? miał ktoś podobny przypadek..?? gdzie szukać..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...