Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Hałas od sprężarki


jabajaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono właścicieli AUDI,

Borykam się ponownie z tematem sprężarki. Zaraz po zakupie auta (3 lata temu) miałem problem ze sprzęgiełkiem sprężarki. Po wymianie sprzęgła oraz wiskozy 3 lata przejeździłem bez problemu aż do teraz :confused4:

Podczas zmiany oleju napomniałem mechanikowi, aby zerknął na dziwny szum podczas pracy na wolnych obrotach. Mechanik stwierdził, że to łożysko na sprężarce, ale nie chce podjąć się wymiany, gdyż nie posiada odpowiedniego sprzętu. Więc kupiłem łożysko i pojechałem do innego "speca", aby dokonał wymiany. On wymienił łożysko i informuje mnie przez telefon, że nadal szum jest. No nic, wyrzucone 200 zł w błoto :wallbash:

Kazałem pozostawić założony pasek co po kilku dniach okazało się błędem. Podczas powrotu z wycieczki z rodziną nagle zaczęły wydobywać się straszne dźwięki spod maski. Zatrzymałem się :mysli: - to od sprężarki. Zdjąłem pasek ...

Teraz za bardzo nie wiem co może być przyczyną i kto postawi mi diagnozę w okolicach Skierniewic. Nie szukam speca, który powie mi, że muszę wymienić cały układ za 2,5 kPLN tylko zweryfikuje temat...

Czy wiecie co może być przyczyną, z jakimi kosztami należy się liczyć i gdzie szukać pomocy ;(

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie znowu padło sprzęgiełko,skoro piszesz,że dźwięki idą ze sprężarki,ostatecznie można wymienić na inną po co zaraz wymieniać cały układ /chyba,że poszło coś innego w sprężarce i poszły opiłki/ zdemontuj sprężarkę i zobacz co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobny problem, proponuje jak kolega wyżej zdemontować sprężarkę, obejrzeć i zweryfikować czy nadaje się do naprawy czy wymiany. Z doświadczenia polecam ta drugą metodę........ale decyzja należy do Ciebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie borykamy się z tym samym problemem. Zaczęło się od zerwanego sprzęgiełka, po kilku miesiącach odkręcił się dekielek od koła pasowego. Później przy wyłączonej klimie ( off oraz eco ) słychać chrobotanie, po 3-4 reklamacjach wkońcu stwierdzono, że wielowypust na dekielku się uszkodził, wymiana dekielka około pół roku spokoju ale znowu chrobota. Najgorsze, że ten mechanik to kolega i sam nie wiem co jeszcze robić. Teraz jak jest zimno to nonstop chrobota bo klima przy temp poniżej 5 stopni się nie włącza. Może jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimę napędzaną osobnym paskiem to zdemontuj go i wyjmij sprężarkę,możesz tak jeździć przez jakiś czas,potem zobacz co się stało w sprężarce,jak się da to napraw a jak nie to ją wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że ten mechanik to kolega i sam nie wiem co jeszcze robić. Teraz jak jest zimno to nonstop chrobota bo klima przy temp poniżej 5 stopni się nie włącza. Może jakieś porady?

hmm... a może to napinacz ? trochę dziwne to by było bo zazwyczaj chroboczą pod obciążeniem , ale...[br]Dopisany: 22 Styczeń 2012, 19:14_________________________________________________

nagle zaczęły wydobywać się straszne dźwięki spod maski.

jeżeli masz na myśli zgrzytanie i coś takiego jakby pasek sie ślizgał to pewnie sprężarka się zatarła niestety. proponuję wizytę w serwisie. jeżeli się zatarła to płukanie obiegu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...