Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbina KKK K04-015 - chińczyk czy nie?


srool

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

nie wiem do kogo się zgłosić za free ale jak nie uda mi się znaleźć odpowiedzi to będę musiał dokonać ekspertyzy odpłatnie.

Mam mega problem z firmą Turboserwis (kiedyś ktoś opisywał swój przypadek, ale moim zdaniem mój jest gorszy).

Prawie 2 lata temu, zdecydowałem się na regenerację kuszony 2 letnią gwarancją (błąd jak psia mać ale jedźmy dalej), po jakimś roku zapalił się check engine i zaczął samochód się mulić. ASO mi powiedziała, że uboga mieszanka ,żebym jechał do VTG ,bo oni robili moda.

Oczywiście zlałem bo mnie uspokajali ,że to nic złego, po paru dniach jak zaczął kopcić samochód to jakbym był generatorem mgły.

Na szczęście i tak zmierzałem właśnie do mechanika (co prawda na badanie zawieszenia) no ale przynajmniej nie musiałem się lawetować.

Okazało się ,że turbo poszło i zalało cały układ chłodzący.

Turbine mi wymontowali i ją wysłałem na naprawę gwarancyjną do Turboserwisu. Coś mnie tknęło, aby zanim spakuje turbo porobić jej zdjęcia.

(w domu je wrzucę bo jestem w pracy)

zdjciema.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

zdjcie2me.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

zdjcie1b.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

Turboserwis jak zwykle się tłumaczył ,że turbina sprawna to silnik ble ble ble, zgrywanie oczywiście niewinnych. Poskutkowało jak powiedziałem, że wyślę w takim razie na ekspertyzę i koszty kurierów i ekspertyzy zrzucę na TS. Powiedzieli ok, zregenerujemy.

Przesłali ale na adres serwisu (nie było mnie, nie mogłem odebrać).

Serwis zamontował po paru dniach jeździłem furką, moc powróciła ale nie na 230 tylko szacuje ze 180 ...

Nie miałem czasu zbytnio się bawić w Rogala więc olałem i jeździłem czym miałem. Po niespełna 6 miesiącach znów generator mgły, tym razem......... w Wigilię, w drodze do teściów 40 km przed :((

Na szczęście Szwagier był na chodzie i mnie zcholował.

Oddałem do jakiegoś znachora koło teściów, turbina...

Odebrałem ją od niego w celu wysłania znów na gwarancję do TS i jaki byłem "zdziwiony" ,że okazało się iż to nie moja turbina mało tego, to nie mój model.

zdjcie4i.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

zdjcie3g.jpg

Shot at 2012-01-17

<br>

odebrany model to K03 (seryjna) ,do TS wystartowałem oczywiście z mordą, bo nie dość ,że czas idealny to jeszcze miejsce na usterkę.

Pokracznie tłumaczyli, że to tylko ślimak K03 itd oczywiście gówno prawda.

No i teraz chcą mi wysłać turbine model K04 ale!!! bez tabliczki znamionowej...

Moja prośba do Was, sprawdźcie bądź dajcie mi namiar na kogoś kto tanio określi, czy po tych zdjęciach da się kategorycznie stwierdzić czy to co oni mi oferują (a tak mi się wydaje porównując zdjęcia) ,że to chiński syf.

Pilnie potrzebuję pomocy bo samochód od świąt czeka ... a mechanik się wkurza...

dscn0118p.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

dscn0117c.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

dscn0115rt.jpg

Shot at 2012-01-17 <br>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale opisałeś to w taki sposób, że nie do końca wiem jaką miałeś turbawkę na początku... :no:

I gratuluję mechanika, który pierwszy wyciągnął Twoją "niby" ORI turbawkę a później założył to co mu przysłali :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale opisałeś to w taki sposób, że nie do końca wiem jaką miałeś turbawkę na początku... :no:

I gratuluję mechanika, który pierwszy wyciągnął Twoją "niby" ORI turbawkę a później założył to co mu przysłali :thumbdown:

Wysłał K04 a oni przysłali K03 ... chyba :mysli:

Karambol robi coś takiego jak K03 z roztoczoną stroną zimną i wiatraczkiem K04 ... takie info jak by co :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co zdążyłem się zorientować to jest to chinol, ale mam nadzieję, że może przez przypadek zajrzy tutaj ktoś z konkurencyjnego serwisu, kto by miał chęć po raz kolejny podważyć ich profesjonalizm.

Powiem szczerze, że ten artykuł http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34449 w pełni oddaje moje rozmowy z tymi ludźmi, ta jakże miła pani na dzień dobry okazuje się wredną świnią jak klient ma pretensje... TRAGEDIA

Miał już ktoś z Was taką sytuację i procesował się z nimi? Bo w sumie mam dwa samochody i o ile się mechanik zgodzi to z chęcią bym się z nimi trochę posądził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili Ci K04 ale muszla gorąca jest ch...uj wie z czego (wygląda na transita ale nie jestem na 100% pewien)

jak masz gwarancje to nie ma sie czym przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz ,że warto brać?

Wiesz bo, jak znów samochód pojeździ półroku to się idzie wkurzyć. Ogólnie to noszę się z zamiarem sprzedaży tej fury, jakby ktoś tam kminił co to za samochód to B6 Elebrotha, chcę B8 zakupić ale do gdzieś koło kwietnia no ale samochód oprócz tego turbo w super stanie pedantycznym i nie chciałbym go oddawać z myślą ,że zaraz się komuś zj**ie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździsz furą Elba? to tam silnik AVJ siedzi :wink4: auto po drogich przeróbkach, stylizowana na S4/B6 i powiedz mi, czy Ty kupiłeś auto od Elba i jak długo tym jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,że AVJ, ale kiedy tworzyłem profil to w ogóle nie zwracałem uwagi na to co wpisuję.

W kwietniu będą 3 lata od zakupu. Przejechane mam ciutke powyżej 200k (nie pamiętam dokładnie). Oprócz tej turbiny to w tym samochodzie wszystko gra, jedynie co to wkurwiające są siedzenia (naleśniki), nosiłem się z kupnem jakiś slineów ale wybrałem nowe felgi :] (te od s4 mam na zimę)

Panowie, wracając do tematu, radzicie mi odebrać tą turbinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzicie mi odebrać tą turbinę?

ja bym walczył o K04, bo takie auto posiadało, ew. niech dają gwarancję na to, co wkładają, przynajmniej na dwa lata :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...