Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Padające Servo? Dziwnie objawy hamulca.


Maxcudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mój problem polega na tym, że czasem(nie jest to regułą) pedał hamulca, z nim hamulec zachowuje się dziwnie :thumbdown: Objawią się to twardym hamulcem, który trzeba dość mocno wcisnąć i trochę głębiej niż zwykle żeby zaczął hamować, ale tuż po jego puszczeniu i naciśnięciu jeszcze raz czasem wszystko wraca do normy, hamulec mięciutki i łapie od samej góry. Dzieje się do czasem, nigdy nie wiadomo kiedy :kwasny: Czasem jest tak, że nawet kilkukrotne naciśniecie hamulca nic nie daje, cały czas twardy i trzeba mocno dusić, po czym np. po godzinie problem ustaje do pewnego momentu nieraz na kilkanaście dni, aczkolwiek w ostatnim czasie się to nasila :mysli:

Początkowo obstawiałem zapowietrzony układ hamulca, lecz był już niejedno krotnie odpowietrzany i efektu nie przyniosło. Płyn/klocki/tarcze nowe(3tys km). Płyn ATE typ 200

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz węzyk od podcisnienia

czesto pękają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz węzyk od podcisnienia

czesto pękają

A przy okazji zaworek zwrotny w tym wężyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I co to kolego u Ciebie za przyczyna byla, bo mam tak samo, po dluzszym postoju nie mam hamowania za pierwszym razem, malo stluczki nie spowodowalem jak z osiedla wyjezdzalem.Nastepne hamowanie jest juz oki i podczas jazdy dalej juz hamuje ale problem pojawia sie czesto wlasnie przy pierwszym.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem po dłuższym postoju.

Raz na prostej drodze zahamowałem awaryjnie aby sprawdzić co by było gdybym tak musiał zahamować i strzeliły mi przewody hamulcowe (fakt że były juz bardzo zużyte).

Przewody wymienione ale ostatnio czyli po miesiącu zauwazyłem problem ponowny i wyczułem jakby lewa strona nie łapała. Jak jechałem lewą stroną po śniegu i hamowałem to lewa prawie nie reagowała a prawa hamowała i autem rzucało. Na stacji diagnostycznej jest wszystko idealnie. Zdarzyło mi sie w ciągu ost 3 dni że przy gwałtownym hamowaniu auto ściąga w lewo i pojęcia nie mam o co może chodzić...

Jakby ktoś coś wiedział to czekam na info co to moze być. Narazie oddałem auto do mechanika i zobaczę co on stwierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...