Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Prosba o szybka rade do znawcow-awaria sprzetowa kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co miesiac rodzinka przwywozi mi tego samego kompa do naprawy. Formatuje go, reinstalacja win xp i po jakims czasie w windowsie dostaje blue screeny - z tego co pamietam jakis blad przesylu danych. Dzis go znow dostalem, restartuje sie podczas wlaczania windowsa w kolko. Zrobilem reinstalke, ale na bank za jakis czas bedzie znow to samo.

Z tego co ustalilem- napewno zasilacz jest podejrzany- chinol i do tego halasuje jakby bylo zwarcie w srodku. Dysk twardy -80GB- ma jeden bad sector. Jak, czym mam to diagnozowac zeby miec 100% pewnosci co padlo uwzgledniajac ze usterka narazie nie wystepuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina może leżeć po stronie dysku lub pamięci ram. Mniemam, że komp jest dość stary patrząc na pojemność dysku, więc ja bym szukał problem właśnie w nim. Jeżeli sytuacja powtarza się często to prędzej czy później dysk padnie kompletnie. Można jeszcze sprawdzić co kryje się pod numerem błędu wyświetlanym na bluescreenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przełożyć ram w slotach. Najlepiej wyczyścić wszystko z kurzu i poodciskać taśmy etc.. możesz spróbować przełożyć taśmę od dysku a zamiast re instalacji wrzuć płytę instalacyjną i wybierz opcje naprawy systemu. Następnie w wierszu poleceń wpisz chkdsk to załatwi sprawę ;) Dysk jak już ma bady to znaczy że umiera i może być też problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zerknąć na kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki jest błąd gdy pojawia sie niebieski ekran to powinno Ci troszke naprowadzic gdzie szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...