Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Opóźniona reakcja na pedał na gazie


maniek598

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem ,że mam opóźnioną reakcje na gwałtowne wciśnięcie pedału gazu a mianowicie auto jakby zawieszało się na sekundę po czym wkręca się normalnie na obroty . Na benzynie wszystko jest idealnie .

Świece kable WN wymienione .

Instalacja stag300, wtryski valtek niebieskie , reduktor tomasetto alaska

Na gazie zrobiłem ok. 50kkm , raz były czyszczone wtryski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Jesli wczesniej wszystko bylo ok to moze filtr fazuy lotnej gazu zawalony lub wtryski juz nie daja rady

Wiadomo ze to pierwsze jest lepsza opcja ... bo tańszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zauważyłem że tak się dzieje po wymianie świec na NGK . Wcześniej były Bosch ze znaczkiem vw oooo i na tych świecach była montowana instalka .

Teraz mam założone ISKRY - poprawiła się trochę kultura pracy ale na gazie nadal to samo .

Filtry gazu wymieniałem jakieś 25kkm temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zauważyłem że tak się dzieje po wymianie świec na NGK . Wcześniej były Bosch ze znaczkiem vw oooo i na tych świecach była montowana instalka .

Teraz mam założone ISKRY - poprawiła się trochę kultura pracy ale na gazie nadal to samo .

Filtry gazu wymieniałem jakieś 25kkm temu .

Na NGK powinno wszystko smigac, sa dosc dobre.

Zalecal bym wymiane filtru, u kazdego gazownika mozesz kupic i sam wymienic

pare zlotych kosztuje, nie raz w gazie moze byc syf i sie przypcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ,NGK to jedne z najlepszych świeć również do gazu ,jak miałem auto na LPG to tylko na nich jeździłem .Nie wiem jak jest w przypadku audi ale np. Ford sprzedaje świece pod swoim logiem Forda a producentem i dostawcą tych świec jest NGK :) , jeżeli zmieniłeś markę świec konieczne jest ponowne wyregulowanie gazu u gazowników ,nie pamiętam dokładnie ale Bosch ,Iskra mają minimalnie inną przerwę na świecy niż NGK i to może (nie musi) powodować te problemy .Filtr fazy ciekłej ja wymieniałem (5-15zł) co 5 -8 tys km ,natomiast filtr fazy lotnej co 23-28 tys km ,raz nie wymieniłem na czas tego właśnie to po ok 32tys km zapchał się na amen i było trochę problemów ,mimo że opisy i gazownicy mówią że filtr fazy lotnej można zmieniać co 40 tys km ,to może i można ale nie u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry gazu wymieniałem jakieś 25kkm temu .

Szalejesz. Filtry przy naszym gazie powinno wymieniać się przynajmniej co 10tyś. Gazownik kazał mi wymieniać filtr przed wtryskami co 10tyś a w reduktorze co 20tyś. I tak oba wymieniam co 10tyś bo i po 10tyś ten filtr przy reduktorze marnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno wymieniłem filtry . Ten mały okrągły fazy ciekłej był czysty , fazy lotnej średnio zasyfiony (specjalnie go przeciąłem żeby zobaczyć co w nim jest )

Podejrzewam,że przyczyną moich problemów są wtryski . Są wolne i dlatego tak się dzieje . Jak się posypią to wymienię je na coś lepszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...