Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kilka problemow - parujace szyby, woda po stronie kierowcy,nie dzialajaca klima.


SowaBezOka

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem jest tego typu, ze:

- paruja wszystkie szyby (przewaznie podczas jazdy)

- klimatyzacja chyba nie dziala (w poprzednim aucie po wlaczeniu klimatyzacji spadaly lekko obroty, tutaj nic nie drgnie nawet po wcisnieciu przycisku od klimy)

- woda po stronie kierowcy, odplywy przeczyszczone. Ostatnio ecu wykrecalem i zapodalem silikon pod obudowe (na uszczelke i pod uszczelke), ale niestety dalej jest wilgoc, dywanika tam nie mam. Druga sprawa to taka ze drzwi sa lekko osuniete, ale wydaja sie szczelne...

Przeczytalem juz wiele tematow na temat wody po stronie kierowcy ale nie wiem co moge jeszcze zrobic. Zdemontowac deske, sprawdzic nagrzewnice moze? Wydaje mi sie, ze parujace szyby sa poprostu skutkiem wilgoci na wykladzinie. Ale z drugiej strony szyby paruja najbardziej podczas jazdy. Prosze o pomoc w ogarnieciu auta, bo przyznam ze sie zniechecilem do Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przyznam ze sie zniechecilem do Audi.

Może auto pływało?? Dawno kupiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie mam pojecia, audi w kraju juz kilka ladnych lat jest, wiec tutaj by nie plywalo raczej...

Ja go kupilem 1 miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to filtr kabinowy, potem dobrze odtłuść szyby i bedziemy szukać dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 zl najtanszy z weglem aktywnym:

http://allegro.pl/filtr-kabinowy-vw-passat-audi-80-a4-weglowy-i2031457061.html

W stacjonarnym sklepie taniej wyjdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malych motoryzacyjnych mozesz dostac w podobnej cenie

Sieciowki tna na tym jka szalone- chyba ze masz znizki.

I co wazne jest od reki

Poprzedni wlasciciel mogl przed sprzedaza prac tapicerke i nie doschla stad efekty.

Jesli chodzi o klime to w klimatroniku jest takie ustawienie ze ponizej 4 st. nie zalaczysz jej.

A mamy glownie temp w tej granicy, niestety nie wiem jak jest przy manualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno gdybylo w granicach 10-12 st C. wciskalem przycisk i tez nic nie dzialalo. no i na vagu zadnych bledow nie wskazuje.

Jak latwo mozna sprawdzic czy klima dziala? Dodatkowy wentylator powinien sie zalaczac no nie? Tylko nie wiem czy odrazu po wcisnieciu przycisku czy na jakiej zasadzie?[br]Dopisany: 22 Styczeń 2012, 13:24_________________________________________________Sprawdzilem filtr, jest nowiutki i jest suchy.

Wzialem w lapy opalarke i suszarke do wlosow i zobacze w najblizszych dniach czy bedzie sie cos pojawia czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może woda dostaje Ci się do środka. Zobacz pod fotelami, czy nie ma wilgoci pod wykładziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może woda dostaje Ci się do środka. Zobacz pod fotelami, czy nie ma wilgoci pod wykładziną

:facepalm:

Czytałeś do końca pierwszy post czy tylko po nazwie wątku walisz na pałę by nabijać posty? :przebiegly:

Kolega wyraźnie napisał że ma problem z wilgocią w dywanach.

żeby było bez OT

jeżeli by przeciekała nagrzewnica byś miał tłustą szybę od środka i taki słodki zapach, oprócz tego ubywałoby CI płynu...., a szyba nie była wymieniana? Jeżeli tak to może być źle wklejona, u mnie był podobny problem z wodą po stronie kierowcy, wszystko uszczelnione i sprawdzone a woda i tak dostawała się do środka. Okazało się że podczas wymiany szyby przy demontażu tych plastikowych czarnych listew zbierających wodę (tych na "wcisk" montowanych na zewnątrz przy słupkach) fachmajstry wyrwali jeden z nitów trzymających tą rynienkę w którą wciska się tą czarna listwę. Otwór niby mały a podczas deszczu czy po myjni woda leciała w sporych ilościach po słupku a stamtąd pod wykładzinę i na wszystkie kable znajdujące się w osłonie przy nogach kierowcy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie na przodzie mam sucho, co prawda przednia szyba wlasnie jest tlusta, mylem ja juz kilkukrotnie i dalej jak zaparuje to tylko sie rozciera, nic nie idzie zrobic...

Po ostatnim zabiegu, paruja mi teraz tylne szyby. Zauwazylem, (stojac przodem do bagazniku), ze jest wilgotny prawy boczek... gdzie moze sie woda dostawac w to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, sprawdz to bo nie jest ciezko...

Aktualnie jezdze bez dolnej oslony, od czasu kiedy zalalem silikonem i uzylem opalarki i suszarki do pozbycia sie wilgoci z wykladziny mam sucho na przodzie :)

Gorzej z tylem... Ale tez trzeba ostro obserwowac i wyjdzie co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za fotelem? troche daleko, a pod pedalami wzglednie sucho?

Jesli za fotelem to moze masz sytuacje taka, ze przez drzwi ci cieknie... przeszukaj forum znajdziesz info.

Fakt, ze nie zaszkodzi uszczelnic kompa :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...