Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ucieka płyn chłodzący


danielsado

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam powazny problem z moja a4 2002r. mianowicie zauwazylem ze bardzo szybko konczy mi sie plyn w chlodnicy a dokladnie spada poziom w zbiorniczku wyrownawczym ponizej minimum. uzupelnilem go ostatnio i po jakichs 500km znow spadl ponizej minimum. pojechalem do mechanika i powiedzial ze to uszczelka pod glowica. wymienil mi uszczelke , pompe wodna (podobno tez byla uszkodzona) i rozrzad caly. po czym powiedzial ze teraz bedzie ok. po 3 dniach znowu to samo sie dzieje. znow ucieka plyn. temperatura jest 90 st ale na wolnych obrotach nie uruchamia sie wiatrak i o dziwo silnik sie nie przegrzewa ma ciagle 90st. zauwazylem tez ze jak wlacze ogrzewanie na HI to leci zimne powietrze dopiero jak go przygazuje to zaczyna leciec cieple i uruchamia sie wiatrak ale tylko doslownie na sekunde i tak co ok. minute. macie jakis pomysl co to moze byc bo pytam przeroznych znajomych co maja audi i kazdy mowi ze to jakies dziwne ze auto sie nie przegrzewa skoro chodzi na malym obiegu. HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdź jakieś suche miejsce i dolej płynu na maxa, zdejmij osłonę pod silnikiem i zostaw auto tak na parę godzin-zobaczysz, w którym miejscu ucieka woda, nie odpalaj silnika, bo jak sie nagrzeje, to woda wyparuje i nie zobaczysz, potem, jak już namierzysz plamę płynu- wejdź pod auto i szukaj w którym miejscu jest wyciek-niewiele jest miejsc, więc powinieneś sobie z tym poradzić, latarka i szukasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

tez gdzies mi ucieka płyn. wizualnie po podniesieniu maski nie mogę namierzyć tego wycieku. sprawdzałem przewody te do których był dostęp , zostały tylko te za silnikiem. czy tam też mógł się jakiś przewód uszkodzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

tez gdzies mi ucieka płyn. wizualnie po podniesieniu maski nie mogę namierzyć tego wycieku. sprawdzałem przewody te do których był dostęp , zostały tylko te za silnikiem. czy tam też mógł się jakiś przewód uszkodzić???

z tyłu jest plastikowy króciec, przymocowany jest do bloku silnika, wąż idzie do nagrzewnicy ogrzewania-tam często pęka, ale to widać spod spodu auta :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

tez gdzies mi ucieka płyn. wizualnie po podniesieniu maski nie mogę namierzyć tego wycieku. sprawdzałem przewody te do których był dostęp , zostały tylko te za silnikiem. czy tam też mógł się jakiś przewód uszkodzić???

z tyłu jest plastikowy króciec, przymocowany jest do bloku silnika, wąż idzie do nagrzewnicy ogrzewania-tam często pęka, ale to widać spod spodu auta :wink4:

o to sie bez kanału nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to sie bez kanału nie obejdzie

no niestety na chodniku i lewarku tego nie zobaczysz...ale można spróbować :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zdemontujecie króciec (uwaga co by nie pozrywać śrub)sprzwdzcie czy nie jest on krzywy i czy równo dolega,jeżeli tak to należy wymienić także króciec :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mi wymienili jakiś przewód za silnikiem który był całkowicie rozwalony i jest git.

bez kanału sie nie obeszło.

dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i u mnie też ucieka płyn ze zbiorniczka to mówicie że może być wina krucca ktury się znajduje z tyłu silnika jak on jest przykręcony i jakie jest do niego dojście i ile on może kosztować pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troszkę z innej beczki: do tego krućca z tyłu silnika (1.9 AVF) idzie wąż..i tam jest taka "wtyczka" na spince. Czy w tej "wtyczce" ma być jakiś oring lub uszczelka? Bo delikatnie mi cieknie tamtędy i nie jestem pewny czy jest tam jakaś uszczelka lub oring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Moja przygoda z znikającym płynem w Audi A6 gaz wyglądała tak:

Nagle zaczęło brakować płynu sprawdziłem wizualnie węże OK -sucho.dolałem płynu po 400 - 500 km znowu mało płynu. Wymieniłem prawie wszystkie węże i kruciec ( jest tam uszczelka, a na czujnikach oringi ) no i 400- 500 km i dalej to samo dolewałem płynu i jeździłem ze 2 miesiące nie mogąc wyczaić gdzie jest wyciek.

Aż pewnego dnia grzebiąc coś w kanale znalazłem. Kapało z pompy wody dokładnie z łożyska i to dopiero jak silnik odpowiednio się nagrzał. Wymiana pompy i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...