Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Moduł świateł dziennych CLM02


kuba.goller

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was montował moduł świateł dziennych o symbolu CLM02,

opis działania: Moduł CLM02-CAN przeznaczony jest do montażu w samochodowych wyposażonych w magistralę CAN.

Moduł, interpretując komunikaty magistrali CAN samochodu, realizuje szereg funkcji

zwiększających bezpieczeństwo i komfort użytkowania pojazdu:

# Pasywnego doświetlania zakrętów z wykorzystaniem fabrycznych halogenów po wykryciu skrętu kierownicy

# Sterowania przednimi czujnikami parkowania

# Świateł dziennych realizowanych przy użyciu do wyboru halogenów, świateł mijania lub świateł długich świecących z obniżoną jasnością

# Czasowego oświetlania przestrzeni przed samochodem po zakończeniu jazdy (funkcja Coming/Leaving Home

Montaż w Warszawie 600 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie sprzedaję...

Ciekawy jestem czy ktoś montował i czy jest zadowolony. Szukałem na forum i nie wiedziałem inych rozwiązań świateł dziennych, które mają homologacje i nie wymagają montażu dodatkowych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zainstalować taki modul. Z tego co wiem nie ma problemu z Audi.

http://www.youtube.com/watch?v=fb1fWZqmnn8

Jak już będzie działał podzielę się uwagami :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy jesteś umówiony? Daj koniecznie znać. Czy masz ori xenon czy normalne reflektory? Zastanawiam się czy jest różnica w światłach dziennych montowanych oryginalnie w reflektorach xenonowych z tymi z modułem CLM02. Czy konstrukcja reflektora a konkretnie świateł drogowych jest taka sama w reflektorze xenon i bez xenon. Efekt świateł dziennych umieszczonych w światłach długich jest fajny, ale to co widzę na ulicy dotyczy tylko samochodów oryginalnie wyposażonych xenon i DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj świateł dziennych reazlizowanych za pomocą modułu, z tymi oryginalnie zamontowanymi. W moim b7 mam ksenon + drl. DRL ma osobną żarówkę i nie jest ona współdzielona ze światłami drogowymi --> służy tylko do DRL. Światła drogowe są realizowane za pomocą biksenonu.

W module o któym piszesz, jeżeli masz zwykłe lampy, światła dzienne są realizowane za pomocą świateł drogowych, z tym że moduł ogranicza prąd, przez co światła drogowe nie świecą pełną mocą.

600zł to bardzo dużo jeżeli chodzi o ten moduł. Można go kupić na alledrogo za 300zł, a montaż nie jest aż tak skomplikowany, żeby kosztował dodatkowe 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj świateł dziennych reazlizowanych za pomocą modułu, z tymi oryginalnie zamontowanymi. W moim b7 mam ksenon + drl. DRL ma osobną żarówkę i nie jest ona współdzielona ze światłami drogowymi --> służy tylko do DRL. Światła drogowe są realizowane za pomocą biksenonu.

W module o któym piszesz, jeżeli masz zwykłe lampy, światła dzienne są realizowane za pomocą świateł drogowych, z tym że moduł ogranicza prąd, przez co światła drogowe nie świecą pełną mocą.

600zł to bardzo dużo jeżeli chodzi o ten moduł. Można go kupić na alledrogo za 300zł, a montaż nie jest aż tak skomplikowany, żeby kosztował dodatkowe 300zł.

Kolega ma racje, sam myślałem o zakupie tego modułu, to taki złoty środek, zamiast 4 różnych wszystko mamy w jednej puszce, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli byłoby więcej zainteresowanych można spróbować wywalczyć jakiś rabat dla forumowiczów. Kwota montażu modułu nie powinna przekroczyć 100 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw tego modułu bo miałem do czynienia z alarmem CAN tej firmy i niestety okazał się porażką. Z opisu działania wynikało by że moduł po przez magistralę CAN "zmusza" moduł centralnej elektryki do zasilania żarówek ze zmniejszoną mocą aby mieć funkcję DRL, jeżeli tak nie jest i musimy się wpiąć dodatkowo w obwód żarówki to cena tym bardziej jest zbyt wysoka bo takie moduły kosztują ok 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...