Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Kable już porozciągane zostało tylko kodowanie heh :kwasny: A sterownik drzwi jak przekładam to tylko mam przepisać ten długi numer wywalić go i wsadzić nowy, wpisać ten numer ze starego dobrze skumałem

pamiętaj aby go wcześniej skopiować i zapisać,

ja nie jestem zwolennikiem wklejania kodowania z innego auta, bo tak naprawdę możesz sobie narobić bigosu w sterowniku MCE.

najlepiej zaznacz tylko te bity, które odpowiadają za podświetlenie przestrzeni nóg:

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte> 16 Bit 6 - Ustaw bit ręcznie na "1" - (1 = aktywne)

plus MMI 2G lub 3G ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable już porozciągane zostało tylko kodowanie heh :kwasny: A sterownik drzwi jak przekładam to tylko mam przepisać ten długi numer wywalić go i wsadzić nowy, wpisać ten numer ze starego dobrze skumałem

pamiętaj aby go wcześniej skopiować i zapisać,

ja nie jestem zwolennikiem wklejania kodowania z innego auta, bo tak naprawdę możesz sobie narobić bigosu w sterowniku MCE.

najlepiej zaznacz tylko te bity, które odpowiadają za podświetlenie przestrzeni nóg:

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte> 16 Bit 6 - Ustaw bit ręcznie na "1" - (1 = aktywne)

plus MMI 2G lub 3G ...

Na razie chcę tylko na przód dać nowe sterowniki i odpalić te lampki ostrzegawcze postaram się przepisać swoje kodowanie i dodać to oświetlenie oby się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-skladanych-lusterek-283944/index4.html

Kolega sowig nie przekopiował kodowania do nowego sterownika i wychodziły mu cuda, poczytaj sobie z linka który Ci wkleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-skladanych-lusterek-283944/index4.html

Kolega sowig nie przekopiował kodowania do nowego sterownika i wychodziły mu cuda, poczytaj sobie z linka który Ci wkleiłem

Dokładnie tak było. Skopiowanie starego kodowania do nowego sterownika to podstawa. Ja tego nie zrobiłem i musiałem jeszcze raz zdejmować boczek drzwi, bo wywalało mi jakieś dziwne błędy w różnych sterownikach... :facepalm:

LINK DO MOJEGO POSTA Z OPISEM PROBLEMU

---------- Post dopisany at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

Tak w ogóle to dobrym nawykiem jest kopiowanie i zapisywanie każdego kodowania, które zmieniasz, żeby móc je przywrócić w razie problemów. Więc kodowanie nowego sterownika również skopiowałbym przed jego zmianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informację :wink:. A chciałem się zapytać lampki odpaliłem z tyłu i wszystko chodzi,ale pokazał mi się błąd i nie wiem co one znaczą,może któryś z Was wie co one oznaczą? 16 355-control module i jeszcze jeden 01 565-46-control komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdego kodowania robię zrzuty ekranu i zapisuję w razie jakby coś szlag trafił to spokojnie sobie wrócę do tego co było.

Co do błędów to nie będę się wypowiadał bo pojęcia nie mam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć jaki to błąd szukam i nic niema

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ----------

zdecydowanie do podświetlenia gniazda zapalniczki :wink:

Podłączyłem do zapalniczki i wyszło ze kratki świecą się tylko jak jest zapłon nie przekręcony do końca a wlutowałem się w te kable co idą do zapalniczki zaś jak przekręcę do końca to gasną :facepalm:, jakaś podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś się do zasilania zapalniczki, czy do podświetlenia gniazda zapalniczki? Oczywiście powinieneś do podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zapalniczki wlutowaleś kable, czy podswietlenia zapalniczki lub popielniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja wlutowałem to przed zapalniczką idą tam trzy kable,dobrze zrozumiałem twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie jest pod które kable :) Jeden z nich to masa, drugi to zasilanie zapalniczki (tutaj +12V pojawia się po włączeniu zapłonu), a trzeci to podświetlenie gniazda zapalniczki (+12V pojawia się wtedy, kiedy podświetlają się przyciski w całym aucie, czyli np. po włączeniu świateł mijania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu mi dobrze wytłumaczyłeś:thumbup1: a ja podpoiłem pod brązowy i czerwony wystarczy chyba teraz tylko wlutować z czerwonego i dać na ten drugi heh i znowu rozbieranie

---------- Post dopisany 08-01-2014 at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany 07-01-2014 at 21:58 ----------

Działa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

Wszystko super poza tym że się podrapała listwa ozdobna koło skrzyni:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podswietliłem schowek oraz miejsce na kubki .

Zdjecia niestety nie odzwierciedlaja rzeczywistego swiatła :wink:

Podswietlany_tunel_004.jpg

Podswietlany_tunel_003.jpg

Podswietlany_tunel_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...