Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

We wtyczce nie, ale w gnieździe MCE T32 jest PIN 17 (bolec), tak więc PIN do wtyczki można wsadzić i dalej uruchamiać. Natomiast w gnieździe MCE T17l PIN 14. jest pusto - brak bolca/Pinu i wsadzenie PINu we wtyczkę nic nie da. Chyba, że sterowanie w T17l jest na innym PINie dla "B".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne jest z brakujacym PINEM :eusathink: bez sensu to jest skoro na przod mamy podswietanie przestrzeni nóg a na tył juz brak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że jest jak juz pisałem - sterowanie tyłu jest na innym PINie w T17l...

---------- Post dopisany 27-02-2013 at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany 26-02-2013 at 21:27 ----------

Wrclaguna powiedz mi jeszcze skąd najlepiej podebrać masę do oświetlenia nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też brak podświetlania w drzwiach, jak wypiąłem czerwoną lampkę z drzwi to jest pusto, nawet kabla nie widzę, również schowek od strony pasażera nie jest w środku podświetlany, nie ma w ogóle tam lampki tylko pusta dziura na zamontowanie lampki, czy wersje niektóre audi b8 tak miały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też brak podświetlania w drzwiach, jak wypiąłem czerwoną lampkę z drzwi to jest pusto, nawet kabla nie widzę, również schowek od strony pasażera nie jest w środku podświetlany, nie ma w ogóle tam lampki tylko pusta dziura na zamontowanie lampki, czy wersje niektóre audi b8 tak miały?

Te mniej wyposazone B8 tak miały :wink:

Chyba, że jest jak juz pisałem - sterowanie tyłu jest na innym PINie w T17l...

---------- Post dopisany 27-02-2013 at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany 26-02-2013 at 21:27 ----------

Wrclaguna powiedz mi jeszcze skąd najlepiej podebrać masę do oświetlenia nóg.

Mase brałem z wlacznika świateł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam numeru PINU do 17 PINOWEJ wtyki poniewaz ETKA nie moze mi go znalezc . Ja jak zakładałem dobierałem sobie z uzywanej wiazki .

Jak masz sterownik z literką B to nie wiem czy obsługuje podswietalnie przestrzeni nóg .

Przednie lampki ci swieca teraz ?

Zrobiłem podłączenie oświetlenia nóg na przód - kodowanie bez problemu i wszystko działa jak należy. Regulacja jest, włączenie oświetlenia na pełną jasność przy otwieraniu tylnych lub przednich drzwi. Przy okazji zrobiłem test z żarówkami w miejsce led: również działają, sterownik nie zapisuje błędów. Tak więc przód jest, a co z tyłem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam oświetlenia, nawet w schowku widzę ciemność:) i kiedyś na pewno bym to chciał mieć zrobione:) może ktoś z trójmiasta ogarnia temat tak oryginalnie bez prowizorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam numeru PINU do 17 PINOWEJ wtyki poniewaz ETKA nie moze mi go znalezc . Ja jak zakładałem dobierałem sobie z uzywanej wiazki .

Jak masz sterownik z literką B to nie wiem czy obsługuje podswietalnie przestrzeni nóg .

Przednie lampki ci swieca teraz ?

Zrobiłem podłączenie oświetlenia nóg na przód - kodowanie bez problemu i wszystko działa jak należy. Regulacja jest, włączenie oświetlenia na pełną jasność przy otwieraniu tylnych lub przednich drzwi. Przy okazji zrobiłem test z żarówkami w miejsce led: również działają, sterownik nie zapisuje błędów. Tak więc przód jest, a co z tyłem???

Podpinales jedna zarowke czy wiecej? Bo jedna to chyba bez problemu dzwignie sterownik, ale z wieksza iloscia moze miec problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na jedną .... Ale podłączę obie na raz i sprawdzę. Myślę, że da radę - na próbach z LEDami podpinałem diodę FLUX 30 mA i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 8K0 907 063 J czy obsługuje QQ1 ?w sumie chciałbym podłączyc tylko oświetlenie nóg kierowcy i pasażera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 8K0 907 063 J czy obsługuje QQ1 ?w sumie chciałbym podłączyc tylko oświetlenie nóg kierowcy i pasażera...

A skąd u ciebie taki sterownik ? wg. ETKI pasuje tylko do A5 Cabrio 2010-2011 :wink:

Tak obsługuje Pakiet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak... VCDS pokazuje J a po podłożeniu sie i sprawdzeniu numeru na wlepie MCE mam numer 8K0 907 063 D :facepalm:

zaznaczyłem w 09 CE podświetlenia przestrzeni nóg oraz w ukrytym menu MMI 3G interrior lights... niestety w opcjach CAR nie ukazała się opcja oświetlenie wewnętrzne :kwasny:

dodam ze jeszcze nawet nie podłączyłem lampek ale opcja powinna sie chyba ukazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :eusathink: ORI powinno być D .

Musisz zakodowac jeszcze MCE 09 BYTE 16 Bit 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :eusathink: ORI powinno być D .

Musisz zakodowac jeszcze MCE 09 BYTE 16 Bit 6

ORI mam D nie wiem tylko dlaczego VCDS pokazuje J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko obudowa jest od D, a bebechy J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w sterownikach drzwi wpinamy się z podświetleniem klamek wewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyka 32 pinowa (ta która jest od boczka drzwi do sterownika), pin 3 i masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyka 32 pinowa (ta która jest od boczka drzwi do sterownika), pin 3 i masa.

Zgadza się :wink: na schemacie masz to jak L108

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 963x368px.

j38613.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem eksperyment z podświetleniem uchwytu na kubki. Wyszło tak:

image.jpg

image.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...