Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

mało tego - moje drzwiowe sterowniki po zmianie boczków zaświeciły wszystko (biała lampka, czerwona i klamka) chociaż nie powinne - brak pinów :wink:

Jak zdemontować te sterowniki z drzwi :kwasny: ? Siedzą na jakichś białych uchwytach z tworzywa i ani rusz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaly komus moze lampki do podswietlania nog oraz schowka? Jak ktos ma i nie potrzebuje moge odkupic :):wink:

Jeśli chodzi Ci o zwykłe, z żarówkami to jeszcze kilka mam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dokładnie wchodzi w pakiet oświetlenie?? Mam u siebie ori oświetlenie w drzwiach białe i czerwone lampki, diody przy lampce oświetlające konsole, oświetlenie led przestrzeni nóg (tył i przód), oświetlenie w daszkach, lampkę w schowku i jak się nie mylę gałkę s-line ale nie jestem pewien czy to nie złudzenie co jeszcze może/powinno być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podświetlane pod listwami tak jak w A5/A6 to tez jest w A4 w tym pakiecie czy trzeba samemu coś kombinować ??:decayed:

Chodzi mi o nr 24

http://www.jimellisaudiparts.com/images/parts/Audi/fullsize/448947100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na 8K0 907 063 N odpalę pakiet QQ1?

A jak nie to czy ewentualnie aby podłączyć lampki LED pod oświetlenie sufitowe trzeba ciągnąć kabelek do podsufitki czy można gdzieś się wpiąć na kostkę (lub wiązkę) pod schowkiem lub kierownicą aby lampki funkcjonowały tak jak sufitowe?

Nie wiem czy odpalisz na tym sterowniku QQ1 (w ETCE brak info :kwasny:) pasuje abyś sprawdził czy masz w nim obsadzony PIN :wink: wtyka 32a/PIN 17

Demontaz schowka po stronie kierowcy

Wyjmakiem odczepiamy boczną zaslepkę deski 1

http://img109.imageshack.us/img109/8262/bocznaoslonaschowka.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy

– Wykręcić boczną śrubę 1.

– Wykręcić dolne śruby 3.

– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego od tablicy przyrządów strzałki .

– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).

– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.

– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

http://img14.imageshack.us/img14/7929/schowekkier.png

http://img546.imageshack.us/img546/347/schowekkier1.png

Po zdjęciu osłony od strony kierowcy musimy dostać się do naszego MCE . Na drodze staje jeszcze sprawa mocowań bezpieczników i przekażników. Na fotce strzałki ściągamy zabezpieczenia i dajemy cała obudowę na dół . Dodatkowo możemy jeszcze odkręcić mocowanie dolnego nawiewu aby mieć lepszy dostęp do Sterownika :wink:

http://img94.imageshack.us/img94/8122/27908673.jpg

MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :

http://img843.imageshack.us/img843/5607/mce091.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/9329/mce88881.png

sprawdzone - 8K0 907 063 N posiada oba piny:

- (wtyczka D) --T17l / Pin 14

- (wtyczka A) --T32a / Pin 17

moduł przyjął suche kodowanie więc wygląda na to że powinno ruszyć, pozostaje zakupić lampki i montować ... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko bo nie jestem zbyt oblatany w tych schematach elektronicznych.

tzw zasilanie do przedniego oświetlenia nóg dla obydwóch lampek ciągne z Pinu 17 z kostki wyżej pokazanej.

A drugi przewód to ciągnę od masy?

Potem kodowanie i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod już prawie skończony.

W moim Module Centralnej Elektryki 8K0 907 063 N piny na obu wtyczkach mają różne typy.

A5 - złącze 32-stykowe, szare, (wtyczka A) --T32a/Pin 17 tu pasuje 000 979 009 E, zainstalowane :-)

ale

A1 - złącze 17-stykowe, czarne, (wtyczka D) --T17l/Pin 14 tu niestety nie pasuje. Potrzebne inny (trochę szerszy pin).

Proszę o pomoc jaki jest kod tego pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak śmiga wkoncu pakiet oświetlenia na zwykłych żarówkach na podświetlenie nóg?

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

Zakodowałem wszystko wrzuciłem zwykłe żarówki i dostałem taki błąd w MCE

1 Fault Found

01800 - Light Switch (E1)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak śmiga wkoncu pakiet oświetlenia na zwykłych żarówkach na podświetlenie nóg?

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

Zakodowałem wszystko wrzuciłem zwykłe żarówki i dostałem taki błąd w MCE

1 Fault Found

01800 - Light Switch (E1)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame

Ross tech odpowiada:

See Measuring Value Blocks (MVB) bloki pomiarowe w CE09

Check Wiring/Connectors from/to Light Switch (E1) sprawdź włącznik światła (ja bym sprawdził tam gdzie grzebałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod już prawie skończony

a1 - złącze 17-stykowe, czarne, (wtyczka d) --t17l/pin 14 tu niestety nie pasuje. Potrzebne inny (trochę szerszy pin).

Proszę o pomoc jaki jest kod tego pinu?

000 979 034 e

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

Panowie i jak śmiga wkoncu pakiet oświetlenia na zwykłych żarówkach na podświetlenie nóg?

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

Zakodowałem wszystko wrzuciłem zwykłe żarówki i dostałem taki błąd w MCE

1 Fault Found

01800 - Light Switch (E1)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame

Sprawdz okablowanie i wszystkie wtyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięte:decayed:

---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Wszystko ładnie śmiga:hi:

gratulejszyn:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam ochotę trochę podłubać przy swojej oooo i dołożyć ten pakiet oświetlenia wewnętrznego tylko nie mogę się nigdzie doszukać czy 8K0 907 064 N obsługuje to czy nie. Jeśli ktoś może to sprawdzić to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam ochotę trochę podłubać przy swojej oooo i dołożyć ten pakiet oświetlenia wewnętrznego tylko nie mogę się nigdzie doszukać czy 8K0 907 064 N obsługuje to czy nie. Jeśli ktoś może to sprawdzić to proszę o info.

Przecież komfort .... 064 nic do tego nie ma.:naughty:. tylko MCE. W pierwszym poście masz napisane jakie chodzą z QQ1 a jakie nie :decayed:. Podaj nr MCE i się zobaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci MCE 09 nie obsłuży to kup 4 ledowe lampki pod nogi i podłącz do lampki podsufitki i też będzie...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...