Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie ori QQ1 ale chciałem ustawić możliwość ustawienia jasności lampek na MMI. Przestawiłem w zielonym menu wszystko zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. Opcja Ambient już wyświetla mi się na liście lecz po włączeniu zapłonu można w nią wejść tylko raz (nic nie można przestawić ) a potem staje się nie aktywna:kwasny: Czy ktoś miał podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kodowanie w MCE 09 :wink:

Oświetlenie w przestrzeni nóg (regulacja)

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kodowanie w MCE 09 :wink:

Oświetlenie w przestrzeni nóg (regulacja)

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1

Wywala błąd Lcode i nie można zakodować. VAG 10 może za słaby :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kodowanie w MCE 09 :wink:

Oświetlenie w przestrzeni nóg (regulacja)

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1

Wywala błąd Lcode i nie można zakodować. VAG 10 może za słaby :kwasny:

Spróbuj nie wchodzić w bajty tylko już w oknie Long Coding - tam masz dwie linijki: górna z aktualnym kodowaniem i dolna pusta. Wklej w tą dolną wartości z górnej i zmień odpowiedni bit na 1. Mnie tak ruszyło przy innym kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kodowanie w MCE 09 :wink:

Oświetlenie w przestrzeni nóg (regulacja)

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1

Wywala błąd Lcode i nie można zakodować. VAG 10 może za słaby :kwasny:

Spróbuj nie wchodzić w bajty tylko już w oknie Long Coding - tam masz dwie linijki: górna z aktualnym kodowaniem i dolna pusta. Wklej w tą dolną wartości z górnej i zmień odpowiedni bit na 1. Mnie tak ruszyło przy innym kodowaniu.

Faktycznie poszło:banan: dzięki:wink:

Czy u was ori led-y też tak słabo świecą?? W drzwiach mam LED na SMD i tam to faktycznie jest jasno . Może jest jakieś ustawienie jasności oczywiście oprócz tego w MMI??:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz mam Ori LED i myślę, że do środka są wręcz idealne. Na zewnątrz SMD x 6 i jest w sam raz. LEDy Ori na zewnątrz za słabe.

---------- Post dopisany 13-08-2013 at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2013 at 22:24 ----------

Jak wygląda podłączenie oświetlenia drzwi TYLNYCH (czerwone/białe) ? W sterowniku nie ma wtyki 32 pinowej jak w drzwiach przednich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeleciałem wszystkie 11 stron wątku i znalazłem jedno pytanie, które mnie interesowało, ale bez jednoznacznej odpowiedzi.

Mam MCE o oznaczeniu 8K0 907 063, bez żadnej literki na końcu. W ETCE piszą, że został on zastąpiony modułem z literą D. Próbowałem kodowania na sucho i przeszło tylko ustawienie w bajcie 16 bitów 0 oraz 6. Po ustawieniu bitu 1 VCDS wyświetlał błąd.

Screenshot_1.png

Jeszcze nie zabrałem się za montaż, więc nie mogę powiedzieć czy są wszystkie piny w gniazdach MCE. Ale to, że kodowanie przeszło, to chyba dobry znak, że nie będę rozbierał na pusto? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieszyłbym się tak do końca.... Musisz zajrzeć do gniazda MCE i zobaczyć czy faktycznie tam są PINy na przód i tył. Ja mam "B", ponoć też zastąpiony przez "D" i był pin tylko na przód, więc musiałem krosować, żeby mieś światełko z tyłu :wink: Takie "zastąpienia" nie przesądzają sprawy, to kwestia softu wgranego w dany sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kodowanie dla oświetlenia nóg z tyłu nie przeszło, więc raczej działać to nie będzie. Zresztą i tak bardzo rzadko wożę pasażerów z tyłu :decayed:

Jak już się zabiorę za rezanko to na pewno dam tutaj znać czy jest to wykonalne w mojej wersji MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img849.imageshack.us/img849/6337/j3871.png

http://img525.imageshack.us/img525/4368/j38613.png

Fabrycznie Ambience Lighting na MMI funkcjonuje tylko pod nogi przód i tył :wink:

Masz schemat podłączenia dla drzwi tylnych? Tam nie ma w sterownikach wtyki 32-Pin.

---------- Post dopisany at 23:15 ---------- Poprzedni post napisany at 23:13 ----------

No właśnie kodowanie dla oświetlenia nóg z tyłu nie przeszło, więc raczej działać to nie będzie. Zresztą i tak bardzo rzadko wożę pasażerów z tyłu :decayed:

Jak już się zabiorę za rezanko to na pewno dam tutaj znać czy jest to wykonalne w mojej wersji MCE.

Mam manual do wariantu... jakby co.

---------- Post dopisany 16-08-2013 at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany 13-08-2013 at 23:15 ----------

Jak wygląda podłączenie oświetlenia drzwi TYLNYCH (czerwone/białe) ? W sterowniku nie ma wtyki 32 pinowej jak w drzwiach przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych drzwiach nie ma wtyki 32 PIN bo nie ma takiej potrzeby aby taka była z tyloma pinami :wink:

Lampki podpinamy do T16o /PIN 12 a mase łapiemy byle gdzie :decayed:

tyl_lampki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z góry przepraszam za małe OT.... dłubiemy różne rzeczy i QQ1 też:decayed:. Czy ktoś wie ile trzeba dopłacić za taki pakiet (pełny) kupując nowe auto ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa. Wejdź sobie w konfigurator i sam sprawdź :whistling:

-----> Konfigurator Audi

---------- Post dopisany 28-08-2013 at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany 26-08-2013 at 20:37 ----------

Pany, mam pytanie.

Na schowku pasażera mam wiązkę oświetlenia schowka i przestrzeni nóg pasażera. Wszystkie kable idą do brązowej wtyczki o oznaczeniu 6Q0 972 736 A (jak TUTAJ). Jaką do tego kupić kostkę i piny, żeby elegancko się podłączyć? Schowek był wymieniany więc nie mam kostki do kompletu, a w ETCE nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowalem schowek i mym ocza ukazala sie wiazka od wylacznika airbagu ktora miala kable do lampki. Zakladam, ze wiazka jest prawidlowo podlaczona, ale lampka nie dziala. Czy kodowanie obejmuje rowniez podswietlenie schowka?

http://img.tapatalk.com/5795b5d6-694d-17e8.jpg

Klepane z telefonu

Czy mógłbyś mi powiedzieć które kable są podłaczone do siłownika od schowka i lampki? Chcę zamontować ale mam tylko siłownik z wtykami i reszte musze kupic, wiec potrzebuje połaczeń kabli. Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6Q0 972 726 kostka

000 979 020E Kabelek zakończony 2 PINAMI

Jak zawsze bezbłędnie. Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie polaryzacji LED w kratkach nawiewu - masa we wtyczkach jest na 1 czy 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...