Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Mocne parowanie szyb.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Mam problema :wink4: Przy tych mrozach zauwazylem ze szyby zaczynaja bardzo mocno parowac i są całe oszronione . (nawet przy wlaczonym cieplym nadmuchu 18*C bardzo powoli ta para schodzi). Od czego to zalezy ? Filtr wymieniony , w nogach sucho . Rok temu przy takich mrozach nie mialem tego problemu . :confused4:

Opublikowano

ogrzewanie na Hi, 3 kreski predkosci, nawiew na nogi

i idelikatne otwarcie okna, 2 lub 3 dni i bedzie ok

sprawdz dywaniki, mogą byc mokre

Opublikowano

Dokładnie jeśli filtr kabinowy czysty to jest coś mokrego w aucie,sprawdź dywaniki jak napisał devastation

Opublikowano
  • Autor

Ok . Jutro sprawdze , dzieki chlopaki :wink4:

Opublikowano

Podobny problem miałem po umyciu szyby clinem w mrozach... i przed zamknięciem nagrzanego auta najlepiej wywalić to ciepłe powietrze i powinno być ok :good:

Opublikowano

:hi:

Mam problema :wink4: Przy tych mrozach zauwazylem ze szyby zaczynaja bardzo mocno parowac i są całe oszronione . (nawet przy wlaczonym cieplym nadmuchu 18*C bardzo powoli ta para schodzi). Od czego to zalezy ? Filtr wymieniony , w nogach sucho . Rok temu przy takich mrozach nie mialem tego problemu . :confused4:

u mnie problem podobny, z tym ze szyby nie paruja a jedynie, po pozostawniu auta pod praca szronieje wylacznie szyba czolowa, bylo by to normlane gdybym do pracy rano przyjechal z szyba zaparowana, ale nie nie... rano wstaje wyjezdzam z garazu szybki suchutkie nie zaparowane i tym podobne, dojezdzam do pracy nadal jest ekstra, pozostawiam auto i po ok 4 godzinach na szybie czolowej od srodka szron!

co jest grane???

dodam ze jest tak tylko podczas slonecznych pogodnych dni, jak poloze karton papierowy na szybe od zewnatrz, nie zaszronieje wtedy jaki to kuzwa ma wplyw z fizycznego punktu widzenia? oświećcie mnie?

Opublikowano

wszystko zalezy od wilgotności powietrza

jak jezdzisz autem ogrzewanie na max-a i delikatnie otwórz okno

niestety w czasie zimy trzeba czesto to robic, inaczej du...pa

Opublikowano

ale dziwna sprawa z tym kartonem ze jesli poloze go na szybe od zewnatrz to wtedy od srodka szyba nie oszronieje i w dodatku tylko ta jedna czolwa, boczne nic zero

i nie to ze w aucie jes wilgoc: dywaniki suche, sniegu teraz nie ma, opadow innych tez, jezdzem sam jakos specjalnie mocno nie "nachucham" :decayed: w srodku jednym slowem susza... i od czego tak sie dzieje ;(

Opublikowano

A może jest tak, że po wyjściu z ciepłego auta temperatura wewnętrzna się obniża i wyrównuje z temperaturą zewnętrzną, przez co ciepło z samochodu ucieka przez pewne miejsce i następuje wtedy parowanie i szronienie. :mysli: chyba że jest inaczej :mysli:

Opublikowano

Tu już wchodzi w gre fizyka :gwizdanie: Ciepłe powietrze ma większą pojemność wilgotnościową. Przyjmijmy że np przy 18st w samochodzie jest wilgotność ok 80% (przy wilgotności 100% woda w powietrzu się skrapla). Przy niższych temperaturach, powietrze ma mniejszą pojemność wilgotnościową. I teraz jest tak: jak wysiadamy z fury przestaje wiać nawiew. Szyba jest chłodna i jest granicą pomiędzy ciepłym powietrzem z dużą pojemnością wodną, a zimnym powietrzem zewnętrznym z mniejszą pojemnością. Ciepłe powietrze krąży po samochodzie ochładzając się w rejonie szyby, a ochładzając się zmniejsza swoja pojemność wodną, ale zawartość wilgoci w powietrzu się nie zmienia. Skoro ilość wody w powietrzu się nie zmienia, ale zmienia się pojemność wodna ochłodzonego powietrza (spada), nadmiar wody musi się gdzieś podziać, więc para wodna wykrapla się właśnie na szybie w postaci cienkiej warstewki wody (pary) i przy tych temperaturach jakie teraz mamy natychmiastowo zamarza. Koledzy zaproponowali wymiane powietrza w czasie jazdy (nagrzewamy fure i otwieramy okno) - a ma to na celu zmniejszenie wilgotności powietrza wewnątrz samochodu. Zastosowanie kartonu pomaga, bo działa jak ocieplenie szyby i nie pozwala jej się nadmiernie ochłodzić co skutkuje wyższą temperaturę przy szybie od wewnątrz, co znowu nie powoduje zmniejszenia pojemności powietrza w takim stopniu, który spowodowałby wykroplenie się pary wodnej. Tak to wygląda w skrócie i uproszczeniu. Ciężko taką teorię wytłumaczyć pisemnie, ale mam nadzieje, że coś z tego wywodu zakumacie :wink4:

Opublikowano

nie no studziany hyle czola :hi:

ja z grubsza zakumalem

tylko zastanawia mnie czemu szyby boczne sa nietkniete przez szron

Opublikowano

Wg mnie spowodowane jest to tym, że przednia jest pod skosem a boczne sa pionowe, do tego przeszkodą do ruchu powietrza jest deska rozdzielcza (strzymuje cyrkulacje, jaka zachodzi przy szybach bocznych). Jednak za cienki jestem, żeby wytłumaczyc to w teorii :gwizdanie:

Opublikowano

Wg mnie spowodowane jest to tym, że przednia jest pod skosem a boczne sa pionowe, do tego przeszkodą do ruchu powietrza jest deska rozdzielcza (strzymuje cyrkulacje, jaka zachodzi przy szybach bocznych). Jednak za cienki jestem, żeby wytłumaczyc to w teorii :gwizdanie:

czy szyba była wymieniana?
Opublikowano

Wg mnie spowodowane jest to tym, że przednia jest pod skosem a boczne sa pionowe, do tego przeszkodą do ruchu powietrza jest deska rozdzielcza (strzymuje cyrkulacje, jaka zachodzi przy szybach bocznych). Jednak za cienki jestem, żeby wytłumaczyc to w teorii :gwizdanie:

czy szyba była wymieniana?

byla jak w 90% aut z tego rocznika

Opublikowano

byla jak w 90% aut z tego rocznika

To może być przyczyna,klej gdzieś puścił i dostaje się powietrze.Tak miał znajomy w oplu
Opublikowano

tez tak mialem w poprzenim oplu :) szyba parowala i rosila prawie zawsze

w audi dzieje sie tak tylko teraz kiedy temperatura za dnia spada poniezej -10* jak jest wyzsza jest wszystko git

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

czy są dobre preparaty przeciw parowaniu szyb?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.