Jump to content
IGNORED

[ALL B8] AUDI A4 OD ABT SPORTSLINE


Recommended Posts

Witam.

Link do mini artykułu (autokrata :wallbash:) http://www.autokrata.pl/artykul/audi-a4-od-abt-sportsline-12750/0/4#photo-gallery-box

Cytat z artykułu:

Nowy pakiet tuningowy do niedawno odświeżonego modelu.

Znany wszystkim fanom Audi niemiecki tuner ABT Sportsline przygotował nowy pakiet tuningowy do odświeżonego niedawno modelu A4 (dostępny będzie również w modelu S4). Zmiany dotyczą zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i silników.

Tuner proponuje montaż nowych zderzaków (przedniego i tylnego) i spojlera oraz modyfikację tylnej klapy bagażnika. W wyglądzie zewnętrznym auta ulegają zmianie także przetłoczenia na drzwiach, współgrające z linią zderzaka tylnego, i oczywiście felgi; w opisywanym pakiecie nie może przecież zabraknąć alufelg wieńczących dzieło.

Standardowa jednostka napędowa poddana modyfikacji przez firmę ABT to 2-litrowy silnik benzynowy TFSI o mocy wyjściowej 211 KM, podniesionej dzięki kilku modyfikacjom do 275 KM.

Ciekawszą opcją jest kuracja wzmacniająca silnik pracujący w S4 3,0 V6 TFSI, którego fabryczne 333 KM uzupełniono o 100 KM. Dzięki takiemu zabiegowi 435 KM mocy pozwala na rozpędzenie Audi S4 ABT do 100 km/h w jedyne 4,8 s i uzyskanie prędkości maksymalnej 282 km/h.

Nie zapomniano również o dieslu, choć w tym wypadku wzrost osiągów nie jest już tak duży jak w silniku benzynowym. 3,0 V6 diesel, produkujący fabryczne 245 KM mocy i 500 Nm momentu obrotowego, po wizycie w firmie ABT da kierowcy dodatkowe 40 KM i 60 Nm.

Nie znamy jeszcze dokładnych cen pakietu, ale można przypuszczać, że będą one przekraczały 30-40 tys. zł.

Rafał Sztoner

Fotki w linku.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...