Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Sprzęgło czy dwumas- zrywanie przy ruszaniu POMOCY


DżedajGrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :hi:

Wiem, że jest dużo podobnych tematów ale proszę o podpowiedź i wyrozumiałość :wink4:

Dzisiaj pierwszy raz po dłuższej podróży przy ruszaniu z 1 autko delikatnie zerwie. Dzieje się tak tylko na ciepłym silniku gdy jest zimny wszystko jest ok. Auto ma nalatane 350tkm sprzęgło odkąd je mam bierze bardzo wysoko. Dotąd wszystko było oki.

Jak myślicie czy to wina dwumasy czy kończy się tarcza. Nie ma objawów telepania budą i sprzęgło nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 99% wydaje się, że jest to wina kończącej się tarczy lub docisku. Oby bo wymiana nie będzie tak odczuwalna po kieszeni :wallbash: Niby nie ma żadnych objawów padającej dwumasy nierównej pracy na wolnych obrotach i trzepania budą.

Póki co śmigam i czekam, aż padnie całkiem. W sumie tylko jeden dzień miałem z tym problem. Teraz się uspokoiło- oby jak najdłużej :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem diesla i mam pytanie , czy normalne jest lekkie , dosłownie lekkie trzepania budą ? Na zimnym silniku ?

Na ciepłym tak nie mam . . a ze skrzynią mam mały problem .. szarpanie . :( I teraz zastanawiam się czy to nie dwumas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą skrzynią to Ci nie pomogę :confused4: ale jeżeli chodzi o to delikatne bujanie budą na zimnym silniku zwłaszcza przy porannym odpalaniu to u mnie winna była vacum pompa (trochę się pociła i przez noc paliwko troszkę uchodziło) wymiana załatwiła problem :> Sprawdź też świece żarowe bo też to może mieć wpływ na chwilową nierówna pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jeżeli chodzi o to delikatne bujanie budą na zimnym silniku zwłaszcza przy porannym odpalaniu to u mnie winna była vacum pompa (trochę się pociła i przez noc paliwko troszkę uchodziło) wymiana załatwiła problem ...

hmmm, piszac vacum pompa masz na myśli pompe podciśnienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...