Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stuki przy skręcie w prawo


marcin120383

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Jak w temacie przy skręcie w prawo słuchać stuki (delikatnie) w drugą stronę jest ok

co to może być przegub :mysli: :mysli:

jeśli tak to jak to jest regeneracja jakaś czy wymiana części czy cały przegub aut

dzięki z góry za pomoc pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić czy to przegub

jednostajne i równomierne stukanie-"terkotanie" wskazuje na uszkodzony przegub, jazda na pełnym skręcie w przód i tył-bez różnicy w którą stronę-uszkodzony zewnętrzny przegub zawsze będzie hałasować na skręcie, szczególnie podczas przyspieszania na skręconych kołach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łożysko? :decayed: W sumie też lekko stuka przy skręcie jak już jest skończone...

Łożysko z przodu będzie strzelać, jakby metal po nagrzaniu stygł, coś podobnego, jak odgłos katalizatora stygnącego po ostrym piłowaniu i nie będzie to "strzelanie" jednostajne, tylko nierównomierne i za każdym razem inaczej, dodatkowo łożysko np z prawej strony da o sobie znać przy skręcie w lewo, kiedy siła odśrodkowa na niego będzie napierać-w prawo może nawet ucichnąć :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, przegub spoko, wahacze spoko, łożyska też. Mechanik stwierdził, że to nie wiem, plastik stuka no ale średnio chce mi się w to wierzyć... Doszedłeś już kolego do tego co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, przegub spoko, wahacze spoko, łożyska też. Mechanik stwierdził, że to nie wiem, plastik stuka no ale średnio chce mi się w to wierzyć... Doszedłeś już kolego do tego co to było?

Mi waliła skrzynia jak poduszki sie urwały. Latała na zakrętach jak chciała tym bardziej jak dodawałem gazu na zakrętach to półośki rzucały nią we wszystkie strony. Przy jeździe na wprost zero stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...