Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Szarpnie i czuć gazem


peklysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że podczas przełączania z paliwa na gaz (zimny silnik) szarpnie samochodem i czuć gazem w autku, dodam że temperatura przełączenia ustawiona jest na ok. 20 stopni. Po rozgrzaniu auta i ponownym rozruchu nic nie czuć i nie nie szarpnie. Czym to może być spowodowane. Instalacja założona tydzień temu ( STAG 300 plus, wtryst Valtek, reszta Tomasetto). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz bardzo zimno więc przewody są sztywne i może być gdzieś wyciek gazu, warto sprawdzić dokładnie szczelność bo paliwo ucieka :)

Temp. przełączania ustawić na min. 30C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakładałeś tydzień temu, to instalacja na 100% jest na gwarancji, o ile był to zakład, a nie sąsiad z garażu za płotem, więc ustawienie instalacji powinieneś mieć gratis, ponieważ jest to wyraźny błąd gazownika, który ustawił Ci przełączanie gazu przy 20 Stopniach. Ja mam u siebie ustawioną instalacje na 30 stopni i przy mrozie -21 stopni przełącza mi się na LPG po przejechaniu ok 2 km gdzie nie odczuwam żadnych dziwnych objawów typu szarpanie czy skaczące obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Misium

Moj ADR jest ustawiony na przełączanie Pb/LPG 20C+dodatkowe grzanie wtrysków - instalka sekwencja zalożona oczywiście bardzo poprawnie przez dobrą firmę,moje 3 letnie doświadczenie z tym autem ukazuje zależność taką : LPG ust 20C a przełącza się przy 54C patrząc na climatronik na 49 kanale przy mrozach -15 ,-17C, powodem nie jest nikogo błąd tylko non stop chodzące wisko które chłodzi namiętnie parownik, wg mnie kwestia wyczucia własnej instalacji-auta.Z szarpaniem przy przełączaniu przy tygodniowej instalacji to tylko jechac do firmy w której była montowana,sprawa napewno zostanie rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik zlikwidował wyciek gazu . Winna obejma przy filterku. Został tylko jeden problem szarpniecie przy przełączeniu na gaz, ustawił temperaturę na 30 stopni i przejście z 150 ms na 40 ms i nadal szarpie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik zlikwidował wyciek gazu . Winna obejma przy filterku. Został tylko jeden problem szarpniecie przy przełączeniu na gaz, ustawił temperaturę na 30 stopni i przejście z 150 ms na 40 ms i nadal szarpie:(

Jakie masz wtryski ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano chłopaki w gazie jest tak ze w zimie osadza sie taki biały osad na korku od oleju lub w przewodach powietrznych z rzcji tego ze jest zimno i ma prawo tak sie robic .... u mnie tez to było i wyciagnełem jeden przewud od powietrza a tam zawalony biała mazia jak masło przeczysciłem i samochud smiga i siły ma wiecej bo wczesniej nie dostawał powietrza,,,,, to jest przewud za wlewem oleju okolo 20 cm ma taka charmonike sciagnij i zobacz i daj znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli odmę :) ? Trzeba więcej jeździć to woda odparuje z oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...