Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi symphony na audi chorus Proszę o Pomoc !!


pch7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam taki spory problem mam w aucie radio Audi Symphony II by Matsushita (od 2001) w którym nie działa cd i tylne głośniki i kupiłem obecnie radio audi CHORUS po czym dowiedziałem się że nie ma szans go tak zamontować żeby działało wszystko jak należy czyli podświetlenie i te inf. miedzy zegarami :/ i teraz mam takie pytanie czy to faktycznie prawda że nic się z tym nie da zrobić czyli wydałem 450zł na marne ? czy jednak jest jakiś sposób na to żeby wszystko pięknie chodziło ponoć służy do tego tzw ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS ale po tym jak obdzwoniłem wszystkich sprzedających na allegro to nikt mi nie potwierdził czy to będzie działać :/ Bardzo Prosił bym o Pomoc w tej sprawie :(

Symphony

Symphony-II-RDS.jpg

Chorus

audi_chorusII+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko będzie hulalo jak należy ktoś Ci bzdur naopowiadał :gwizdanie:

odpowiednio to trzeba połączyć ,zakodować i bedzie cymesik :naughty:

nie mam teraz czasu wieczorkiem napisze co i jak , a Ty w miedzyczasie cyknij foty instalki która masz w aucie i oba radyjka od tyłu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fabryczną instalację to pewnie będziesz musiał zastosować przejściówkę z iso na iso2 a może nawet jej nie trzeba będzie. A reszta to tylko kodowanie. Kierownica multi z b6 może nie działać w pełni na tym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fabryczną instalację to pewnie będziesz musiał zastosować przejściówkę z iso na iso2 a może nawet jej nie trzeba będzie. A reszta to tylko kodowanie. Kierownica multi z b6 może nie działać w pełni na tym radiu.

Jeśli chodzi o Chorusa 2din z B7 to jest dokładnie tak jak piszesz. przejściówka na iso2 jest potrzebna i pewnie kabelek do anteny (w b7 jest diveristy?).

A tak przy okazji, co daje przejście na Chorusa? przecież on nawet mp3 nie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wszystko mam tylko nie bardzo wiem jak je tu wstawić :/ zaraz to obczaję ..

ten chorus czyta mp3

patrząc na ilość labli przy starym radiu to chyba faktycznie nie ma szans podpiąć nowego :/

[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 18:48_________________________________________________przesyła zdjęcia radia obecnego włącznie z podłączeniem no i radia nowego które chciałbym podpiąć

https://picasaweb.google.com/114888325854814845060/Radio?authkey=Gv1sRgCLeml_n4pKnzYg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem potrzebujesz adapter iso -> iso2 i adapter anteny. Potem kodowanie VAGiem i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza iso 2 jakieś konkretne czy jest tylko jeden typ ? informacje miedzy zegarami tez będą działać i tylne głośniki czy potrzebuje adapter ? aaa to kodowanie VAGiem co to jest ? bo zielony jestem tragicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci nie działają tylne głośniki na tym symphony to sprawdź jaką masz w ogóle instalację głośnikową. Masz tył na wzmacniaczu czy całość ma ciągnąc radio? Ten Chorus jaki kupiłeść ma wyjście na 4 głośniki tzn przód i tył ale kiepsko z mocą tego zestawu. Concert III już jest dostosowany do atywnego tyłu więc może warto było zapolować na concerta bo idzie w tych samych pieniądzach kupić. moc 150W no i mp3 a źródło z którego mam te informacje to już drugie które nie potrwierdza odczytu mp3 przez chorusa...

Weź pod uwagę rodzaj posiadanej instalacji bo czeka cię drutologia przy przejściu na iso2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten chorus czyta mp3 ...

Wydaje mi się, że się mylisz.

Pliki mp3 czyta wyglądający identycznie Concert III:

unbenannt-12452.JPG

oraz Symphony III (to samo co Concert III + wbudowana zmieniarka):

Symphony-3.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady są gotowe adaptery. Masz system audi z aktywnym tyłem i będzie on działał bez problemu tym radiu, komunikaty na fis też a jak odpowiednio zakodujesz to i telefon zadziała. Tak jak pisałem z tym radiem nie działa w pełni jedynie kiera multi z b6. MP3 czyta concert3 i symphony3 choru NIE.

Co do kodowania to w grupie radio chyba 46 pisze z pamięci więc mogę się mylić, zmieniasz kodowanie 07 na odpowiednie. Opis kodowania jest na forum ale jak coś to ci podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg żadna kabelkologia wszystko jest pod pełny zestaw czyli sub itd. nawet tel. kolega ma lub miał :naughty:

jedyne kabelkowanie to mostek w chorusie coby wogóle radio sie włączyło :wink4:

pch7 jak coś moge zakupić Ci pewne przejściówki z navika i odrazu na gotowo strzelić mostek do zasilania :gwizdanie:

potrzebujesz przejściówwy iso-iso2 i antenową okrągła na dwie fakry :)

potem tylko kodowanko (aczkolwiek bez tego też radyjko będzie śmigać) podjedziesz na jakiś lokalny spot i ktoś Ci zakoduje :wink4:

jeżeli chodzi o info na fis to wsio będziesz miał ja w symphony :cool1:

klaczek84 kodowanie radia to STG 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg żadna kabelkologia wszystko jest pod pełny zestaw czyli sub itd. nawet tel. kolega ma lub miał :naughty:

jedyne kabelkowanie to mostek w chorusie coby wogóle radio sie włączyło :wink4:

pch7 jak coś moge zakupić Ci pewne przejściówki z navika i odrazu na gotowo strzelić mostek do zasilania :gwizdanie:

potrzebujesz przejściówwy iso-iso2 i antenową okrągła na dwie fakry :)

potem tylko kodowanko (aczkolwiek bez tego też radyjko będzie śmigać) podjedziesz na jakiś lokalny spot i ktoś Ci zakoduje :wink4:

jeżeli chodzi o info na fis to wsio będziesz miał ja w symphony :cool1:

klaczek84 kodowanie radia to STG 56

no cóż nie będę się upierał, być może jedno ze źródeł informacji mnie coś kłamie jeśłi chodzi o wyprowadzenie na głośniki z tego chorusa. jeśli jest tak samo jak w concercie czyli z aktywnym tyłem to zgoda, że żadnej kabelkologii nie będzie. no chyba, że navik robi osobno przejściówki na concerty, rnsy i chorusy...

tutaj już bardziej pytam bo sam wszystkiego jeszcze nie wiem o czym świadczy moje błądzenie po polu minowym zwanym rns-d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navik robi przejściówki pod rns-y a cała reszta to przepięcie 2 kabelków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to przynajmniej wiem że zrobiłem interes życia kupując sobie radio bez mp3 i w dodatku tyle zabawy z podłączeniem gdybym wcześniej wiedział że tak będzie to kupił bym symphony to stare i nie męczył bym się z tymi kablami :/ aczkolwiek nie wiem co teraz czy sprzedać to radio i kupić takie z mp3 czy kupić symphony II :/ tylko sprzedanie tego chorusa to pewnie też nie bedzie prosta sprawa :/ co mi poradzicie kupic z mp3 czy zwykły symphony 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drogo dałeś za to radio? sprzedać będzie raczej trudno bo jak już ktoś inwestuje to raczej w takie z MP3. A z tymi przeróbkami to przesadzasz. Dwie przejściówki, zworka, kodowanie góra 15min licząc z szukaniem kabla do VAGa w szafie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to przynajmniej wiem że zrobiłem interes życia kupując sobie radio bez mp3 i w dodatku tyle zabawy z podłączeniem gdybym wcześniej wiedział że tak będzie to kupił bym symphony to stare i nie męczył bym się z tymi kablami :/ aczkolwiek nie wiem co teraz czy sprzedać to radio i kupić takie z mp3 czy kupić symphony II :/ tylko sprzedanie tego chorusa to pewnie też nie bedzie prosta sprawa :/ co mi poradzicie kupic z mp3 czy zwykły symphony 2 ?

kup concert z mp3, ten wyglądający tak samo jak chorus którego kupiłeś. przeróbki nie są takie straszne żeby ich nie przejsć, a jak sie nie czujesz na siłach to elektryk zrobi za pare groszy i będziesz zadowolony. napisaliśy ci tutaj co trzeba dokupić i tyle. chyba, że zależy ci na mulitkierownicy to wtedy możesz rozważać tego symphony II i dołożyć emulator zmieniarki który już czyta mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje wam za pomoc :) tylko mam jeszcze jedną prośbę czy mógł by mi ktoś pokazać co dokładnie kupić za kable np po przez allegro bo jest zbyt lewy w tym temacie i jak zacznę kupować to nakupuje jakieś bzdury które będą złe :) jednak zostaję przy tym radyjku zrobię na nim ta całą instalacje a miedzy czasie wystawię na allegro a nóż trafi sie taki laik jak ja i kupi je ode mnie :)[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 21:17_________________________________________________Panowie złącze do chorusa to iso fakta ?[br]Dopisany: 07 Luty 2012, 23:09_________________________________________________czy ten zestaw okablowanie jest w stanie rozwiązać moj problem z podpięciem radia ?:>

http://allegro.pl/zestaw-montazowy-audi-rns-e-gps-roka-fakra-iso-2-i2098800934.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten zestaw rozwiąże problem. A antena do GPS zostanie ci jak byś kiedyś montował RNSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nalezy zrobic ten mostek? Kupilem zestaw od Navika i czekam na paczke i bede podlaczal na dniach.

Bede podlaczal concert 3. Dzieki za wskazowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nalezy zrobic ten mostek? Kupilem zestaw od Navika i czekam na paczke i bede podlaczal na dniach.

Bede podlaczal concert 3. Dzieki za wskazowki :)

...pin 15 i 16 w sekcji D musi być zmostkowany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...