Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zamarzający elektrolit w akumulatorze??? Naprawa?Wymiana


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w swoim aucie akumulator mało znanej firmy AD Premium 70Ah 600A bezobsługowy Ca/Ca Wapń Wapń. Zauważyłem że przy ostatnich dużych mrozach poniżej -15stopni C zamarza elektrolit i nie mogę odpalić auta po nocy. Wystarczy jednak zabrać akumulator na kilka godzin do ciepła , elektrolit rozmarza i auto odpala od strzała bez żadnego problemu. Akumulator jest prawie nowy. Jeżdżę tylko ona krótkich dystansach po mieście.Zdaję sobie sprawę że jest troszkę za słabej mocy jak do mojego auta. Cały problem tkwi w zamarzaniu elektrolitu. Czy da się jakoś bezpiecznie wymienić? Czy to nic nie pomoże? Czy może obłożyć lub zrobić dla niego koszyk ze styropianu? To coś pomoże?

Dziś przeczytałem w jednym artykule w Poradniku Auto Świat że "Głębokie rozładowanie akumulatora. Uwaga! W rozładowanym akumulatorze elektrolit staję się wodnisty, że z łatwością zamarza w mrozie, Lód może rozsadzić obudowę baterii"

To prawda , nie ma ratunku już dla mojej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego auta.. w profilu nic nie ma.

Najlepiej kup nowy aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to BMW E46 320d 136KM, podgrzewacz Webasto, radio z nagłośnieniem i troszkę elektryki w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam paragonu i gwarancji na niego. Auto w Polsce jest od kwietnia 2009 to max aku ma niecałe 3 lata. Ja tego akumulatora nie kupowałem, tylko poprzedni właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata to już nie taki nowy, jeśli to jakiś no name to faktycznie lepiej kupić nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie wspomniał że trzeba go naładować,jeżeli akumulator jest rozładowany to kwas jest wsiąkany do płyt i pozostaje prawie sama woda która zamarza, natomiast podczas ładowania kwas jest wytrącany z płyt i zwiększa się gęstość elektrolitu co powoduje nie zamarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go poładować z min 12 godzin i jak dalej tak będzie się działo to kup wtedy nowy :good: Posprawdzaj jeszcze ładowanie, wyczyść klemy, nasmaruj to bedziesz miał pełniejszy obraz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz zamarzł to nic z niego nie bedzie

musisz kupic nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...