Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie mogę otworzyć samochodu z pilota (scyzoryk)


kula

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy próbie otwarcia samochodu nie było żadnej reakcji na wciśnięcie któregokolwiek z przycisków na pilocie. Chwilę wcześniej samochód zamknął się prawidłowo. Drugi zapasowy pilot otworzył samochód, ale z bardzo bliska przy samej szybie. Postanowiłem wymienić baterie w każdym z nich. Efekt jest taki, że nie działa w tej chwili żaden. Czy rozładowanie/wymiana baterii może rozkodować kluczyk?

Dodatkowo nie mogę otworzyć samochodu z kluczyka, bo jakiś debil chyba gmerał przy zamku i nie mogę wsunąć do końca grota.

Mam dodatkowo przy zapasie plastikową wkładkę z 2 kodami:

pierwszy jest 8 cyfrowy

drugi zaczyna się literą i ma 6 cyfr.

Czy z tymi danymi można coś sprawnie zaradzić? Jestem z Warszawy może znacie kogoś kto może mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie bateri musisz włożyć kluczyk do stacyjki i włączyć zapłon ,kluczyk zacznie normalnie działać ,a co do tego że masz rozwaloną wkładkę możesz wejsć przez bagażnik z tego co widzę masz kombi,aby otwprzyć bagażnik kluczyk przekręć w lewo do momentu otwarcia klapy (odskoczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy ma wkładke w klapie. W sedanach klameczka występowała również bez wkładki zamka :kwasny: Jeszcze jest szansa (ale mała), że w drzwiach pasażera ma wkładke. Troche doopa teraz, jak oba kluczki mu padły :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano.Zostawiłem padakę na miesiąc.Aku rozjedwabiony do zera-nawet dioda w dzwiach nie mruga.Otworzyć mogę jedynie bagażnik,dodam że sedan b6.Macie jakieś opcje prócz rozkręcania pokrywy pod silnikiem.Stoję na parkingu i piz*zi,więc kłaść się nie po drodzę mi.[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 18:48_________________________________________________A zamek w drzwiach tylko u kierowcy mam i nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie bateri musisz włożyć kluczyk do stacyjki i włączyć zapłon ,kluczyk zacznie normalnie działać ,a co do tego że masz rozwaloną wkładkę możesz wejsć przez bagażnik z tego co widzę masz kombi,aby otwprzyć bagażnik kluczyk przekręć w lewo do momentu otwarcia klapy (odskoczy)

Dokładnie tak jak mówi greg2505, miałem już też taki przypadek że wymieniłem baterie w pilocie i nie chciał mi działać central ale jak otworzyłem z kluczyka i odpaliłem auto pilot wrócił do normy więc nie pozostaje Ci jakoś dostać się do auta :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje szyba boczna? :kox:

A co do wymiany baterii, to gdzieś na forum czytałem, że jak się ją przełoży w przeciągu jakichś kilku sekund (nie pamiętam dokładnego czasu), to się nie rozkoduje... no ale teraz to już musztarda po kolacji jest...

Pozdr.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama szybka pewnie coś koło 100zeta - alledrogo Ci odpowie. co do przekładania baterii to trzeba mieć troche prktyki, żeby się zmieścić w minimalnym czasie wymiany baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama szybka pewnie coś koło 100zeta - alledrogo Ci odpowie. co do przekładania baterii to trzeba mieć troche prktyki, żeby się zmieścić w minimalnym czasie wymiany baterii.

Ja tam jakoś nie zauważyłem żeby można było zmieścić się w czasie, otwierałem tylko dosłownie na kilka sekund pilota i od razu złożyłem i potem i tak nie działał musiałem przekręcić go w stacyjce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany -koszt 350 zł :(

Przyjechał Pan złodziej :) i otworzył samochód za pomocą pompki do podważenia tylnych drzwi i drutu do odkręcenia tylnej szyby (250 PLN). Potem to już małpia zręczność była potrzebna żeby przez tylne okno wejść do środka.

Dodatkowo 100 PLN za naprawę lewego zamka na przyszłość.

Co do rozkodowania się kluczyka to już po zrobieniu z w/w tematem porządku zrobiłem eksperyment i rozebrałem kluczyk na dosłownie 1 sekundę i złożyłem - rozkodował się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa sprawa z tym rozkodowaniem kluczyka. ja znowu zmieniałem baterie w kluczyku, zajęło mi to trochę...ok minuty. I co ciekawe kluczyk sie nierozkodował :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...