Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z prądem w akumulatorze


DESPERADOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, odpaliłem Audi z kabli bo aku nie kręciło, ładnie zapalił kontrolki pogasły ładowanie na zegarze jakieś 15v. Zrobiłem około 5km zgasiłem auto i po ponownym uruchomieniu silnik ani drgnie,kontrolki przygasają i kaplica. Czy to aku? dodam że od nowego nie wymieniane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie jakie jest jak auto chodzi. Ale pewnie aku do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie sprawdzalem jutro ogarne :) tak myslałem że aku bo po takiej jeździe powinien hulac aż podziw że tyle wytrzymał, a jakie powinno być ladowanie na zegarku w liczniku na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, jakie 15[V] w instalacji? :blink:

Przecież znamionowe napięcie, to 13,9[V], a 14,5[V] to maksimum bezpieczne dla aku! Ja bym powiedział, że uszkodzony regulator uszkodził aku...

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 za dużo. Weź jeszcze miernik i sprawdź ile pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myśle, ja w poprzednim aucie miałem żle zrobiony regulator napięcia i po odpaleniu przez 5 min alternator wogile nie działał pozniej jak już zaczynał działać to na wolnych obrotach łądowanie było w granicach 14,4 a po dodaniu gazu zwiekszało sie do nawet 16stu. Po roku nowy akumulator był do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 14,5 V to absolutne maksimum. Posprawdzaj jak się zachowuje przy maksymalnym obciążeniu odbiornikami i bez niego. Stawiam jak poprzednicy na regulator napięcia. Nie padają Ci często żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej takie ładowanie nie jest zdrowe dla aku i w pierwszej kolejności należy to zbadać później oblukać czy ako wyzionęło już ducha czy jeszcze coś z niego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem, na mierniku pokazalo 13,8v. Jak włączyłem klime,radio,światła wszystka co sie dało to spadło do ok. 12v/12,5v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajemi sie ze teraz to troche za niskie napiecie ladowania masz. Sprawdzil bym regulator napiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało mi to spokoju zmieniłem aku i wszystko gra :> aku bylo tak padnięte ze sie nie ładował, zmieniłem aku i hula :decayed:wszystko gra napięcie jest takie jak powinno dzieki chłopaki temat zamykam.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...