Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVV] Wskaźnik ładowania akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zauważyłem że ładowanie akumulatora jest mocniejsze gdy alternator jest zimny. Gdy sie rozgrzeje spada napięcie ale i tak nie poniżej 14 V tak wiec jest ok. Czy to normalne? Niestety w szkole na fizyce zazwyczaj spałem albo robiłem cos innego i teraz odczuwam braki wiedzy na temat prądu. :> :polew:

Opublikowano

zimny alternator :polew: czyli mam rozumieć że zaraz po odpaleniu auta :wink4: normalna sprawa alternator musi dać więcej prądu na akum po odpaleniu jeśli napięcie mieści się w granicach 13,6 - 14,4 v to wszystko jest oki jeśli jest mniejsz albo wieksze czeka cie wizyta u elektryka i wymiana regulatora napięcia :hi:

Opublikowano
  • Autor

Tak ten przedzial jest najbardziej optymalny. Mozliwe ze jezeli auto jest po odpaleniu i zimne regulator napiecia daje ciut wiecej pradu. :th:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odgrzeje kotleta bo nie wiem jak ma być do końca z tym łądowaniem

Rano po przekręceniu zapłonu wskazuje 12V po zapaleniu wskakuje delikatnie ponad 14V a w trasie spada do połowy między 12 a 14V co jest grane czy tak ma być czy regulator napięcia juz kuca.

Opublikowano

Odgrzeje kotleta bo nie wiem jak ma być do końca z tym łądowaniem

Rano po przekręceniu zapłonu wskazuje 12V po zapaleniu wskakuje delikatnie ponad 14V a w trasie spada do połowy między 12 a 14V co jest grane czy tak ma być czy regulator napięcia juz kuca.

własnie.. mam podobny problem..

Akumulator nowy, alternator po regeneracji !! i tak:

- po odpaleniu ładowanie 14,3V

- obciazenie klima, swiatłami, radiem 13,5V

ale pojedzi, zagrzeje sie i ładowanie (widoczne na desce) 12,5V - 13V

po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu np. po pięciu minutach ładowanie 14V

najlepsze jest to ze jak podjade na pomiary po wtlaczeniu silnika i włączeniu ładowanie jest 14V i odsyłaja mnie z kwitkiem. Tłumacze gosciowi o co chodzi to mowi ze jesli nie ma problemow przy odpalaniu to mam sie nie martwic. (niby wie co mowi bo u nich alternator byl regenerowany - wymiana łozysk, czyszczony, szczotki - na maszynie wychodzilo ze regulator ok.)

Opublikowano

I jak wyjaśniłes moze sprawę z tym ładowaniem?

Jak znajdę miernik to zmierzę u siebie na klemach i przekonam sie jak to jest naprawdę?

Tylko nie chce mie sie garaży przegrzeba w poszukiwaniu miernika :gwizdanie:

  • 9 lat później...
Opublikowano

To może teraz ja odgrzeje trochę temat. Temat praktycznie taki sam jak u kolegów powyżej. Na zimnym silniku wskaźnik pokazuje 14. Po rozgrzaniu się silnika wskaźnik pokazuje 13, komp pokazuje 13,3, a miernik na klemach 14,2. Rozwiązał już ktoś ten problem ze wskaźnikiem i wskazaniem kompa ?

Edytowane przez tasior87

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 10.07.2018 o 20:22, tasior87 napisał:

To może teraz ja odgrzeje trochę temat. Temat praktycznie taki sam jak u kolegów powyżej. Na zimnym silniku wskaźnik pokazuje 14. Po rozgrzaniu się silnika wskaźnik pokazuje 13, komp pokazuje 13,3, a miernik na klemach 14,2. Rozwiązał już ktoś ten problem ze wskaźnikiem i wskazaniem kompa ?

Poradziłeś sobie z tymi wskazaniami? Też mam to samo i nie daje mi to spokoju...

Opublikowano
4 godziny temu, DefSquad napisał:

Poradziłeś sobie z tymi wskazaniami? Też mam to samo i nie daje mi to spokoju...

Temat stoi w miejscu. Znajomy ostatnio czyścił wszystkie połączenia masy i nic to nie dało. U siebie wykluczam alternator. Nie mam pomysłu co to może być. 

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie do sprawdzenia przewód od obciążenia alternatora i przejrzenie wtyczek i gniazd licznika jak i samego licznika bo może jest gdzieś zimny lut

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.