Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Jakie powinny być korekcje na pompkach


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

a ktory ten walek sie przestawia jak stojr przodem do auta i co dalo by sprawdzenie kata przed chipem inaczej sie go chyba nie robi

kat samoczynnie, moze sie zmienic na wartosci dodatnie. ze wzgledu na rozciaganie paska, oslabianie napinacza. -6 swiadczy o zlym montazu.

chip byl przed rozrzadem czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa jeśli ktoś wgrywał Ci program to powinien najpierw sprawdzić czy wałek masz w pozycji 0.

Chyba, że auto kupiłeś już z wgranym programem to oczywiście nie miałeś na to wpływu

jezeli ma gotowca nie ma znaczenia. jezel ktos indywidualnie probowal chipowac, noto problem, mapy do korekty ;).

Chodzi mi o to, że jeśli ktoś wgrywa program to powinien też zobaczyć w jakiej kondycji są np. PD itd., ogólnie w jakie kondycji jest silnik, chyba że się mylę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktory ten walek sie przestawia jak stojr przodem do auta i co dalo by sprawdzenie kata przed chipem inaczej sie go chyba nie robi

ustawia sie lewy walek - ssacy, czyli po stronie kierowcy. prawy walek ustawiasz na blokade, w czasie montazu rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktory ten walek sie przestawia jak stojr przodem do auta i co dalo by sprawdzenie kata przed chipem inaczej sie go chyba nie robi

ustawia sie lewy walek - ssacy, czyli po stronie kierowcy. prawy walek ustawiasz na blokade, w czasie montazu rozrzadu.

Także jeśli ruszałeś wałek wydechowy, to należało by go ustawić tak jak był :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa jeśli ktoś wgrywał Ci program to powinien najpierw sprawdzić czy wałek masz w pozycji 0.

Chyba, że auto kupiłeś już z wgranym programem to oczywiście nie miałeś na to wpływu

jezeli ma gotowca nie ma znaczenia. jezel ktos indywidualnie probowal chipowac, noto problem, mapy do korekty ;).

Chodzi mi o to, że jeśli ktoś wgrywa program to powinien też zobaczyć w jakiej kondycji są np. PD itd., ogólnie w jakie kondycji jest silnik, chyba że się mylę :mysli:

oczywiscie, ze sie nie mylisz. ale, biorac pod uwage szkody w postaci wydanej kasy. mniejsze w przypadku gotowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest wszystko ok to tak zostawie a co do tego chipa to co myslicie nic sie teraz nie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jeśli ruszałeś wałek wydechowy, to należało by go ustawić tak jak był :mysli:

tylko jak :wink4:[br]Dopisany: 11 Luty 2012, 21:48_________________________________________________

byl po czyli chyba juz byl zly kat

moja rada taka.

1. ustaw ponownie -6.

2. zglos sie do tunera. niech to obejrzy, da papier ze po korekcie rozrzadu wykona korekte map.

3. zglos sie do tego kto robil rozrzad i niech poprawia. tylko przypilnuj zeby to zrobil na blokadach a nie malowanych kreskach. koniecznie trzeba odsunac przod, zeby zalozyc wszystkie blokady. tzn. walu, i 2 blokady walkow.

4. odwiedz tunera, niech poprawi co spartolil.

5. ciesz sie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorsze napelnianie i wyproznianie>mniejsza moc i moment> wieksze spalanie, sadza w wydechu, turbinie, EGR, chlodnicy spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi dales do myslenia teraz co robic napisze do niego i sie zapytam ale auto chodzi dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi dales do myslenia teraz co robic napisze do niego i sie zapytam ale auto chodzi dobrze

a moze ci sie tylko tak wydaje.

musialbys zrobic test na hamowni. czy wyniki sa zgodne z tym za co zaplaciles tunerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co mi robil to jest pewny tylko chodzi mi teraz kiedy sie ten kat tak przestawil zobacze co mi napisze znam goscia wiec jest ok [br]Dopisany: 11 Luty 2012, 22:19_________________________________________________powiedz jeszcze co sie moze dziac jak ten walek na wydech troche ruszylem ale bardzo malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt sie przestawil?

przeciez pisalem juz 2x co sie moze dziac.

P.S. zacznij uzywac, kropek i przecinków. zdania sa malo czytelne. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym sie dolaczyc do tematu.

Poruszylem juz ten temat w dziele tuning a mianowicie po chipie (dobrym programie) zauwarzylem ze mam sadze w wydechu.

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/sadza-koncowce-wydechu-chipie-245847/

Chcialem sie doszukac nieszczelnosci ale wszystko OK. W takim razie wrucilem do seri aby zobaczyc co tutaj sie dzieje... nie zrobilem duzo km. i nie mozna tego jeszcze stwierdzic do konca czy sadza znowu jest ale chcialbym sprawdzic te moje pompki. zrobilem pare logow statycznych na rozgrzanym silniku prosze powiedziec czy jest wszystko ok?

dzieki

Log (0 - 004)

Log (1 - 013)

Log (2 - 023)

Log (3 - 018)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym sie dolaczyc do tematu.

Poruszylem juz ten temat w dziele tuning a mianowicie po chipie (dobrym programie) zauwarzylem ze mam sadze w wydechu.

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/sadza-koncowce-wydechu-chipie-245847/

Chcialem sie doszukac nieszczelnosci ale wszystko OK. W takim razie wrucilem do seri aby zobaczyc co tutaj sie dzieje... nie zrobilem duzo km. i nie mozna tego jeszcze stwierdzic do konca czy sadza znowu jest ale chcialbym sprawdzic te moje pompki. zrobilem pare logow statycznych na rozgrzanym silniku prosze powiedziec czy jest wszystko ok?

dzieki

Log (0 - 004)

Log (1 - 013)

Log (2 - 023)

Log (3 - 018)

Zrob logi 003, 011, oraz BS 03 i 011. dynamiczne tez by nie zaszkodzily 003, 011, 008,

dodaj do paliwa srodka czyszczacego uklad, typu np motul diesel clean. lub LM

OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY 2666

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/75/Diesel%20System%20Clean_GB.pdf?1290086771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczne

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

BS

Log (0 - 011)

Log (1 - 003)

Dynamiczne

Log (0 - 008)

Log (1 - 003)

Log (0 - 011,011)

wszystko juz na seri, ale po przejechaniu 150km i na seri jest sadza w wydechu. Nieszczelnosc odpada bo jest wszystko suche troszke sie poci na kolektorze ssacym.

srodek do czyszczenia juz kupiony,moze jeszcze sprawdze czy sa dobrze wtryski ustawione??

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...