Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie ori Blaupunkt pod ori instalacje


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup radia od dluzszego czasu, i zauwazylem ze produkty blaupunkta maja wejscia pod ori instalacje audi z koscia mini iso, czy po podlaczeniu wszystkich kostek bedzie wszystko gralo jak trzeba łacznie z tyłem i wzmakiem?? Testował juz ktos z was radia blaupunkta ??

mozecie ewentualnie podac konkretne modele które podejda pod ori instalacje ( najlepiej jakby obsługiwaly USB albo karty pamieci)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wyjście na mini iso to będzie działało. Miałem Blaupunkta Queens MP56 i wszystko fajnie śmigało. Zamontować będziesz musiał tylko separator antenowy, no i oczywiście nie będzie komunikatów na fisie. A jeśli masz multi kierę to potrzebny będzie ci specjalny emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ani fisa ani multikiery czyli 2 problemy mniej :decayed:

i teraz jesli wepne kostke mini iso ktora u mnie wyglada tak

dscn2257y.jpg

to wolne miejsca po lewej stronie odpowiadaja za zmieniare, jesli wepne tam piny od zmieniary w ta kostke i wene kostke do radia to czy radio zczyta zmieniare/emulator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz zmieniarkę. Jak ori to powinna zagadać. Tylko szczerze mówiąc poco ci zmieniarka czy nawet emulator skoro będziesz miał USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o to zeby mi nic nie wystawalo z radia z przodu , lepiej z tylu zeby szlo do schowka, ale to juz kwestia rozmyslenia, pytalem o ta zmieniare bo ktos tu na forum oferuje adaptery zmieniarki pod mini jacka tylko teraz tego postu nie moge znalezc, i czy bym podlaczyl taki adapter w ta kostke czy by chulalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to jest mało praktyczne bo sterujesz muzyką na podłączonym urządzeniu nr odtwarzaczu MP3. Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest zakup radia z wyprowadzonym usb w tylnej ściance. Ja tak miałem u siebie i kabelek wyprowadziłem w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego szukam takiego modelu blaupunkta z wysciem usb z tyłu i nie moge znalezc , masz moze jakis namiar na konkretny taki model??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z przodu USB nie może być?

Wkładasz do niego to ze zdjęcia i nic raczej nie wystaje.

Cruzer_Fit_Cap_Off_Large.jpg

Ewentualnie niektóre mają gniazda kart pamieci pod panelem.

zauwazylem ze produkty blaupunkta maja wejscia pod ori instalacje audi z koscia mini iso

Upewnij sie przed kupnem, bo nie wszystkie.

Edit:

Wyglada na to, że najnowsza seria Madrid, San Francisco i Toronto x10 nie ma już sterowania wzmacniaczem, a starsze, z serii x00 miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają te tanie bez wyjścia RCA. Każde które ma wyjście RCA posiada wejście na kostkę mini iso bo blaupunkt tak właśnie wyprowadza wyjścia na wzmacniacz.

Co do modeli z USB z tyłu to nowych szczerze nie kojarzę. Ja miałem queens mp56. A z nowych to pewnie modele z wyższej półki. Co do pamięci to faktycznie ta co proponuje kolega jihad bardzo by nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze odpuścił bym Blaupunkta i kupił Alpinea do niego taki adapter i masz super granie.

http://www.car-tronic.pl/gniazdo-mini-iso-2xrca-do-audi-vw-skoda-p288.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Blaupunkta jest dodatkowo to, co mamy w radiach fabrycznych, załaczanie i wyłaczanie stacyjką, bez utraty możliwości załaczenia bez kluczyka.

Ja w b6 mam can i dorobiłem sobie przewód 12V z plusem stacyjkowym i też mi gaśnie automatycznie i działa na wyłączonym zapłonie z kluczykiem w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie madrid 210

365c80000cf5998f54edc553b9f7573e.jpg

to ca zlacza sa ale wg instrukcji sa puste??[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 14:54_________________________________________________a teraz mam clariona podlaczonego pod ten adapter i graja cicho tylne glosniki, dlatego chce podlaczyc blaupunkta pod ori instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nie tylne głośniki graja cicho tylko po prostu przednie graja głośno bo dostały kopa z lepszego wzmacniacza i w tym zakresie zmiana na Blaupunkta wiele nie zmieni, wiem to z autopsji bo sam miałem tak podłączone radio i szybko wróciłem do Alpinea, bo jakość muzyki to dwie różne bajki. Zreszta jak zamienisz Clarka to sam zobaczysz.

A co do wyjść to radio przedstawione przez ciebie ma RCA wyprowadzone na kablu więc w Mini ISO pewnie są puste piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znalazlem cos co by mnie zadowolilo ale cena troche wali w łep

BLAUPUNKT BRISBANE

brak cd :> na karty, usb z tyłu, wyjscie na zmieniare jak podejdzie :D

ok 500 zł :kox:[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 15:09_________________________________________________ale za zdjeciu sa te mini iso w kosci, a w miejscu zmieniary nie ma

jak nawet dam w clarku ( starym które obsługuje tylko audio cd) na maxa tył na min przód to sam tył graja cicho, nie wiem czym to jest spowodowane, czy wina radia czy tym ze kabel niebieski z separatora jak i adaptera polaczylem w jeden i wpialem go pod remote control, wydaje mi sie ze poprostu wzmak z tylnych glosników jakby wogóle sie nie zalaczal

czy powinienem kupic np ten adapter

http://allegro.pl/audi-a2-a3-a4-a6-iso-adapter-glosniki-audi-p-i2051934297.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w b6 mam can i dorobiłem sobie przewód 12V z plusem stacyjkowym i też mi gaśnie automatycznie i działa na wyłączonym zapłonie z kluczykiem w stacyjce.

To nie to samo. Fabryczne, czy Blaupunkty, o których tu piszemy uruchomią się BEZ KLUCZYKA, na czas jednej godziny.

Oprócz tego reagują na kluczyk.

A co do wyjść to radio przedstawione przez ciebie ma RCA wyprowadzone na kablu więc w Mini ISO pewnie są puste piny.

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki adapter i nie widzę różnicy.

Jak by się wzmak nie włączał to by wogóle nie grały głośniki bo z rca nie idzie sygnał na głośniki tylko do wzmacniacza. Craka masz jakiś droższy model mo może masz podłączone pod rca dla suba a tam jest filtr górno przepustowy?

Jaki masz konkretnie model radia?

Próbowałeś podłączyć fabryczne radio czy gra tak samo na wszystkich głośnikach? bo może masz uszkodzony wzmacniacza w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytalem duzo postów na temat uaktywnienia tyłu to pisali ze przy niektórych radiach i adapterach tylne glosniki graja cicho i trzeba podregulowac tył przód na radiu, i ze zekomo jakbym mial podlaczony ten adapter co ostatni wstawilem a nie ten co wstawil kolega wczesniej to by graly wszystkie jednakowo, nie podlaczalem ori radia bo nie mam mozliwosci jego podlaczenia

a radio mam takie chyba:

2083298598[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 16:03_________________________________________________w sumie narazie bede szukal uzywanego brisbane'a , jak nie znajde zastanowie sie nad innym radiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten adapter phonocar i radio alpine cda9883r i tylne głośniki graja delikatnie ciszej tak ze słychać że muzyka gra z przodu a tył to tylko uzupełnienie i szczerze bardzo mi się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...