Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa drobnych odpryskow na karoseri


mateooo25

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam ze 3 takie male odpryski jak na foto(dodam ze foto nie jest z mojego auta lecz dokladnie tak samo te odpryski wygladaja)

strasznie mnie to denerwuje,ktos obcy stojac obok czy przechodzac tego nie zauwazy ale ja po glebszym wpatrzeniu tak.

Moze ktos z was wie jak to naprawic,jakich narzedzi bym potrzebowal, slyszalem o metodzie zaprawkowej.Ogolnie bylem w warsztacie lakierniczym i mi rozrobili lakier do mojego koloru po tabliczce w bagazniku dalem cos okolo 8 zl za 30ml.Gdybym np naniosl zbyt duzo ilosc tego lakieru to czy dalo by sie to czyms zetrzec na rowno.Ogolnie jestem laikiem na temat konserwacji lakieru a chcialbym po zimie przeprowadzic jakas renowacje aby to ladnie wygladalo chetnie bym posluchal waszych rad.

foto:

http://www35.zippyshare.com/v/52216995/file.html

co sadzicie o tym?

http://allegro.pl/lakier-zaprawkowy-do-samochodow-audi-a5-s4-rs4-s6-i2109233908.html

P.S jesli nie ten dzial prosze o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, te trzy odpryski to strasznie błachy ale wk*******cy problem, odtłuść te odpryski i zapraw lakierem który masz. nadmiar wyrównać możesz wodnym papierem ściernym, wpierw gradacja 1500 (ale bardzo delikatnie, najlepiej na korkowym lub gumowym klocku), potem 2500 i na koniec mleczko wykańczające np. firmy 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nanoszenia zaprawek odprysków bardzo dobrze nadaje się miękkie drewno np zapałka.

Zrobiłem tak kilka set odprysków w moich samochodach i niektórych praktycznie nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przyjąć że jest to w miarę trwałe ale trzeba porządnie przygotować miejsce pod zaprawkę, oczyścić i odtłuścić bo inaczej korniki będą miały ubaw po pachy;) jak ze wszystkim... grunt to dobry grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nanoszenia zaprawek odprysków bardzo dobrze nadaje się miękkie drewno np zapałka.

Zrobiłem tak kilka set odprysków w moich samochodach i niektórych praktycznie nie było widać.

w mojej zrobiłem 6 miesięcy tem więc jeszcze nie mogę powiedziec o trwałości ale w poprzednich po 2 latach nic nie było azdo sprzedania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso możesz kupic coś zestaw do każdego lakieru z baza i klarem.wygląda jak lakier do paznokci z malym pędzelkiem i szczotka drucianą do czyszczenia odprysków . coś takiego http://moto.allegro.pl/lakier-zaprawka-honda-oryginalny-auto-k-mx-nowicki-i2103106660.html cos takiego.raz to stosowałem i jak dla mnie sprawdzilo sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w serwisie opla kupiłem za 30zł z klarlakiem, jednoskładnikowy 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako podkład po lakier przy zaprawkach używam Hammerrite-a i daje rade - po zimie żadnych problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...