Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Problemy kilkoma elementami


Pawel L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ogólne problemy z elektroniką i nie wiem czy jest to spowodowane ogólnymi spięciami (tak mi kiedyś powiedział mechanik, który wymieniał mi rozrząd) czy po prostu poszczególnymi częściami.

Problemy:

1) nie działa mi zapalniczka, nie mogę podłączyć cb radio

2) jak wsiadam do samochodu tylko od strony kierowcy to nie działa mi przycisk do otwierania wszystkich drzwi od wewnątrz (po wejściu do samochodu auto od razu zamyka wszystkie drzwi) i nie jestem w stanie otworzyc przyciskiem pozostałych drzwi. Natomiast jak otworzę przed wejściem drzwi pasażera, albo jak drzwi kierowcy będą dłużej otwarte to przycisk działa normalnie

3) czasami wyświetla mi się błąd ustawienia halogenów i błąd hamulców, a czasami go nie ma

4) czasami są problemy z szyberdachem, jego elektryka działa jakby nie miał mocy

5) mam też problem z radiem, ale też nie wiem czy tutaj jest problem z odtwarzaczem do cd i z wzmacniaczem (słąby odbiór radiostacji) czy też jest to wina elektryki

6) lusterka mi się nie podgrzewają

Pozostałe działają bez zarzutu (podgrzewanie foteli, klima, szyby, ustawianie lusterek itd)

Myślicie, że jest to poważny problem całego układu elektrycznego?

Znacie może jakiegoś dobrego elektryka w Poznaniu, który mógłby mi tutaj pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde sporo tego. Nie wiem czy ktoś będzie się chciał tego podjąć, bo to niewdzięczna robota jest. Może przewody się przetarły na przegubach, a może coś było konbinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Sprawdź bezpiecznik na początek,

2 Może ktoś jakiś alarm niefabryczny tam instalował? Ewentualnie VAGiem sprawdzić ustawienia centralnego zamka czy nie jest włączona jakaś funkcja blokująca drzwi, jakiś antynapad?

3 Błąd ustawienia halogenów? Co do kontrolki trzeba sczytać błędy zapisane w module ABS/ESP

4 Może trzeba przeczyścić i nasmarować prowadnice szyberdachu? Jak ciężko chodzi może się zerwać napęd a wtedy trzeba zrzucać podsufitkę, ew zasunąć szyber ręką na siłę i wykreślić go z listy wyposażenia

5 Najpewniej tak jak w większości B6 w sedanie padł "tylko" wzmacniacz antenowy przymocowany od spodu do tylnej szyby. Ciekawostką jest fakt że w ASO wołają za niego mniej niż za szrot na allegro :polew:

6 Bo i skąd masz pewność że masz opcję ich podgrzewania? Sprawdź co masz za kod na wklejce w bagażniku i w ks serwisowej

Być może masz tylko kod 6XC = Lusterko zewn. elektr. ustawiane a nie:

6XD = zewnętrzne lusterka: sterowane elektrycznie, podgrzewane

6XE = Lusterko zewnętrzne elektr. przestawiane, ogrzewane i składane

6XF = Lusterko zewnętrzne elektr. przestawiane, ogrzewane i składane z pam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego za odpowiedzi

Postaram się w najbliższym czasie to załatwić.

A ile sobie życzą w ASO za wzmacniacz z wymianą? Orientujesz sie może?

Napewno taniej będzie jak wymienisz go sam.

Tu masz temat który Ci w tym pomoże :arrow2:Know How odnośnie poprawy odbioru radia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już ten temat :)

mam nawet wydrukowane to

ale wole jednak samemu tam nie grzebac, bo sie w ogole nie nadaje do takich rzeczy (a jak juz bym to zrobil to pewnie po 5 godzinach roboty :P), ale jak i tak mam inne rzeczy do zrobienia to zlece jakiemus elektrykowi.

Przy okazji zna ktos godnego polecenia elektryka w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wzmacniacz do B6 sedan w serwisie chcą coś koło 225zł. Na allegro chcą jeszcze więcej :kwasny: Ktoś tu pisał że pasuje też z A8 a te chociaż nowsze można taniej znaleźć na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio Masz Ori czy jakieś dokładane? bo jak dokładane to może brakuje ci separatora antenowego. A jak ori i źle odbiera to pewnie wzmacniacz jak już wcześniej kolega pisał.

Co do błędu od halogenów to sprawdź połączenia przy nich bo może coś nie łączyć i komputer widzi to jako przepaloną żarówkę.

Błąd hamulców na fisie jeśli masz dobre klocki i poziom płynu pewnie jest spowodowany słabym akumulatorem, obrócić V6 w dieslu nie jest łatwo, a przy spadku napięcia wyskakuje błąd, miałem tak u siebie i wymiana aku pomogła.

Szyberdach pewnie ma zapieczony mechanizm pasowało by do potraktować WD40 i się powinien rozruszać.

Centralny zamek to na pewno przewody w przelotce pomiędzy karoserią a drzwiami. Jak otworzysz a one mają przerwę to samochód nie wie że wsiadłeś do auta i zamyka drzwi bo myśli że wcisnąłeś odryglowanie przez przypadek i zamyka samochód znowu. A można go otworzyć tylko pilotem bo masz blokadę która uniemożliwia otwarcie auta po wybiciu szyby. Możesz to sprawdzić wsiadając do auta włączając zapłon i próbując otwierać drzwi, i obserwując na fisie czy widzi otwieranie.

Co do zapalniczki i lusterek to sprawdź bezpieczniki. a potem się będziemy martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam. Jakby padł centralny zamek to czy jest jakaś możliwość otwarcia drzwi któregoś z pasażerów jak nie ma nic mechanicznego za co można pociągnąć czy obrócić? W oplu vectrze działało to tak że po pierwszym wciśnięciu pilota zamykało drzwi normalnie dopiero za drugim ryglowało na amen że nie działały żadne możliwości otwarcia poza centralnym zamkiem. Jak zamek w któryś drzwiach w tym momencie padł jedyne wyjście to rwanie tapicerki, Dlatego ja nigdy tego raczej nie używałem wychodząc z założenia że jak już złodziej wybije szybę to niech wlezie kulturalnie po radio drzwiami jak ma się przeciskać przez wybitą szybę i poobdzierać. (oczywiście lakier :evil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Ale to są sytuacje ekstremalne. Normalnie zamek daje ci wcześniej znać że coś jest nie tak np. blokując się.

W audi podwójny zamek działa zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...