Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Golf mk3 pytanie o sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w takim temacie:

Jest golf III wykorzystywany w pracy i często wożacy z tyłu ładunki po 250-300 kg (plus LPG).

Samochód ma stare sprężyny, i dobija z takim obciązeniem na każdej "hopie". Na postoju z pustym bagażnikiem też już widać że ma dosyć bo tył "siedzi".

Chce wymienić sprężyny, amorki, tuleje, wszystkie gumy itd.

Pytanie:

Czy do Golfa III 3d mogę zastosować sprężyny i amortyzatory od kombi lub Vento? A może np same sprężyny?

Wiem że auto bedzie wyżej stało - nie ma to żadnego znaczenia - ma być twardszy i lepiej radzić sobie z obciążeniem (to jest samochód do pracy).

Opublikowano

kolego ja w golfie robiłem coś takiego kupiłem nowe sprężyny + amorki

stare badziewie zwalasz i z tych starych amorów wybijasz talerzyk na którym opiera się sprężyna zakładasz to dodatkowo na nowe amorki ( czyli w tym wypadku talerzy na talerzyk ) i już masz jakieś 2-3 cm wyżej jak to będzie mało możesz zastosować specjalne gumy usztywniające zakładane pomiędzy zwoje sprężyn

albo jakieś trwardsze spręciki i opis powyżej powinno być gucio

Opublikowano
  • Autor

kolego ja w golfie robiłem coś takiego kupiłem nowe sprężyny + amorki

stare badziewie zwalasz i z tych starych amorów wybijasz talerzyk na którym opiera się sprężyna zakładasz to dodatkowo na nowe amorki ( czyli w tym wypadku talerzy na talerzyk ) i już masz jakieś 2-3 cm wyżej jak to będzie mało możesz zastosować specjalne gumy usztywniające zakładane pomiędzy zwoje sprężyn

albo jakieś trwardsze spręciki i opis powyżej powinno być gucio

no widzisz, to jest cenna info

myślałem na d czymś takim:

http://allegro.pl/guma-gumy-podwyzszajace-pod-sprezyny-golf-ii-iii-i2089374460.html

teoretycznie ten sam efekt...

Opublikowano

można zastosować te gumy podwyższające tylko jeżeli się zdecydujesz to bierz jakieś markowe nie marne badziewie a jeżeji naprawdę będziesz chciał żeby stał wyżej ( wnioskuję po wożonych ładunkach ) to zastosuj jedno i drugie czyli gumy + podwójne talerzyki

tylko wtedy jak będziesz latał pusty to masakra ..... wóz drabiniasty to mercedes :)

Opublikowano
  • Autor

A kolega się nie orientuje czy od Vento podejdą? Bo od kombii podobno nie....

Opublikowano

czemu od kombi nie? mi sie wydawalo ze to to samo, a jesli nawet nie to samo, to podejrzewam ze vento ma predzej takie jak w kombi niz w hatchu

Opublikowano

załóż mu bilsteina b4 gas ja na przód mam taki stoi jak koza :kox:

Opublikowano

A kolega się nie orientuje czy od Vento podejdą? Bo od kombii podobno nie....

od kombi raczej nie podejdą a od Vento niestety nie wiem

Opublikowano

A kolega się nie orientuje czy od Vento podejdą? Bo od kombii podobno nie....

od kombi raczej nie podejdą a od Vento niestety nie wiem

Ja mam golfa mk3 kombi i na 100% nie podjedą do hatchbacka(tył) bo przód to nie ma różnicy

Vento ma takie zawieszenie co golf mk3

Opublikowano

Wlasnie chcialem dodac ze Vento tylko forma sie rozni, bo technicznie jest identyczne z golfem Mk3.

Moze passat 35i bedzie mial podobne?

Ja bym zalozyl nowe amory ze sprezynami. Nowe sprezyny zanim usiada, to troche im zejdzie. Dodatkowo ladujesz gumowe ograniczniki/odboje i powinno byc dobrze. 300kg musi to wytrzymywac.

Opublikowano

wiadomo ze vento to golf mk3 sedan, ale czy vento ma sprezyny jak w hatchu czy jak w kombi - obstawiam to drugie

passat bedzie mial juz inna zawieche

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.