Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana oleju przy 300000 km - na jaki, bo nie wiem co było lane ?


bintom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od czytania tych wszystkich postow na temat wymiany oleju az mnie boli glowa. Niestety nadal nie wiem co zrobic. Bo kupilem tydzien temu slicznotke z ok 300 000km przebiegiem. Silniczek chodzi bardzo ladnie i nie widac po nim oznak zmeczenia. Problem mam natomiast z olejem,bo nie wiem jaki byl lany przez poprzedniego wlasciciela ( auto sprowadzone z niemiec ) . Jakie sa standardy w niemczech? Jaki oni leja olej do silnikow z takim przebiegiem? Nie wiem co teraz zrobic i jaki olej mam mu wlac. Z tego co widzialem to piszecie wszyscy o duzo nizszych przebiegach, a ja mam ok 300 000km :confused4: Jak bylem u mechanika to powiedzial, ze olej ma kiepska lepkosc i wedlog niego to jakis mineral. Moze cos takiego sprawdzic przez potarcie palcem o palec? Fakt jest taki, ze olej wyglada kiepsko, bo jest czarny i dosc smolisty. Pomozcie prosze. I juz teraz bardzo dziekuje za odpowiedzi

Aha. jeszcze jedno pytanko. O co chodzi z tymi pompowtryskiwaczami w dieslach? Dlaczego musza miec taki dobry olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z profilu wynika,że nie masz pompowtryskiwaczy. Najpewniej będzie jak przy tym przebiegu zalejesz go półsyntetykiem Mobila 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast półsyntetyka możesz zrobić tak:

kup sobie MOTUL ENGINE CLEAN, przeczyść to i zalej olejem MOTUL 8100 X-CESS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja też mam podobny przebieg tyle że w AHU, na początku poprzedni właściciel lał jakieś BP 10W/40, więc i ja tak zrobiłem i zalałem Castrol Magantec 10W/40,ale po jednej zmianie jako że oleju silnik nie bierze nic (no może tyle że przez 10 tys spadnie z max na mix) zmienilem na Magnatec 5W/40. I jest nadal super, więc polecam ci zalać 5w/40.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastapila pomylka !! Silnik mam o symbolu AFN a ten ma pompowtryskiwacze??? Juz zmieniam w profilu.[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2008, 23:54 _________________________________________________

Z profilu wynika,że nie masz pompowtryskiwaczy. Najpewniej będzie jak przy tym przebiegu zalejesz go półsyntetykiem Mobila 10W40.

A co teraz wynika ? :rolleyes: Czytam i czytam o tych olejach i coraz mniej wiem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastapila pomylka !! Silnik mam o symbolu AFN a ten ma pompowtryskiwacze???

A co teraz wynika ? :rolleyes: Czytam i czytam o tych olejach i coraz mniej wiem :wallbash:

w twoim silniku nie ma pompowtryskiwaczy wiec wszystkie zalecenia sa bz. - dobry syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej ma spelniac specyfikacje 505.00 lub 506.00. jeszcze raz podkreslam syntetyk. a te to tylko mobil lub motul.

i tak jak LukaszeR radzil, mozna przed wymiana zalac engine cleanem motula silniczek w srodku czysciutki bedzie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli byl dlugo lany mineralny ( bo wszystko moze byc mozliwe ) to mozna przejsc od razu na pelny syntetyk?

[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2008, 23:03 _________________________________________________

olej ma spelniac specyfikacje 505.00 lub 506.00. jeszcze raz podkreslam syntetyk. a te to tylko mobil lub motul.

i tak jak LukaszeR radzil, mozna przed wymiana zalac engine cleanem motula silniczek w srodku czysciutki bedzie jak nowy.

Podaj prosze jesli mozesz konkretne przyklady tych oleji. Chyba mobil bedzie mi latwiej zalatwic,bo motul raczej zadko sie widzi ( chyba ze wczesniej nie zwracalem na niego uwagi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast półsyntetyka możesz zrobić tak:

kup sobie MOTUL ENGINE CLEAN, przeczyść to i zalej olejem MOTUL 8100 X-CESS.

przeciez Lukasz juz tobie podal przyklad. MOtula kupisz w intercars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, alez wydaje mi sie, ze w moich okolicach chyba bedzie ciezko kupic motula . Co myslicie o tym

http://moto.allegro.pl/item341643638_motul_8100_x_cess_5w40_5l_f_ra_vat_ec.html

wyglada wszystko dosc wiarygodnie, ale nadal meczy mnie te 300 000 i pelny syntetyk ;([br]Dopisany: 12 Kwiecień 2008, 23:33 _________________________________________________A czy jest ktos kumu silnik odmowil pracy po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w intercars kupisz z wysylka. zreszta poszperaj jest kilka zrodel pewnego motula na forum.

poczytaj o motulu w watku o olejach, i popytaj uzytkownikow, niektorzy maja autka z duzymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , przekonaliscie mnie :th: ,tylko w sklepie internetowym intercars nie widze motul-a :confused4:[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2008, 23:54 _________________________________________________Dzieki za rade Musashi , napisalem do Murzyn-a ( niestety tylko na g.g bo na PW nie moge mu wyslac, swoja droga dlaczego tak jest? Nie ktore osoby jak np. Murzyn nie maja ty malych ikonek pod profilem ) Jesli nie bedzie utrudnien to kupie MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 i Motul engine clean . Mam tylko nadzieje,ze to nie jest moj najwiekszy blad zycia . Chociaz z tego zo czytalem to najwyzej pusza 3 simeringi (2 na wale i 1 na wałku rozrządu) Oby NIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Dzieki za rade Musashi , napisalem do Murzyn-a ( niestety tylko na g.g bo na PW nie moge mu wyslac, swoja droga dlaczego tak jest? Nie ktore osoby jak np. Murzyn nie maja ty malych ikonek pod profilem )

Bo Murzyn już nie jest na naszym forum. Oszedł na własną prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten gość ma oryginał http://allegro.pl/item341643638_motul_8100_x_cess_5w40_5l_f_ra_vat_ec.html :th: Ale najpewniej chyba ze strony oficjalnego dystrybutora http://www.motul.auto.pl/. A tak na marginesie napisz jak poszła wymiana i czy wszystko oki po płukaniu bo czeka mnie to samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...