Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana oleju przy 300000 km - na jaki, bo nie wiem co było lane ?


bintom

Rekomendowane odpowiedzi

O.K. Napewno napisze, ale nie wiem kiedy dokladnie to bedzie , chyba najwczesniej w przyszlym tygodniu. Raczej wczesniej nie dam rady. Mam nadzieje, ze bede miec dobre wiesci bo jak nie to ....... :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2008, 22:30 _________________________________________________

Podobno ten gość ma oryginał http://allegro.pl/item341643638_motul_8100_x_cess_5w40_5l_f_ra_vat_ec.html :th: Ale najpewniej chyba ze strony oficjalnego dystrybutora http://www.motul.auto.pl/. A tak na marginesie napisz jak poszła wymiana i czy wszystko oki po płukaniu bo czeka mnie to samo. :)

Na pierwszej stronie tego watku tez podawalem dokladnie ten sam link :> Na pierwszy rzut oka wyglada na O.K. ale .... moze byc roznie. Pelo a skad wiesz, ze on ma orginaly? Czy tylko przepypuszczasz tak jak ja po tresci ogloszenia?[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2008, 22:43 _________________________________________________Chociaz blizszy by mi byl ten sprzedawca, bo ma tez w swojej ofercie Motul Engine Clean, Marewel jak Ci sie wydaje, czy byl to orginal? ( wiem ze to trudno powiedziec ,ale czy stwierdziles jakies niepokojace objawy po wlaniu oleju od tego goscia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od mammoth2002 MOTUL 5W40 i Engine Clean ,wymieniłem pół roku temu z półsyntetyka na full syntetyk i narazie wszystko OK. Ubywa tyle co zwykle 2-3mm na bagnecie na 5kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u jeszcze jednego mechanika, i przy okazji poprosilem go zeby sie wypowiedzial na temat mojego oleju. Wedlug niego to jakis mineral i to baaardzo :evil: wyeksploatowany ( z 15000km ) jak uslyszal, ze chce przejsc na polsyntetek to baaaardzo sie zdziwil :confused4: . Pomijam jego pi...... , bo i tak przejde nawet na syntetyk :> , ale zastanawiam sie jednak czy zrobic to od razu czy z przejsciem przez polsyntetyk. Jaki olej polecacie z polsytetykow? Oczywiscie tez wyczyszcze go Motul clen-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni spędziłem na szukaniu informacji czy wymieniać na syntetyk czy nie. I po przeczytaniu dużej ilości różnych opinii (nie tylko na tym forum) wniosek był jeden czyścić clean-em i lać syntetyk. Na dniach gdy przyjedzie mi olej z clean-em pochwalę się jakie są wrażenia po wymianie.

, ale zastanawiam sie jednak czy zrobic to od razu czy z przejsciem przez polsyntetyk. Jaki olej polecacie z polsytetykow? Oczywiscie tez wyczyszcze go Motul clen-em.

ja lał bym od razu syntetyk (oczywiście po czyszczeniu) i tak zrób . :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalismy, do starego clean. pozniej wymiana. i po tym od razu syntetyk. ja bym pomyslal o kolejnej wymianie oleju po np 5000-7000km i pozniej juz normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu,teraz czekam na skutki. Troche to trwalo,ale tylko dlatego ze kupilem olej na allegro od mammoth2002 Motul 8100X-cress i Cleana. Olej przyszedl na trzeci dzien , a clean dzisiaj ( kupilem 7.05.08 ) MASAKRA. Na dodatek w dwoch paczkach ( po zgloszeniu reklamacji zaplacilem za jedna przesylke ) Jak pisalem do goscia to mi odpisal, ze paczka wlasnie zostala wyslana ( to byl 17.05 ) a na dowodzie dostawy data wysylki jest 20.05. . Gosc co cos napisze to klamstwo. Zdecydowanie nie polecam tego allegrowicza.[br]Dopisany: 23 Maj 2008, 19:06 _________________________________________________A tak swoja droga to myslalem ze po tym Clean-ie to olej bedzie bardziej czystszy po wymianie. Zalalem go odpalilem, troche pochodzil i jak sprawdzam to olej widac. ( w renault jak robilem wymiane to przez pierwsze 1000km nie moglem sprawdzic stanu taki byl czysty, ale to byla benzyna) . Nie mowie , ze jest zawalony syfem , ale ma jakis nalot przez co nie jest idealnie przezroczysty. Powinno tak byc? Czy to oznaka , ze wczesniej ktos nie dbal o olej? Moze wymienic jeszcze raz filtr oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...