Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana Rozrządu u Mechanika na Podlasiu


Dabro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktos wie gdzie jest jakis warsztat najlepiej w Białymstoku w którym mógłbym zmienic rozrząd w TDI AJM, macie jakies sprawdzone miejsca gdzie panowie mechanicy znają sie na rzeczy? Oraz czy w tym silniku aby wymienic rozrząd to trzeba rozbierać przód? Prosze o porady części jakich firm stosować? I ile orientacyjnie kosztuje wymiana w TDI 115PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo widzę, że się nam podlaski team rozrasta... I tyle OT. Znam jednego "doktorka" u mnie zawsze wymienia rozrząd i nigdy nie narzekałem. Szczegóły dałem ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos wie gdzie jest jakis warsztat najlepiej w Białymstoku w którym mógłbym zmienic rozrząd w TDI AJM, macie jakies sprawdzone miejsca gdzie panowie mechanicy znają sie na rzeczy? Oraz czy w tym silniku aby wymienic rozrząd to trzeba rozbierać przód? Prosze o porady części jakich firm stosować? I ile orientacyjnie kosztuje wymiana w TDI 115PS?

Daj znać co wymianiałeś i za ile ... przyd sie tak dla informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sam zamierzam wymienić rozrząd w białymstoku jeszcze nie wiem gdzie ale wiem gdzie tego nie zrobię tzn w automobilklubie na branickiego :!: partacze okrutni,wszyscy wracają z reklamacja,ja także byłem i chcieli mi wlać jakiś minerał do TDI :!: :!: :!:

może ktoś poleci jakiś warsztacik dobry

ja polecić mogę tylko elektryka w białymstoku na ul wysockiego

świetnie znają się na robocie polecam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u Żarniewskiego. Ulicy nie pamiętam, ale mam fakturkę, więc jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o cenach to dajcie znać a odezwę się jutro. Znajdę fakturkę i odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części oryginalne. Gwarancja 12 miesięcy na części i usługę. Ja oprócz rozrządu wymieniałem jeszcze filtry, oleje i parę innych dupereli. Ludzie na prawdę się znają na rzeczy, ale nie ukrywam, że nie należą do tanich. A więc:

1 Pasek rozrządu BOSCH - 93,96

2 Rolka napinająca SKF - 151,81

3 Rolka prowadząca paska rozrządu - 104,31

4 GOETZE o-ring wałka pośredniego VW - 5,70

5 Simering przedni ELRING - 16,91

6 Rolka napinająca - 94,81

7 Filtr oleju BOSCH VW DIESEL - 23,39

8 Filtr powietrza BOSCH - 56,81

9 Filtr paliwa BOSCH - 85,31

10 Olej HELIX DIESEL PLUS - 132,00

11 Króciec pł. chłodz. AUDI - 37,44

12 Pierścień uszczelniający - 4,75

13 Wymiana paska rozrządu i rolek - 304,00

14 Wymiana uszczelniacza wałka pośredniego - 23,75

15 Wymiana rolki napinacza paska klinowego - 9,50

16 Wymiana króćca wody przy głowicy - 23,75

17 Wymiana filtra oleju - 11,40

18 Wymiana oleju w silniku - 9,50

19 Wymiana filtra paliwa - 15,20

20 Wymiana filtra powietrza - 7, 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja was panowie zaskocze.kupiłem rolki i pasek i sobie wymieniłem sam z kumplem u niego w garażu.wcześniej mi wymieniał znajomy mechanik za 1050pln a teraz to 300 pln + parę piwek.

1050pln - znajomy mechanik ? trochę drogi ten mechanik. Wymieniałem w zeszłym tygodniu w warsztacie gdzie zawsze jeżdżę rozrząd ,paski klinowe, termostat, płyn do chłodnicy- 550 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja was panowie zaskocze.kupiłem rolki i pasek i sobie wymieniłem sam z kumplem u niego w garażu.wcześniej mi wymieniał znajomy mechanik za 1050pln a teraz to 300 pln + parę piwek.

1050pln - znajomy mechanik ? trochę drogi ten mechanik. Wymieniałem w zeszłym tygodniu w warsztacie gdzie zawsze jeżdżę rozrząd ,paski klinowe, termostat, płyn do chłodnicy- 550 pln

Ale jakiej firmy paski,rolki itp...Bo to jest wazne mozna kupic za 400zl a mozna za 800zl..+ robota i jest 650zl albo 1050zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej firmy paski,rolki itp...Bo to jest wazne mozna kupic za 400zl a mozna za 800zl..+ robota i jest 650zl albo 1050zl

Pasek "Gates" 52 pln, rolki nie pamiętam musiałbym sprawdzić na fakturze, prowadzaca kosztowała 99 pln , a napinająca chyba 105 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniales pompe??Tak czy siak wszystko zalezy od firmy podzespolow no i ceny uslugi niektorzy ,,koledzy'' maja nawet wyzsza cene niz byle jaki mechanik nie znajomy...Np ja mam kolege co robi mi po znajomosciach w cenach bywajacych drozszymi od innych..ale w inne rece bym auta nie oddal... :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ekatalog.intercars.com.pl/ panowie tu macie link do sklepu internetowego. naprawdę czasami różnica w cenie jest ogromna.ja mam pasek conntitect 80 pln rolki komplet SKF za 179 pln.oraz nowy klinowy conti.... W słupsku za rozrząd to krzyczą minimum 1200pln. pompy nie wymieniałem bo nie jest na pasku (więc się wymienia jak coś się z nia dzieje tak mi poradził mechanik) a wcześniej był pasek GATES to po 70000tyś km pojawiło się rozwarstwienie. po zdjęciu paska okazało sie że są trzy(owe kilometry nakręsiłem w dwa lata wiekszość autostrady niemcy, dania, holandia).Polecam książkę SAM NAPRAWIAM AUDI A4czy coś w tym stylu(została w garażu kumpla)dużo rzeczy sie można dowiedzieć i naprawić samemu(czas i chęci oraz trochę sprylu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mechanika na podlasiu slyszalem juz od kilku osob o zakladzie na hetmanskiej, specjalizuja sie w naprawach diesla, co do cen nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś jeszcze zna jakies dobre zakłady w Białmstoku lub okolicach?? Też zamierzam wymienic rozrzad w AJM, niestety nie mam pojecia gdzie moge dobrze to zrobic pozdrawiam

POLECAM warsztat ul. Gedymina 105- pan Siderski Robiłem u niego i jestem zadowolony !!!!Zresztą zadzwoń i porozmawiaj tel. 0856761034 lub kom. 601661456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...